Воен удар

Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
Чаре ?
Да се мобилизира македонскота национална мисла, да се поразат еднаш за секогаш тие што сакаат да ги продадат македонските национални интереси и да се формираат здрави политички субјекти каде нема главен дискус да биде името, знамето или влез во еу и нато, туку реформа на државата и економскиот развој.
ЗА МАТЕМАТИКИ НЕ ПРААМ МУАБЕТ.
А И ДА Е ТОЧНА МАТЕМАТИКАТА ЗОШТО ВМРО НЕ ГО ПОДДРЖА ЉУБЕ
И НЕМАШЕ ДА ИМА ПОДЕЛБА НА ГЛАСОВИТЕ.

ИНАКУ РЕФОРМИ НЕ НИ ТРЕБААТ ГИ НАПРАВИВМЕ СИТЕ.
ЕКОНОМСКИ СМЕ РАЗВИЕНИ АМА НЕ МОЖЕМЕ ДА ГО ВИДИМЕ ТОА
ОТИ СЛЕПЦИ СМЕ.
ТАКА ВИКА ПВЕМИЕВОТ
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
ПРВО НА ГУГЛ ВИДИ КАКО СЕ ВИКА ТАРЧУЛОВСКИ
НЕ Е ЈОВАН ТУКУ Е ЈОХАН.
ДВАЈЦАТА БЕА ТАМУ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКА ОДЛУКА НА
КОМУНИСТИЧКО УДБАШКАТА СЕКТА ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕДВОДЕНА ОД
ХАРИ КОСТОВ.
ЗОШТО НЕ Е ОСЛОБОДЕН И БРАТОТ ЉУБЕ НЕЗНАМ
АМА ТВОЕВО ТВРДЕЊЕ МИ ЛИЧИ ДЕКА НЕКОЈ СЕ ИСПАЗАРИЛ
ЉУБЕ ДА ГО ПУШТАТ А ЈОХАН ДА ЛЕЖИ???
А ТОЈ НЕКОЈ Е СИГУРНО ХАРИ КОСТОВ?
ЗАТОА ШТО ГВУЈО Е ПАТРИОТ И СЕ ЗАЛАГАШЕ ДА ГИ ОСЛОБОДАТ ДВАЈЦАТА ТАКА?
И НАЈУБАВО ДА ГО ПРАШАМЕ ПАСТИРОТ ЗОШТО И ЈОХАН НЕ Е ОСЛОБОДЕН.
ИЛИ НЕКА НАПРАВИ ЕДНА КАМПАЊА МЕДИУМСКА
КАДЕ ШТО КЕ НЕ ИНФОРМИРА ЗА ОПСТРУКЦИИТЕ ШТО СЕ НАПРАВЕНИ
НА ОДБРАНАТА НА ЈОХАН И ЉУБЕ.
И СЕ СОГЛАСУВАМ ЉУБЕ Е ЃУБРЕ
А АХМЕТИ Е СУПЕР:kesa:
Добро де Грешка нее јован туку е јохаб али не тоа во прашање,прашањето е зашто господинот, Љубе си дозволи да каже јас сум слободен човек а Јохан нека си одговара ,требаше како што тој тврди машки да одбие да биде ослободен,бидејки нели нее ни морално ни етичпки командантот тоест издавачот на,наредбата да излезе невин пред извршителот , нека останеше таму па нека докажуваше дека и Јохан е невин исто колку и тој вака таа предавничка кучка љубе што има да му понуди на народов Слушајте браќа и сестри јас ке ве водам кон посветла иднина и ако засерам нешто а сигурно ке засерам,виесте криви а не јас

А може ли.., мои мали македонски блејави "суштества ", воопшто да се игра со НЕПОГРЕШНИ луѓе во Груба Македонија????
Кој е тој играч, ако може да ни го покажете со прст за да можеме да го ВОЗДИГНЕМЕ...:)
Вицоте е тој, играчот...... да знае ДОБРО да "игра", па ние Македонците да видиме некој ќар од тоа, како што било од век и веков на баловите каде играле МАЛИТЕ и ГОЛЕМИТЕ, да биде доволно вешт да не не газат по прсти цело време...тоа е штосот..., на жалост само левоноги, смотани, ретардирани, дрчни и неморални ИГРАЧИ, до сега за нас на подиумот излегувале...:)...јеби га....
Чичко ај кажини кој се непогхрешливи:pos2: еј ова мене искрено кажано ми личи на циркус,знаеш како што милошевич што правеше едно време опни не квалитет против тебе па кога ке те спореди народот со опцијата сигурно кете гласа :vozbud:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
ЗА МАТЕМАТИКИ НЕ ПРААМ МУАБЕТ.
А И ДА Е ТОЧНА МАТЕМАТИКАТА ЗОШТО ВМРО НЕ ГО ПОДДРЖА ЉУБЕ
И НЕМАШЕ ДА ИМА ПОДЕЛБА НА ГЛАСОВИТЕ.

ИНАКУ РЕФОРМИ НЕ НИ ТРЕБААТ ГИ НАПРАВИВМЕ СИТЕ.
ЕКОНОМСКИ СМЕ РАЗВИЕНИ АМА НЕ МОЖЕМЕ ДА ГО ВИДИМЕ ТОА
ОТИ СЛЕПЦИ СМЕ.
ТАКА ВИКА ПВЕМИЕВОТ
Љубе Бошковски со неговото доаѓање во Македонија избра страна, таа е Љубчо Георгиевски.
Љубчо Георгиевски ние го детерминиравме како човек кој не е способен повеќе за било што во Македонија.
Го поразивме.
Значи Љубе избра страна и имаше можност на конвенција да се бори за гласовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Економскиот развој се базира на надградба на постојните економски капацитети.
За жал денеска Газела, Кожара, Годел, Стаклара работат само како објекти за хорор филмови.

Груевски превише става акцент на странски инвцестиции и воопшто не се разликува од предходните влади кога се работи за домашни инвестиции и за националните богатства на оваа земја.
Едноставно немаат капацитет да создадат македонска вредност.
Не можеме да го окривуваме за економскиот систем во кој денеска се наоѓаме, тоа е систем на 12 директори кои се поседуваат и кои не трпат конкуренција.
За тоа Бранко пошто е сеуште актуелен во политиката ќе ви каже зошто Македонија тргна по тој пат.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
зошто бе едноставно неможете да си одбраните некоја личност
туку за се Грујо ви е крив и на вас што го поддржувате Љубе и на комуњариве
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
зошто бе едноставно неможете да си одбраните некоја личност
туку за се Грујо ви е крив и на вас што го поддржувате Љубе и на комуњариве
ПА НЕ Е РАБОТАТА ДА СЕ БРАНИ НЕКОЈА ЛИЧНОСТ
ПО СЕКОЈА ЦЕНА
СО ТОА ШТО КЕ СЕ ОЦРНУВА ДРУГА
И СЕ' ТОА ПО ДИРЕКТИВА.
А ПО ОВА ТВОЕВО ЈАС ТРЕБА ДА ЌУТАМ ШТО ГВУЈО
НИ ЈА УЗУРПИРАШЕ ПАРТИЈАТА
И ИЗБЕГА ОД КОЛОСЕК
И ТРЕБА САМО ДА ГО "БРАНАМ" ЉУБЕ.
ТОА Е АПСУРД
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
зошто бе едноставно неможете да си одбраните некоја личност
туку за се Грујо ви е крив и на вас што го поддржувате Љубе и на комуњариве
А јас сеуште неможам да разберам како вие ДПМНЕ за нецел ден го сменивте мислењето за Братот и како најдовте сите гревови што ги стори и Груевски и Бранко и Љубчо да му ги препишете него се со цел да ви се тргне човекот од партијата, бидејќи очигледно не ви треба таму. Највлијателна е секако партиската машинерија и пропаганда на ДПМНЕ која не бира начин и средства во оцрнување и минимизирање (јас би рекол бришење) на ликот и делото на Љубе Бошкоски.
Историјата ќе пресуди кој бил во право и кој се борел за македонските национални интереси.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А јас сеуште неможам да разберам како вие ДПМНЕ за нецел ден го сменивте мислењето за Братот и како најдовте сите гревови што ги стори и Груевски и Бранко и Љубчо да му ги препишете него се со цел да ви се тргне човекот од партијата, бидејќи очигледно не ви треба таму. Највлијателна е секако партиската машинерија и пропаганда на ДПМНЕ која не бира начин и средства во оцрнување и минимизирање (јас би рекол бришење) на ликот и делото на Љубе Бошкоски.
Историјата ќе пресуди кој бил во право и кој се борел за македонските национални интереси.
Кој тоа од Дпмне
кај имаш ти прочитано дека јас сум рекол дека сум од дпмне
јас само реално ги согледувам работите :helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
Љубе Бошковски со неговото доаѓање во Македонија избра страна, таа е Љубчо Георгиевски.
И ТОА Е МНОГУ ПОЛОШО ОДКОЛКУ ГВУЈО КОГА ГО ИЗБРА
АЛИ АМЕТИ ЗА СТРАНА:nenene::nenene::nenene:
МА ДАЈ ТИ СЕ МОЛАМ.
ТОА НЕ Е ИДЕОЛОГИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
А оти цело време со големи букви пишуваш?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Факт е дека Љубе не е истиот од порано.
Нешто му направија во Хаг.

За името - треба компромис.
За Рамковниот - добар е, немало терористи 2001 итн.

Јас искрено се надевав дека ке оформи своја партија која ке биде ултрарадикална, и таа да биде лидерот на опозицијата, а не овие грчките соросоидни шпиуни.

Сдс мора да згасне, за да не и прави штета на Македонија.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Факт е дека Љубе не е истиот од порано.
Нешто му направија во Хаг.

За името - треба компромис.
За Рамковниот - добар е, немало терористи 2001 итн.
политика друже
избори се ближат јасно му е дека нема да ги добие од ВМРО гласовите па се сврте кон ставовите на сдс
башка другари се со Харадинај
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Факт е дека Љубе не е истиот од порано.
Нешто му направија во Хаг.

За името - треба компромис.
За Рамковниот - добар е, немало терористи 2001 итн.

Јас искрено се надевав дека ке оформи своја партија која ке биде ултрарадикална, и таа да биде лидерот на опозицијата, а не овие грчките соросоидни шпиуни.

Сдс мора да згасне, за да не и прави штета на Македонија.
Абе не заебавај Љубе не беше ултра десничар ни 2001 тогаш тоа за него берше една голема игра, и реклама знаеш од овчар кога ке станеш слаткар,па министер и сетие интересно
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Абе не заебавај Љубе не беше ултра десничар ни 2001 тогаш тоа за него берше една голема игра, и реклама знаеш од овчар кога ке станеш слаткар,па министер и сетие интересно
Среќа што беше слаткар, барем не беше алкохоличар и невработена бараба како БЦ, кој ни ја уништи државава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom