Грчките пари прозбореа во Македонија!

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
БОЈКОТИРАЈТЕ ГИ ГРЕМЛИНИТЕ

Античкиот македонизам поопасен од заушки

Ерол Ризаов

Колумна
Себеодрекување










Жарко Трајаноски

БОЈКОТИРАЈТЕ ГО СЕКОЈ ВЕСНИК ШТО Е ОПСЕДНАТ СО ГРЕМЛИНИТЕ!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Dobro de, i Grujo vikase 2006 deka so komandatot od Sipkovica ako se rakuva kje go pogazi Makedonskoto dostoinstvo, a ne pa koalicija da pravi. Ama ete i toa bidna.:tapp:
Ili ovoj vasiov e jogista pa mu stoi vitkanje na kicmata.
Што истото не може да се каже и за ДРЖалникот..нели?
:pos2:
По се изгледа...

А1: Најавивте дека со албанските партии ќе коалицирате по изборите, во зависност од резултатите и со политичка практична проценка, но во ниту една варијанта со Али Ахмети. Стоите ли на тој став, па макар тоа да значи предавање на изборите на ВМРО-ДПМНЕ?

Бранко Црвенковски: Во владата на СДСМ место за Али Ахмети нема.

Ама јебига....имаше.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Бранко Црвенковски: Во владата на СДСМ место за Али Ахмети нема.

Ама јебига....имаше.
Ama jebiga Buchko beshe premier po taa izjava ne beshe Branko,izglea si gi prespal nekoi pobitni momenti od politichkata svera ili ne ti tekna deka Branko po taa izjava stana pretsedatel ili priglup se prajsh.:tapp:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
По се изгледа...

А1: Најавивте дека со албанските партии ќе коалицирате по изборите, во зависност од резултатите и со политичка практична проценка, но во ниту една варијанта со Али Ахмети. Стоите ли на тој став, па макар тоа да значи предавање на изборите на ВМРО-ДПМНЕ?

Бранко Црвенковски: Во владата на СДСМ место за Али Ахмети нема.

Ама јебига....имаше.
Dobro de, i Grujo vikase 2006 deka so komandatot od Sipkovica ako se rakuva kje go pogazi Makedonskoto dostoinstvo, a ne pa koalicija da pravi. Ama ete i toa bidna.:tapp:
Ili ovoj vasiov e jogista pa mu stoi vitkanje na kicmata.
додека сме вака разидените и се докажуваме киој е поголема курва од нашите

Али со своите разбојници е во секоја влада :kesa:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Самоутепан Рубин iz Srbije, до кога ќе изигруваш дворски шут?


Сите вие копилиња кероидни и самоутепувачки морони кои сте за ПРЕДАВСТВО, да даде Господ синовите ваши, грчки зетови да ви донесат дома!

Да потсетам на прашањето:

Добро да прашам името Македонија..не го сваќате лично? како дел од себе? И не ме интересираат античките македонци..нит словените.. ЈАс сум Македонец.. овде и сега..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Самоутепан Рубин iz Srbije, до кога ќе изигруваш дворски шут?
Сите вие копилиња кероидни и самоутепувачки морони кои сте за ПРЕДАВСТВО, да даде Господ синовите ваши, грчки зетови да ви донесат дома!
Da ne ja napraeshe Ljubcho 2001 nemashe da dojdi ni do Ramkoven ni pak to koalicija so teroristi.A poarno beshe da ima malogragjanska vojna i da ti gini po eden najmil sekoja vecher?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Рубинчо iz Srbije....Немој не ме радуј!



„Некои војници платеници таканаречени 'волци' кои се наоѓаат во овој граничен појас пo се' изгледа дека мy служат нa Бранко Црвенковски и се просрпски елементи, кои пo секоја цена сакаат паѓање нa оваа актуелна влада, неизбирајќи никакви средства да дојдат до ексцеси и нереди. Овие господа мене исто така присwлно мe приведоа и од караулата мe однесоа во полициската станица во Мирковци каде ми ги украдоа и 14 илјади денари. Исто така и нa Халит Шаќири (My зедоа - н.з.) 100 германски марки, за кои и ден денеска немаме никаков одговор за нашите пари и документи. Затоа Be молам да избегнувате секаков контакт со нив...“


Добро да прашам името Македонија..не го сваќате лично? како дел од себе? И не ме интересираат античките македонци..нит словените.. ЈАс сум Македонец.. овде и сега..
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ama jebiga Buchko beshe premier po taa izjava ne beshe Branko,izglea si gi prespal nekoi pobitni momenti od politichkata svera ili ne ti tekna deka Branko po taa izjava stana pretsedatel ili priglup se prajsh.:tapp:
:pos:

он:
Настрана политикантите и експерт-тутките, кои очигледно имаат корист од промовирањето анти-македонска политика...Излишно ми е да коментирам, освен по не знам кој пат да прашам зошто немаме механизми кои ќе ги понижат и казнат ваквите сподоби...

Мене повеќе ме загрижува народот. Народот, поконкретно делот од младината, кој, како што бевме запознаени последнава година, исто се поведува по овие продадени души и ја шири политиката на анимозитет кон сопствената нација и држава, а во одредени случаи и директно застанува на страната на Грција.

Таквите претставници на "сдсм+ЉДФ+Геровски подмладок" беа промовирани и во гледани телевизиски емисии и собраа симпатии меѓу останатата квази-авангардна младина.
Па, кога идните носители на државата отворено промовираат про-грчки ставови, што да очекуваме?

А, да не зборам за индиферентноста на народот, општо.

Се однесуваат како земјата, народот, идентетот да не се дел од нив, и обратно.
Како тоа да се случува на некои други, кога вусшност се работи за прашања и проблеми кои покрај што се национални, се пред се лични, интимни.

Македонија, Македонците, Македонското...тоа не се апстракти поими. Тоа е секој од нас поединчено. Нациналниот идентитет и дигнитет оди заедно со личниот идентитет и дигнитет.

Кога секој би чуствувал така, тогаш самиот народ истантно би ги сузбивал овие грчки и одродничи курви.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
не постирај што туку ке ти падне од небо...тоа треба да биде валиден документ??? од селаните на танушевци, кој ден денс се вооружени и пукаат на секоја патрола.

Тие волците, многу влади сменија, но останаа пак Волци,

Рубинчо iz Srbije....Немој не ме радуј!



„Некои војници платеници таканаречени 'волци' кои се наоѓаат во овој граничен појас пo се' изгледа дека мy служат нa Бранко Црвенковски и се просрпски елементи, кои пo секоја цена сакаат паѓање нa оваа актуелна влада, неизбирајќи никакви средства да дојдат до ексцеси и нереди. Овие господа мене исто така присwлно мe приведоа и од караулата мe однесоа во полициската станица во Мирковци каде ми ги украдоа и 14 илјади денари. Исто така и нa Халит Шаќири (My зедоа - н.з.) 100 германски марки, за кои и ден денеска немаме никаков одговор за нашите пари и документи. Затоа Be молам да избегнувате секаков контакт со нив...“
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Рубинчо iz Srbije....Немој не ме радуј!



„Некои војници платеници таканаречени 'волци' кои се наоѓаат во овој граничен појас пo се' изгледа дека мy служат нa Бранко Црвенковски и се просрпски елементи, кои пo секоја цена сакаат паѓање нa оваа актуелна влада, неизбирајќи никакви средства да дојдат до ексцеси и нереди. Овие господа мене исто така присwлно мe приведоа и од караулата мe однесоа во полициската станица во Мирковци каде ми ги украдоа и 14 илјади денари. Исто така и нa Халит Шаќири (My зедоа - н.з.) 100 германски марки, за кои и ден денеска немаме никаков одговор за нашите пари и документи. Затоа Be молам да избегнувате секаков контакт со нив...“
A ti so ovoj tekst se stavash vo odbrana na teroristi ili?Inaku ako bile volci prateni tamu nemalo zhivi da ostanat,volcite ne odat da maltretiraat ili pari da zemat,celta nivna e edna i za edno se obucheni ne za 100evra ili za 14iljadi denari,ne bidi smeshen.I logichno e da e pishuvano od Albanec toj tekst,se znae krv pred ochi go gledaat,mu ja pamtat 97 godina za znaminjata i logichno e da chitash takvi gluposti od Tanushevci.I op odma nekoj bil prosrpski orientiran ili so prosrpski element.Izglea na Skopski im praele muabet pa ovie Albanci mislele od Srbija se ili se nekoj prosrpski nastroeni :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тие волците, многу влади сменија, но останаа пак Волци,
Волците секогаш ќе си останат волци а ќе го прават она што ќе им го каже оној кој ги командува...зависно која е владата.

И повторно:


Добро да прашам името Македонија..не го сваќате лично? како дел од себе? И не ме интересираат античките македонци..нит словените.. ЈАс сум Македонец.. овде и сега..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
не постирај што туку ке ти падне од небо...тоа треба да биде валиден документ??? од селаните на танушевци, кој ден денс се вооружени и пукаат на секоја патрола.
Potpolno se soglasuvam, i izglea ne bile volci nego bile od MVR,ako bile volci prashanje e zhivi dali kje ostanele.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Волците секогаш ќе си останат волци а ќе го прават она што ќе им го каже оној кој ги командува...зависно која е владата.

И повторно:
жителите на танушевци (види на гугл патеките) се, биле и ке останат терористи или нивни јатаци, ти постираш нивен документ како валиден аргумент човече???

кој да ги командува??? дошол бц и им рекол малтретирајте ги сиротите терористички групи.

ако толку си заинтересиран за танушевци ке седнеме на кафе, со мој добар другар кој од прва рака е запознаен со тоа место.или ако ти е полесно прашај го другар ти со моторолите каде и од кого ке загинеше за малку. со него можеш и да го потврдиш документот.

донеси го и тој што ти го дал документот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom