Грчките пари прозбореа во Македонија!

E

emission

Гостин
Набројаните политичари барем за пари се продале и од корист имаат вакви анти-Македонски ставови (иако народот и историјата нема да им заборави и да им прости како што не им прости ни на Колишевски и Михајлов). Ама па овие партиските им послушници не ми е јасно зошто им ги подржуваат ставовите. Како не можат да сфатат дека она што го прават Фрчковци, педерковци е само од корист и дека нема тука никаква грижа за подобар живот за народот и божемен страв од изолација. Да им кажам на истите тие луѓе без свест и без достоинство дека не треба да се грижат за тоа дали Грујо ќе го даде името и ќе прифати компромис. Тој дури и да прифати ние нема да прифатиме. Верувам дека има многу повеќе што нема тоа да го дозволат отколку такви што се согласни да им го напика ЕУ и да си го продадат најскапоценото нешто. Ама барем знаеме кои веднаш и без никаква грижа на совеста би го продале.

А постот на PaPucaR сигурен сум дека ги натера да се подзамислат оние коишто ги подржуваат тие што се офајдиле од Грчките пари. Браво за неговиот пост.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
За ова сведочи и поранешниот Претседател, Киро Глигоров: “Еден ден министерот за внатрешни работи Фрчкоски ми предложи да примам некои соработници од Службата, за да ме известат лично за нешто од нивната работа. Ги примив, а тие ми кажаа дека имале некоја средба со нивни колеги од Грција и дека тие официјално им рекле да ми пренесат лично мене дека доколку попуштам околу името, подготвени се да ми префрлат, на која банка сакам во светот, милион долари. ( извадок од книгата Македонија е се` што имаме).

И сега тој вели дека ФРЧКО е предавник ?!

Со копја и фаланга од УМС војници.
Хахаха, ме изнасмеа. Ова богами точно го кажа, само тие војничињата некако неспремни ми деловаат.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Predavnik do predavnik....Makedonija...ulicata..poplocana so predavnici, ne ostanaa Makedonci da odat po nea... :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
подобро по калдрма отколку автопат.... ме заболе дали автопатот ке се вика александар или грујо ..... само што тука нема да се престане ,,,, ее овци не за џемпер туку и шал и ракавици ке ви сплетат кога после избориве ке ви рокнат 50% поскапа струја за утеха на сметките испорачани од владата ке го има ликот
на Александар (да ве грее) за они по измрзнати и ликот на вождод(грујо)

проверен лек за БУДАЛИТЕ кога нема економија секогаш има историја
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
подобро по калдрма отколку автопат.... ме заболе дали автопатот ке се вика александар или грујо ..... само што тука нема да се престане ,,,, ее овци не за џемпер туку и шал и ракавици ке ви сплетат кога после избориве ке ви рокнат 50% поскапа струја за утеха на сметките испорачани од владата ке го има ликот
на Александар (да ве грее) за они по измрзнати и ликот на вождод(грујо)

проверен лек за БУДАЛИТЕ кога нема економија секогаш има историја

у право си пријателе само нема кој да те слуша..како шо гледам по форумов има наезда од партиски војници кои само тераат инат едни накај гујо други накај комунистите.и да е црно ако партијата вели бело и бело ќе викаме дека е ..ни отапија телевизорите од реклами и од античка македонија,а сиромаштијата без тропање влегува.
и ќе кажам оти ние си страдаме од самите себе..не знаеме (или не сакаме) објективно да пресудиме во врска со било кој политичар туку додека е нашиот арно ќе грабаме и ќе живееме,па и црното ќе го правиме бело.има право европа шо не не сака.а тоа дека не ни е потребна ...јадење г....
 
Член од
15 март 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Ахх луѓе, луѓе.... Очигледно е дека џабе си ги трошите компјутерите за вакви бесцелни препукувања... Само очигледно дека никој не го согледува очигледното, заслепени од партиски brain-washing тортури, без разлика од која партија.
Политичарите цело време, како мали деца се препукуваат по тв, вие тука уште полошо и на крај добивате некакво чувство на важност во целава машинерија?? Толку е силно и задоволувачко тоа чувство на припадност на стадото што сте спремни да жртвувате се за него? Колку од вас имаат дома што да јадат, или уште подобро, колку од вас чесно си го заработува лебот без да лиже нечии чизми и без да се срами од сопствениот одраз во огледалото?
И аргументите што цело време ги изложувате, колку сте сигурни дека се вистина? Така ви кажаа од партија? Или вас ви изгледа така?:toe:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Мајка и татко ми, немаа работа, ама одеа навечер да берат полжави, Мајка ми и татко ми кој атранзицијата ги остави без работа, одеа да копаат на нива 25 км, и пак назад. Мајка ми татко ми ..чекаа 8 март за да купат цвеке и да го препродадат за 2 денари, мајка ми и татко ми..везеа таписерии, за да ме школуваат, мајка ми и татко ми плетеа капи и шалови за да ме пратат на школување. Не барав од татко ми и мајка ми , да ми купат скии нити копачки, само топка која можам да ја шутирам и бос. Ми фали тоа што верувам имав талент за спорт, а никогаш не сум тренирал, затоа што после школо ме земаа за да одам да работам на нива, ама едно не ми фали, да знам дека парите не се значањи за да поцувствуваш срека, и и љубов, затоа и бескомпромисно ги љубам. Затоа што мене, нам Македонците, тоа не спојува тоа не одржува. Никој не може да ми го одземе лувстото на припадност. Сакам љубов без пари. Некогашната блудница вавилонска, сега сака повторно да ни протне курвалак, плати клати..
Јас читам темава, и некако не можам да поверувам дека ова може да е вистина, дури ги читам извадоците од киро, пак неможам да верувам дека е вистина.. ама еден па мора да лаже..и во тоа неможам да поверувам....
Ми останува само да верувам во Македонија, во подобро утре...Да ја сакам и ценам со најголем пиетет. Толку сиромашна а толку богата.
Треба да се гризиме за тоа до каде мириса на македонско , ама треба да чуеме пто се случува и во дворот кај соседите.
Добро да прашам името Македонија..не го сваќате лично? како дел од себе? И не ме интересираат античките македонци..нит словените.. ЈАс сум Македонец.. овде и сега.. Така ми кажал татко ми, него татко му.. итн.. Истото не го продавам, него ни давам.. И јас ке берам полжави, и ке копам, бидејки иамам мало парче земја Македонска која е моја, која ако не оваа година до година ке роди.
Многу убаво напишано.
:aplauz:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
прашање/ какво фајде што АЕРОДРОМОТ во ск се прекрсти во АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ кога е најлош во европа ???????? или со тоа што го прекрстија стана подобар????

нема да ми смета нека се вика и никола груевски само да е каков треба


 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
прашање/ какво фајде што АЕРОДРОМОТ во ск се прекрсти во АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ кога е најлош во европа ???????? или со тоа што го прекрстија стана подобар????

нема да ми смета нека се вика и никола груевски само да е каков треба

контрапрашање

1. ДВЕ ДЕЦЕНИИ СИ ФИРОМ. што доби освен уцени и дополнителен притисок

2. НЕСПОИВ Е МОЈОТ МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТ со економските текови, мојата компанија, берзата на волстрит или контактите во Токио. Ако тоа е условот за влегување во некаква унија ЈАС и многу како мене не би пристапиле, зошто не би имал лице да отидам на гробот на моите баби кој боси бегале пред напалмот, пред гробот на моите дедовци кој измрзнати надборјани инадоружани се бореле за јас денес да можам да се образувам , учам и работам. СЛОБОДЕН!

разбираш ли??? мислам не...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
контрапрашање

1. ДВЕ ДЕЦЕНИИ СИ ФИРОМ. што доби освен уцени и дополнителен притисок

2. НЕСПОИВ Е МОЈОТ МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТ со економските текови, мојата компанија, берзата на волстрит или контактите во Токио. Ако тоа е условот за влегување во некаква унија ЈАС и многу како мене не би пристапиле, зошто не би имал лице да отидам на гробот на моите баби кој боси бегале пред напалмот, пред гробот на моите дедовци кој измрзнати надборјани инадоружани се бореле за јас денес да можам да се образувам , учам и работам. СЛОБОДЕН!

разбираш ли??? мислам не...
1, не бегале само твоите ,не ми одговори дали аеродромот е сега подобар
2,кој збори за единтитет.мешате жаби и баби,,,,
популизмот и лагите на гвујо не го јакнат Македонскиот идентитет ,само го слабеат,,,, ни збор нза нашиве во Бугарија ,Албанија,,,,, дреме како пичка пред станишев....

да да требаше да го прекрстат Аеродромот за ЈАС ДА СЕ ПОЧУСТВУВАМ МАКЕДОНЕЦ ај ти се молам,,,,,
само сабилна и богата МАКЕДОНИЈА (се разбра во нормална влада) ке го зајакне идентитетот ,МаКЕДОНИЈА со автопати аеродроми училишта, и се што треба за да биде современа држава за која ке се лушне надалеку по своите успеси и достигања
А НЕ ПО МИНАТОТО,,,,,,,,,,,,,, (колку да било успешно ,или не)
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
1, не бегале само твоите ,не ми одговори дали аеродромот е сега подобар
2,кој збори за единтитет.мешате жаби и баби,,,,
популизмот и лагите на гвујо не го јакнат Македонскиот идентитет ,само го слабеат,,,, ни збор нза нашиве во Бугарија ,Албанија,,,,, дреме како пичка пред станишев....

да да требаше да го прекрстат Аеродромот за ЈАС ДА СЕ ПОЧУСТВУВАМ МАКЕДОНЕЦ ај ти се молам,,,,,
само сабилна и богата МАКЕДОНИЈА (се разбра во нормална влада) ке го зајакне идентитетот ,МаКЕДОНИЈА со автопати аеродроми училишта, и се што треба за да биде современа држава за која ке се лушне надалеку по своите успеси и достигања
А НЕ ПО МИНАТОТО,,,,,,,,,,,,,, (колку да било успешно ,или не)
твојот лјубимец заев во кого се крстиш ти текнува што изјави за кичмата на македонецот?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
1, не бегале само твоите ,не ми одговори дали аеродромот е сега подобар
2,кој збори за единтитет.мешате жаби и баби,,,,
популизмот и лагите на гвујо не го јакнат Македонскиот идентитет ,само го слабеат,,,, ни збор нза нашиве во Бугарија ,Албанија,,,,, дреме како пичка пред станишев....

да да требаше да го прекрстат Аеродромот за ЈАС ДА СЕ ПОЧУСТВУВАМ МАКЕДОНЕЦ ај ти се молам,,,,,
само сабилна и богата МАКЕДОНИЈА (се разбра во нормална влада) ке го зајакне идентитетот ,МаКЕДОНИЈА со автопати аеродроми училишта, и се што треба за да биде современа држава за која ке се лушне надалеку по своите успеси и достигања
А НЕ ПО МИНАТОТО,,,,,,,,,,,,,, (колку да било успешно ,или не)
аеродромот, автопатот па до поштенското сандаче е мое суверено право во моја самостојна и независна Македонија да ги нарекувам како сакам..биле ил не подобри.
кој збори за единтитет.мешате жаби и баби,,,,
тука завршува разговорот:salut:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
твојот лјубимец заев во кого се крстиш ти текнува што изјави за кичмата на македонецот?
Па неговите поддржувачи, логично е да го поддржуваат Ајче што и да каже, нели? :smir:

Јас ги викам мекотелци.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ова е баш во склоп на она што го напишав прееска:
Цитат:
Само ме интересира каде е тука улогата на Љубе Бошкоски откако цело членство на СДС најави дека ќе гласа за него...Она СДС кое е финансирано од Хари Костов...истиот Хари Костов кој му се закануваше на Бошкоски дека ќе го ликвидира политички. А Бранко за него велеше дека е „елементарна непогода што оди на две нозе“.
Јадна Македонијо, какви торлаци шетаат по тебе...



Јадна Македонијо, какви торлаци шетаат по тебе...
Dobro de, i Grujo vikase 2006 deka so komandatot od Sipkovica ako se rakuva kje go pogazi Makedonskoto dostoinstvo, a ne pa koalicija da pravi. Ama ete i toa bidna.:tapp:
Ili ovoj vasiov e jogista pa mu stoi vitkanje na kicmata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom