Дали државата треба да изгради посебни установи, каде би се лекувале хомосекцуалците?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Во македонија единствено има педери од имиџ.
Виделе на МТВ или Фешн ТВ дека така било модерно на запад и тие сакаат да имитираат. Клецкат маж а ја замислуваат Сека Алексиќ или Анџелина Џоли. А за онаа дека е научно докажано дека 10% од популација се педерана, на основ на што е тоа докажано. Ја ко шо знам немаше некој светски поипис со прашање “Дали сте педер“ а и да е така тогаш од некои 2.100.000 жители во македонија би испаднало дека 210.000 се хомосексуалци, е сега имаме тука и рамковен договор по кој треба да бидат пропорционални застапени и албанци па значи дека 23% од 210.000 се над 48.000 албанци хомосексуалци. Ова го пишубвам заради една неправда која ни се спрема на нас нормалните Македонци, имено ако се донесе закон за педераната во кој ќе им се дат права посебни, тогаш некој кој не е македонец а е педер ќе има многу повеќе права од некој нормален македонец. На пример одат за работа двајцата и еднио вели “Ја сам припадник на маљцинство и оќу да ме вработиш море“ Тие му велат “Извинете но квотата од 23% е веќе пополнета“, тогај тој вади лиценца дека е педер и вели “А види овај квота даљи е попољнет“ и така се вработува наместо некој нормалем македонец и се нарушува односот од 23%.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
eve posle tolku razmisluvanja resiv da napravam eden coming out ili kako go vikaa toa out of the closet, pa ako ima zainteresirani ve molam pisete tuka na temava ama ne na privat poraka, obozavam i oral i anal i vaginal i playing with myself i sve i mnogu sakam da zboram za pravata na seksualno disorientiranite i nivnata uloga vo opstestvoto, inace zgoden sum u telo ali imam relativno grda faca ali beauty is in the eye of the beholder, samo malce da go boldiram ova pa ke pratam

molam za brzina oti utre mozam da se premislam

by the way widi slika
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
239
Поени од реакции
16
Во македонија единствено има педери од имиџ.
Виделе на МТВ или Фешн ТВ дека така било модерно на запад и тие сакаат да имитираат. Клецкат маж а ја замислуваат Сека Алексиќ или Анџелина Џоли. А за онаа дека е научно докажано дека 10% од популација се педерана, на основ на што е тоа докажано. Ја ко шо знам немаше некој светски поипис со прашање “Дали сте педер“ а и да е така тогаш од некои 2.100.000 жители во македонија би испаднало дека 210.000 се хомосексуалци, е сега имаме тука и рамковен договор по кој треба да бидат пропорционални застапени и албанци па значи дека 23% од 210.000 се над 48.000 албанци хомосексуалци. Ова го пишубвам заради една неправда која ни се спрема на нас нормалните Македонци, имено ако се донесе закон за педераната во кој ќе им се дат права посебни, тогаш некој кој не е македонец а е педер ќе има многу повеќе права од некој нормален македонец. На пример одат за работа двајцата и еднио вели “Ја сам припадник на маљцинство и оќу да ме вработиш море“ Тие му велат “Извинете но квотата од 23% е веќе пополнета“, тогај тој вади лиценца дека е педер и вели “А види овај квота даљи е попољнет“ и така се вработува наместо некој нормалем македонец и се нарушува односот од 23%.
Ti seznajko da ne si? Eve jas sum peder i se ebam so masko, i NE, ne ja zamisluvam Seka Aleksic..Tuku Srpskata Vaterpolo Reprezentacija... i toa site do eden :pos2::pos2:
Koga pocnav da gledam po masko,pred 25 godini na moi 6 godini, nemase ni Fashion TV, ni MTV.

Kakva uste glupost ke tropnes??
 
O

Out Boy

Гостин
...На пример одат за работа двајцата и еднио вели “Ја сам припадник на маљцинство и оќу да ме вработиш море“ Тие му велат “Извинете но квотата од 23% е веќе пополнета“, тогај тој вади лиценца дека е педер и вели “А види овај квота даљи е попољнет“ и така се вработува наместо некој нормалем македонец и се нарушува односот од 23%.
Никој не ви тражи квота. Не бараме пратеници, градоначалници, претседатели. Бараме само промена на законот за семејство, конкретно член 6. Другото после сами ќе си го средиме.:smir:
Плус тоа, во само еден пост успеваш да навредиш неколку малцинства, што говори за твојата култура.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Дете многу си во светот на бајките.

Тоа што несфаќаш дека вас педерите ве користат за сретство за остварување на одредени интереси ,е твоја мана - ама тоа што како колектив, вашата “група“ несфаќа дека живеете во Македонија и дека многу сонувате е веројатно од поретметувањето на хормоните па и не можете рационално да расудувате за што се борите и каде го правите тоа!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Никој не ви тражи квота. Не бараме пратеници, градоначалници, претседатели. Бараме само промена на законот за семејство, конкретно член 6. Другото после сами ќе си го средиме.:smir:
Плус тоа, во само еден пост успеваш да навредиш неколку малцинства, што говори за твојата култура.
Имате само една опција за остварување на тоа.... масовно зачленете се во владеачката партија, па ако сте толку колку што тврдиш дека сте ...не гледам проблем...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Во моментов има дебатна емисија за темава на ТВ Сител !

Има еден адвокат на педериве коче(се гледат од прв поглед дека порементен е дечково, за грев зборвит...) - а наспроти него дебатира легендата Миленко Неделковски -ПРОТИВ БРАКОВИ ЗА ХОМИЧИВЕ !!!

еве линкче http://zulu.mk/live/sitel за лајф следење на емисијата!




********************************

хахахаха...заврше емисијата, за грев овај коче еден аргумент немаше кој не му беше поништен со контраргумент...
**********************************

многу глупа констатација имаат педериве, сакале демократија да прават све што ќе сакаат.....а дали се свесни дека ако нивните татковци се плескале со други мажи тие воопшто нема ни да биле родени на овој свет ,“за да праваат што сакаат“...



Заклучок : Хомосексуалноста е болест, тие луѓе треба да се третираат како болни, и да им се помогне да се излечат..
очиггледно во денешно време преку нивните организации се користат како нечија војска за остварување на нечии интереси!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Никој не ви тражи квота. Не бараме пратеници, градоначалници, претседатели. Бараме само промена на законот за семејство, конкретно член 6. Другото после сами ќе си го средиме.:smir:
Плус тоа, во само еден пост успеваш да навредиш неколку малцинства, што говори за твојата култура.
Нема потреба за менување на закон, само еден од двајцата треба да се изјасни дека е жена. Нема белки на матичар да ви прават прегледи лекарски. Така да едниот е зет другиот е невеста, едниот носи кола и стан а другиот спална шпоре и постелнина, а децата ќе си ги крстите по среќните баби и дедовци. Инаку ако почнат со менување на закони за секоја група на неарни луѓе ќе нема крај, многу брзо ќе побара некој да може да се жени со коза, некој ќе сака да се мени и да има повеќе жени, некоја ќе сака да се мени закон и да има повеќе законски мажи.....

Инаку културата моја е на исклучително високо ниво, само ти си параноичен. Ваљда толку години поминати во страв и илегала сигурно ти ги истанчиле нервите.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Домашното воспитание,тинејџерските години,т.е.околната средина се по-релевантен фактор за формирање на сексуалната диференцијација,сексуалната социјализација,за на крај да се оформи една категорична сексуална ориентација.

Макар што,според некои си констатации,соодносот меѓу хомо и хетеросексуални ориентирани лица во светот,наводно бил 1:1.

Значи,во тој сооднос не спаѓаат сите гејови,ами сите лица кои имаат хомосексуален нагон,што значи дека меѓу хетеросексуалните лица(кои имаат однос со представител од спротивниот пол) можно е да има и такви кои можат да чувствуваат сексуална или еротична возбуда при некаков контакт со припадник на истиот пол.
па и јас прочитав анкета според која 48% од мажите некогаш нашле нешто привлечно во спротивниот пол...ама интересно е што процентот кај жените е 68%...дали жените гејки се поприфатени па можат и тука а мажите правец-гејлада:smir: и нели после 23(ли бесе или 20) години сексуалната ориентација е веке дефинирана-значи и бисексуалците имаат посебна ориентација...или се дефинирани како НЕДЕФИНАРАНИ???:helou:

Никој не ви тражи квота. Не бараме пратеници, градоначалници, претседатели. Бараме само промена на законот за семејство, конкретно член 6. Другото после сами ќе си го средиме.:smir:
Плус тоа, во само еден пост успеваш да навредиш неколку малцинства, што говори за твојата култура.
спомна ресение за педофилите во холандија...да не им дале кукли да пумпаат...
 
Член од
2 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
abe vcera gledav eden gay na tv i barase nekakvi prava ne gi pustali v kafic i so ti znam jas pa i site strait so se ne mozat da vlezat sekade ,sakam da kazam deka homosite se nabieni so kompleksi i mislat deka site gi mrazat demek se centar na svetot i samo organiziraat nekoj glupavi paradi za da privlecat vnimanie.idioti
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Ја не сум гледал, ама логички би прашал-од кај знае тој на врата дека е или не е стрејт или хомосексуалец? гејот да не го фатил за задникот што вратаров не го пуштил? Или вратарот прашува кој е кој не е геј? Прашав и порано, не ми треба одговор пошто досега ништо саглам не слушнав како одговор-од каде дискриминирани на работа, во кафуле.. и не знам се каде кога никому не пишува на чело и секој за себе. Само толку.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Во македонија единствено има педери од имиџ.
Виделе на МТВ или Фешн ТВ дека така било модерно на запад и тие сакаат да имитираат. Клецкат маж а ја замислуваат Сека Алексиќ или Анџелина Џоли. А за онаа дека е научно докажано дека 10% од популација се педерана, на основ на што е тоа докажано. Ја ко шо знам немаше некој светски поипис со прашање “Дали сте педер“ а и да е така тогаш од некои 2.100.000 жители во македонија би испаднало дека 210.000 се хомосексуалци, е сега имаме тука и рамковен договор по кој треба да бидат пропорционални застапени и албанци па значи дека 23% од 210.000 се над 48.000 албанци хомосексуалци. Ова го пишубвам заради една неправда која ни се спрема на нас нормалните Македонци, имено ако се донесе закон за педераната во кој ќе им се дат права посебни, тогаш некој кој не е македонец а е педер ќе има многу повеќе права од некој нормален македонец. На пример одат за работа двајцата и еднио вели “Ја сам припадник на маљцинство и оќу да ме вработиш море“ Тие му велат “Извинете но квотата од 23% е веќе пополнета“, тогај тој вади лиценца дека е педер и вели “А види овај квота даљи е попољнет“ и така се вработува наместо некој нормалем македонец и се нарушува односот од 23%.
како тоа од имиџ...имало ли.имиџ кај родовските заедници(ама како овој кој ја донесе сексуалната револуција):smir:

Ја не сум гледал, ама логички би прашал-од кај знае тој на врата дека е или не е стрејт или хомосексуалец? гејот да не го фатил за задникот што вратаров не го пуштил? Или вратарот прашува кој е кој не е геј? Прашав и порано, не ми треба одговор пошто досега ништо саглам не слушнав како одговор-од каде дискриминирани на работа, во кафуле.. и не знам се каде кога никому не пишува на чело и секој за себе. Само толку.
нема дискриминмација а и назапад на лугето не им се омилени глетки...и да ги прифакаат како нормални секакпо им се непожелни да ги гледат затоа има хомофобии во сите дрзави не само насата.
 
O

Out Boy

Гостин
eve posle tolku razmisluvanja resiv da napravam eden coming out ili kako go vikaa toa out of the closet, pa ako ima zainteresirani ve molam pisete tuka na temava ama ne na privat poraka, obozavam i oral i anal i vaginal i playing with myself i sve i mnogu sakam da zboram za pravata na seksualno disorientiranite i nivnata uloga vo opstestvoto, inace zgoden sum u telo ali imam relativno grda faca ali beauty is in the eye of the beholder, samo malce da go boldiram ova pa ke pratam

molam za brzina oti utre mozam da se premislam

by the way widi slika
Аман бе Амнезиак, ме изненади. Само малку параноично ми звучиш :helou: Загорено ќе да си :pusk:

Да не се предомисли?:pos2: Како ја отворија темата за посвојување, ја заборавив оваа. Патем, со терапијата препишана од Лет 3 ми е многу подобро. Заштедив на импулси, пијам лекарства по прописи и вежбам дисциплина :pusk:

Имате само една опција за остварување на тоа.... масовно зачленете се во владеачката партија, па ако сте толку колку што тврдиш дека сте ...не гледам проблем...
Владава е толку конзервативна што не сака да ги согледа бенифитите од легализирањето на јавни куќи во државата, не па права ќе дала на гејовите :tapp:

Ќе се чекаат подобри времиња за тоа.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Не. Прикажаното ниво на дискутантите овде покажува дека мојот одговор не заслужува поопширно елаборирање. Ќе оди во ветар истото, шо се вика.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Владава е толку конзервативна што не сака да ги согледа бенифитите од легализирањето на јавни куќи во државата, не па права ќе дала на гејовите :tapp:

Ќе се чекаат подобри времиња за тоа.
Дочитувај што е напишано!!!!!!!!

Значи ако сте толку колку што тврдите и не се криете лесно ќе ја преземете партијата во ваши раце:vozbud:..а со тоа и....
..или да цртам треба.......:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom