Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Seeeee! Dojdi vo Strumica pa ke vides sto e napravil.Ne pravi muabet taka sto si slusnal od lugeto sto ne go sakaat a toa so Global e cista laza napravi trgovski najubav na balkanot i sega od ljubomora ke go obvinuvaat
Те гледам посебно тебе..некако (нај-неутрален овде)...стално (ни) посочуваш нешто..а кое е сепак невидливо за нас останатите..кои живееме вон (твојата) Струмица..
Па те молам ...секако најучтиво..во слики..презентирај ни го овде...се она кое дотичниот твој „изабраник„ (ЗАЈКО КУКУрајков) го направил за градот ...но и за околината...како составен дел на Општината..чиј досегашен прв човеки бил (а дали ќе биде и понатаму..одлучувате..само вие).
По можност (секако со помош и од другите форумџии) да се презентираат и слики од истото место ..секако пред да дојде овој твој фунционер градски..кој според тебе правел чудесии нели?
:pipi:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ако имаат малце акал Струмичани ке ја изберат Бонева за градоначалник. А не арамијата Заев, Сега ке нема на кој да го "помилува" зашто бате Бране нема да ја има таа моќ, така да ке си лежи во зарвор апашот Заев.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Те гледам посебно тебе..некако (нај-неутрален овде)...стално (ни) посочуваш нешто..а кое е сепак невидливо за нас останатите..кои живееме вон (твојата) Струмица..
Па те молам ...секако најучтиво..во слики..презентирај ни го овде...се она кое дотичниот твој „изабраник„ (ЗАЈКО КУКУрајков) го направил за градот ...но и за околината...како составен дел на Општината..чиј досегашен прв човеки бил (а дали ќе биде и понатаму..одлучувате..само вие).
По можност (секако со помош и од другите форумџии) да се презентираат и слики од истото место ..секако пред да дојде овој твој фунционер градски..кој според тебе правел чудесии нели?
:pipi:
daj mi adresa da ti pustam edna bela kniga od zaev pa da vidas so se ima napraaano za 4 godini,ama ti si beznadezen vmrovec so ke mu se vide crna knigata od zavist:helou:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Ако имаат малце акал Струмичани ке ја изберат Бонева за градоначалник. А не арамијата Заев, Сега ке нема на кој да го "помилува" зашто бате Бране нема да ја има таа моќ, така да ке си лежи во зарвор апашот Заев.
Според Законот..за еднаш пресудено дело..не може повторно да се суди (иако и помилувањето се третира како завршено судење - е сега со „опашка„...ама тва тие..
пс
Освен...ако тие немаат џокер во ракавот..кој ќе биде „истресен„ пред самото гласање..
Тогаш..Бог нека му е напомош на тој што ќе биде ставен пред Судот..и секако осуден.
:pipi:
 
Член од
11 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ти па шо не го пројави тогаш а?
На мене некој да ми нуде пари јас ке го пријавам без разлика кој е .
Кажувам искрено.

И на мене комшиите ми се закануват па што не ми можат ништо јас за кој сакам ке гласам и тоа е тоа...

А ако ти понудат пак пари ај те молам сними или докажи со нешто баш сакам да го видам тоа...
a na kooj mislis oti ke go prijavis?na negovite luge a?i so ke napravis samo problemi i nisto poveke i na kraj on ke izleze praviot.NEGO MOZEA ZA 8000000 EVRA DA GO POMILUVAT A NE PA ZA NEKOJA SITNA PARA HAHA.KRIMINALEC NEVIDEN E ZAEV
 
V

Viktoranius

Гостин
Според Законот..за еднаш пресудено дело..не може повторно да се суди (иако и помилувањето се третира како завршено судење - е сега со „опашка„...ама тва тие..
пс
Освен...ако тие немаат џокер во ракавот..кој ќе биде „истресен„ пред самото гласање..
Тогаш..Бог нека му е напомош на тој што ќе биде ставен пред Судот..и секако осуден.
:pipi:
Ако не за тоа ќе се најде друго. Не е само едно криминално дело, којзнае колку има направено. Сега се чека моментот да излезат на виделина, а ќе излезат сигурно.
 
Член од
11 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
daj mi adresa da ti pustam edna bela kniga od zaev pa da vidas so se ima napraaano za 4 godini,ama ti si beznadezen vmrovec so ke mu se vide crna knigata od zavist:helou:
HAHA ABE COVEK SI ZIMI SE HAHA ABE SO E TAJ ZAJAK NAPRAVIL ZA SR TOLKO???GOLEMI PROEKTI IMA NAPRAVENO SAMO VASIL GR4EV I NEGOVITE SORABOTNICI SO POMOS NA TOMISLAV MAZNEJKOV TOGASEN RAKOVODITEL NA MINISTERSTVOTO ZA TRANSPORT I VRSKI KOJ LI4NO GO IMA POTPISANO I PROEKTOT ZA IZGRADBA NA BULEVAR MARSAL TITO,IZGRADBATA NA GRADSKIOT PARK,ZA TAVA NE SE PRAVEJTE SLEPI I BEZ VRSKA DA GO VELI4ATE SO STAVIL EDNA FONTANA I CVEKARNICI BEZVRSKA POSTAVENI DA NEMOZAS DA IZLEZAS NA ULICA SO EDNATA NOGA U GROBO SI SEGA KA SETAS OTI I VOZACITE NEMOZAT DA TE VIDAT OD TIE CVEKARNICI BEZVEZALNI.A ZAJAKOT OD SEKOE NEGOVO PROEKT4E SI ZEMA PROCENTCE PA DURI I PREKAR MU E VEKE TOA ,,ZOKI PROCENTOT,,
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Dete golomese!!! svestuvajse dodeka imas 14 god, a ako ostanes ist, dodeka stanes polnoleten, gospod neka ti e napomos.
ори и ти како националист ке си греш газо у странство и ке даваш акл шо треба да се праве у Македонија и за градови шо не си ги видел:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Ако Зајако продолжи да играа валкани игри у Струмица ќе има ПОРТОКАЛОВА РЕВОЛУЦИЈА.Исто как шо беше у Украина:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ако Зајако продолжи да играа валкани игри у Струмица ќе има ПОРТОКАЛОВА РЕВОЛУЦИЈА.Исто как шо беше у Украина:smir:
Да, валкани игри, како демолирање автомобили и слично. Апсолутно те поддржувам
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
HAHA ABE COVEK SI ZIMI SE HAHA ABE SO E TAJ ZAJAK NAPRAVIL ZA SR TOLKO???GOLEMI PROEKTI IMA NAPRAVENO SAMO VASIL GR4EV I NEGOVITE SORABOTNICI SO POMOS NA TOMISLAV MAZNEJKOV TOGASEN RAKOVODITEL NA MINISTERSTVOTO ZA TRANSPORT I VRSKI KOJ LI4NO GO IMA POTPISANO I PROEKTOT ZA IZGRADBA NA BULEVAR MARSAL TITO,IZGRADBATA NA GRADSKIOT PARK,ZA TAVA NE SE PRAVEJTE SLEPI I BEZ VRSKA DA GO VELI4ATE SO STAVIL EDNA FONTANA I CVEKARNICI BEZVRSKA POSTAVENI DA NEMOZAS DA IZLEZAS NA ULICA SO EDNATA NOGA U GROBO SI SEGA KA SETAS OTI I VOZACITE NEMOZAT DA TE VIDAT OD TIE CVEKARNICI BEZVEZALNI.A ZAJAKOT OD SEKOE NEGOVO PROEKT4E SI ZEMA PROCENTCE PA DURI I PREKAR MU E VEKE TOA ,,ZOKI PROCENTOT,,
едно е да проектираш друго е да НАПРАВАШ,еее циле вети 1 милијарда и
ништооооо грујо па по ербап 8 милијари инвестиции и ништоооооо

патот струмица радовиш го прават 17 години .... секоја влада сечеше ленти и ... па коцки,,,,,

убаво те научила бонева `ардинериите и личили не гроб ,,, па на нее ЦЕЛА СТРУМИЦА И ЛИЧЕ НА ГРОБ,,,,, Ај нека ти покаже личнатакарта НОВА КОГА ЈА ИЗВАДИЛА 2 ДЕНА ПРЕД КАМПАЊАТА ЕЕЕЕЕЕЕ га боле П за струмица ,,,, ЗА СТРУМИЦА СЛИКАНА НА КАМЕН МОСТ хахахахаха

СТРУМИЦА ВО СРЦЕТОООООООООООООООООООООООООО
последна анкета ЗАЕВ ВОДИ 3 ПРЕМА 1 советот 2,5 на 1

ситнооооооооооооооооооо уште 10 денааааааа

Ако Зајако продолжи да играа валкани игри у Струмица ќе има ПОРТОКАЛОВА РЕВОЛУЦИЈА.Исто как шо беше у Украина:smir:
порокалово слепило ке ве фати после 22 март,,,,,,

па пуштејте криминалците од притвор а не 30 дена притвор да кутат
( за украдена кола хахахаха) нека си кажат кој им наредил де......
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Чушки, 3:1 нема шанса...за совет оште помалко 2,5:1
Тесна ќе биде...
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Чушки, 3:1 нема шанса...за совет оште помалко 2,5:1
Тесна ќе биде...

Абе они само се занесуват,се занесуват и само се занесуват.И лани беше 3-1 за Заебаев па Ставрески му го бутна как шо сака(мислам за Струмица).
Реалната слика е разлика од 2-3%.Еден ден Силвана воде,другио ден Заев,зависи кој се анкетират ама е тука некаде.
Кој ќе е ЕРБАП ќе јаде ЌЕБАП јас сум сигурен оти ќе сме ние и Заебаев ќе јаде СТАП.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom