Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
ABE DECKI I NA HITLER MU DOJDE KRAJ A NE PAK NA ZAEV....DOSTA BESE,VIDOVME OD SE PO NESTO KRIMINAL, NEPOTIZAM, SKANDALI, AMNESTI, I EDNA FONTANA KOJA RABOTI SAMO ZA VREME NA KARNEVALOT:)
SILVANA BONEVA KE GO VRATI OBRAZOT NA STRUMICA BEZ SKADALI I BEZ KRIMINAL,SITE VRATI SE OTVORENI ZA SILVANA BONEVA VO VLADATA I MOZE STO SAKA DA REALIZIRA.....
LUGEEE POTREBNA E VASA POMOS DA POBEDI VO STRUMICA SILVANA BONEVA I VISTINSKI DA STANAME METROPOLAA..........
POZZ DO SITE ISTOMISLENICI

kire_sr напиша:
ABE DECKI I NA HITLER MU DOJDE KRAJ A NE PAK NA ZAEV....DOSTA BESE,VIDOVME OD SE PO NESTO KRIMINAL, NEPOTIZAM, SKANDALI, AMNESTI, I EDNA FONTANA KOJA RABOTI SAMO ZA VREME NA KARNEVALOT:)
SILVANA BONEVA KE GO VRATI OBRAZOT NA STRUMICA BEZ SKADALI I BEZ KRIMINAL,SITE VRATI SE OTVORENI ZA SILVANA BONEVA VO VLADATA I MOZE STO SAKA DA REALIZIRA.....
LUGEEE POTREBNA E VASA POMOS DA POBEDI VO STRUMICA SILVANA BONEVA I VISTINSKI DA STANAME METROPOLAA..........
POZZ DO SITE ISTOMISLENICI
ZAEDNO MOZEME POVEKE
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Назад неколку страни пишах еве и сега ке повторам на мене ми се закануваше,а јас не сум никој нели??
А замисли дете бех (и сега сум де,ама тогај бех помалечка)
Има нудено пари за да гласат за него.
Некој да ве чита од страна коо говорате за Заев ке си каже цовеко ни мравка не газе,а уствари он и двапати ке помине додека да се увере оти е згазена.
Нем така не говорејте
Ти па шо не го пројави тогаш а?
На мене некој да ми нуде пари јас ке го пријавам без разлика кој е .
Кажувам искрено.

И на мене комшиите ми се закануват па што не ми можат ништо јас за кој сакам ке гласам и тоа е тоа...

А ако ти понудат пак пари ај те молам сними или докажи со нешто баш сакам да го видам тоа...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Силвана Бонева!!!
Силвана Бонева
150 53.38% Зоран Заев
131 46.62%
Не братче да не се залажуваме,тука 90% се од Струмица.оти гледаш само ние од Струмица си пишуваме на форумо,мислам на темата:toe:
Не се сите од Струмица, а и плус тоа има малолетни што гласале во анкетата. Така да анкетава ништо на 3начи.

ABE DECKI I NA HITLER MU DOJDE KRAJ A NE PAK NA ZAEV....DOSTA BESE,VIDOVME OD SE PO NESTO KRIMINAL, NEPOTIZAM, SKANDALI, AMNESTI, I EDNA FONTANA KOJA RABOTI SAMO ZA VREME NA KARNEVALOT:)
SILVANA BONEVA KE GO VRATI OBRAZOT NA STRUMICA BEZ SKADALI I BEZ KRIMINAL,SITE VRATI SE OTVORENI ZA SILVANA BONEVA VO VLADATA I MOZE STO SAKA DA REALIZIRA.....
LUGEEE POTREBNA E VASA POMOS DA POBEDI VO STRUMICA SILVANA BONEVA I VISTINSKI DA STANAME METROPOLAA..........
POZZ DO SITE ISTOMISLENICI

ZAEDNO MOZEME POVEKE
ЌЕ е честичка 3а идно време. Кажи ми што направила?
 
Член од
11 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
Nishto od planiranoto,se razbegaa nakaj Brat Ljube,sega slusham Ljube kje formira partija,nishto nema da ostani od portokalovite prerodbenici,kje te chitame i tebe kako plukash po Boneva deka e Bugarka denovive isto kako shto plukavte po Ljubcho.

Ima u Strumica luge so ke glasat za Ljube za pretsedatel,ama se clenovi i na stabo na Silvana Boneva.celo VMRO e so Silvana,oti znaat deka ZAEDNO MOZEME POVEKE!!!
Ljube e so Nas vo Strumica.
VMRO_NP-e so nas vo Strumica
Kiril Janev i cela grupa na biznismeni se so nas.

A Zoran ZAEBAEV nema da bide gradonacalnik na Strumica toa SIGURNO.
A ti magla pisi na Prilepskata anketa oti nesto nogo loso vi odi i tama.

Sdsm ke ima duri 2 gradonacalnika i toa vo Debarca i Rosoman:toe:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ти па шо не го пројави тогаш а?
На мене некој да ми нуде пари јас ке го пријавам без разлика кој е .
Кажувам искрено.

И на мене комшиите ми се закануват па што не ми можат ништо јас за кој сакам ке гласам и тоа е тоа...

А ако ти понудат пак пари ај те молам сними или докажи со нешто баш сакам да го видам тоа...
Hehehehe
prvo mene ne mi ponudija pari,tuka na bratucetka mi.
I da prijavese i sto ke mu sidea na gradonacalnikot???Vidovme kako pomina negovoto delo pred sudot za poseriozna rabota,so se vika???

Da gi snimam??? A da, oni eden den unapred ke mi se javat i ke mi kazat jas utre idam da ti ponudam pari za da glasas za mene i jas drugio den ke si spremam kamerata za koo ke dojdat da mi e spremno.
Aj Boze so se nema da procitas tuka.
 
L

lubenakov

Гостин
Hehehehe
prvo mene ne mi ponudija pari,tuka na bratucetka mi.
I da prijavese i sto ke mu sidea na gradonacalnikot???Vidovme kako pomina negovoto delo pred sudot za poseriozna rabota,so se vika???

Da gi snimam??? A da, oni eden den unapred ke mi se javat i ke mi kazat jas utre idam da ti ponudam pari za da glasas za mene i jas drugio den ke si spremam kamerata za koo ke dojdat da mi e spremno.
Aj Boze so se nema da procitas tuka.
Da ne mislas deka ti dadele pari za da kazas deka ti dadele pari?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Ke go krka VMRO-DPRMNE i vo Strumica i vo cela Makedonija.:drk::drk::drk::drk::drk:
Да не биде обратно :vozbud:и смени ги овие буквиве педерски за во Ср ајде имате поголеми шанси ама за другиве места :tapp:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Да не биде обратно :vozbud:и смени ги овие буквиве педерски за во Ср ајде имате поголеми шанси ама за другиве места :tapp:

Имаа шанси у Струмица,ама сега веќе дефинитивно немат.Цел град се плашеше и сите ќутаа како пички за сите кражби на Заебаев,шо постанаа ЈАВНА ТАЈНА.таа Недела народо се освести и сега не се плашат веќе од него оти и нашите пратеници се тука за да го штитат народо од такви како Заебаев.а фала богу ги имаме 4 пратеници од Струмица:jaj:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
децааа акло ве лаже нема кој да ви каже ,./...ЗМИЈАТА КОЈАА ПЛУКА САМО ОТРОВ И ОМРАЗА ке ја снема од политиката после 22 март...
за сите кои немаат аргумети а само напагаат за кои И ОДЛУКИТЕ ДОНЕСЕНИ ОД СОВЕТОТ ЗА КОИ ГЛАСАЛЕ И ДПМНЕ се НЕВИДЛИВИ ,,,, ИЛИ НЕСАКАТ ДА ГИ ВИДАТ ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ ПЕРЕЊЕ НЕ МОЗОК СО УМЕКШИВАЧ.....
старио пазар им бил ував :tapp::tapp: или носо им е затнан или се слепи ...
или ги потсеке на НИВНИТЕ СЕЛА= пазар со едно ВЦ и тезги од 1941,, СМРДЕШЕ И БЕШЕ ИЗВОР НА ЗАРАЗА.... НЕМАМ КОМЕНТАР ПОВЕКЕ,,,, как талибанци сте се шо е убаво и напредно сакате да срушате ,,,
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
stiga be so tii krazbi ta krazbi,8 ta 8 miliona,ako imate dokaze pravo u mvr i em ke go zatvorat zaev em vii ke si vidate raat,a taka samo so seene veter i magla si veruvate eden na drug,znaate na koj mislam vii so sedate eden do drug u stabo kaj buneva i cukate po testatuurta:helou:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Ke go krka VMRO-DPRMNE i vo Strumica i vo cela Makedonija.:drk::drk::drk::drk::drk:

Така викаате и 2006 и 2008,па ВМРО ви го забоде со се јајца.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.
За напомена Силвана Бонева беше носител на листата на ВМРО у 2006 и победи у општина Струмица.
У 2008 Заебаев беше носител на листата на Сдсм и изгуби у општина Струмица.
Народо било за локални,било за парламентарни или претседателски избори си гласа за човек.
Значи Заев победи 2005(на начино на кој победи),ама 2006 го казнија.2008 уште појако го казниа.шо мајка тера пак не знам.
2006 беше разликата 600,у 2008 беше 900 е сега ќе изгуби со 1200:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom