Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Машко ај проби нешто да изградаш у Струмица ако не си од СЕДЕСЕТО-неможаш, а за тва шо викаш шо изградил е изградено одпорано не му ги туруви тии како негови работи од него се само фонтаните и исушанте палми у Струмица и глобал со општински пари кои после продажбата завршија у Пеон.[/quote

хахаха како прво значи од претходните немаше изградено ништо,а кирил јанев-бифшио градоначалник не можат да го најдат дека се крие заради тва шо крадел.а и не секој градоначалник дава извештај за сработеното на емисија секој последен четврток од месецо.бонева не знаа една улица у градо дека се наваѓе.ај шо има бугарски пасош има,туку личната карта и е скопска.и таков градоначалник на струмица?не фала....а заев?заев има пари уште од времето на душко-нека му е лека земјата.и нека почнат да гласат СТРУМИЧАНИ а не членови на вмро
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Може верувате на анкетите?Не ми се верувај еј :pos2::pos2::pos2:
Гледавте вести на Интел ?Обвинува дека градот должи 800 000 евра ?Зоки експресни излегува со факти т.е со извештај денешен дека градот не должи ниту денар на ниту еден !И јавно ги замоли Мојсеј и Силвана да се извинат за срамот што си го нанесоа.:toe:
Веќе е 10-0 за Зоки,од кога почнаа кампањите.:)

Абе не им веруваате вие на анкетите и у 2006 и у 2008 ама гледате шо ве снајде.уствари ти си бил малечок тогај не памтиш.А Заев ќе видиме колку води на 22 Март.:pos2:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
хахаха како прво значи од претходните немаше изградено ништо,а кирил јанев-бифшио градоначалник не можат да го најдат дека се крие заради тва шо крадел.а и не секој градоначалник дава извештај за сработеното на емисија секој последен четврток од месецо.бонева не знаа една улица у градо дека се наваѓе.ај шо има бугарски пасош има,туку личната карта и е скопска.и таков градоначалник на струмица?не фала....а заев?заев има пари уште од времето на душко-нека му е лека земјата.и нека почнат да гласат СТРУМИЧАНИ а не членови на вмро


Strumicanke!!!!! ako si ti malku pametna, i ne nasednuvas na komunjarski lagi, ke glasas za Boneva, a ZAJAKOT ne go zali nemu mestoto mu e vo IDRIZOVO
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не е само тоа.они имат фракција у Струмица и се поделени на 3 страни.сите нешто сакат Зајко им обеќа ама не се задоволни,и ќе ги бојкотират изборите.
Изгледа пак некој ќе крши компјутери у штабовите:pos2::pos2:.
И уште една молба доктор Бачев да не го спомнувате вие комунјарите посебно да не лажете оти сте го почитувале.сведок сум додека беше жив оти од Сдсм ни добиваше ни пак сакаше нешто:smir:

Истата фракција га имат и у Скопје.Бранко еден акл со ЗАјко.
Рада со друг акл.
Бучко со трет.
Партал Партија:pos2::pos2::pos2::pos2:
Што сега со компјутерите, да не ви е мака шо немате? Само па3и вие пак да не се тепате по штабовите.

Со среќа на избори.:pos2::pos2::pos2::pos2:
Фала. Сепак на вас ќе ви биде повеќе од потребна.

колку пари Заев плаќа од глас.слушам давал по 100 евра а?:pos2::pos2:
а вие брашно тип 400,а ?:pos2:

Osum milioni sto se otkrieni, a sto praime si tie doprava sto treba da se otkrijat, moreee da ne mu si vo kozata sitno broi siromav za idrizovo, neka pominat izborive
Дока3 3а тие 8 милиони кај се? Имате? Немате. 3аборавете го тој муабет веќе, колку и да 3борите тоа е поминато и не бива да се гони кривично поради глобал и тие украдени 8 милиони евра како што викате вие.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Може верувате на анкетите?Не ми се верувај еј :pos2::pos2::pos2:
Гледавте вести на Интел ?Обвинува дека градот должи 800 000 евра ?Зоки експресни излегува со факти т.е со извештај денешен дека градот не должи ниту денар на ниту еден !И јавно ги замоли Мојсеј и Силвана да се извинат за срамот што си го нанесоа.:toe:
Веќе е 10-0 за Зоки,од кога почнаа кампањите.:)
Абе не им веруваате вие на анкетите и у 2006 и у 2008 ама гледате шо ве снајде.уствари ти си бил малечок тогај не памтиш.А Заев ќе видиме колку води на 22 Март.:pos2:
А зошто не реплицираш на тоа погоре?Дека не ти одговара реплицираш само на болдираното ?Аа?:back:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде малце хумор на темата нема да е на одмет ... :vozbud:

Колегите на амнестираниот.









 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
А зошто не реплицираш на тоа погоре?Дека не ти одговара реплицираш само на болдираното ?Аа?:back:
Какви 10-0 за Заев бе мали.
1.Он ги испрати децата за да му га сокршат на Мојсеј колата(намерно се изберени оти се Вмровци,а знае он оти тие деца за пари се прават.
2.Се разоткрија оти Глобал е дивоградба,и оти газдите на продавниците немат имотни листови.
3.Се разоткрија оти наместо 100 000 евра как шо пише у договоро он на крајо плаќал 140 000 за асфалтиране.
4.Го разоткријааме на форумот оти има швалерка шо абортирала.
5.Му се скрати лагата оти он ги отвори факултетите у Струмица
6.Се открија оти водоводо у селата го правила владата а не он.
7.Се открија оти Комуналец е должен 800 000 евра.
8.Се фале оти е добар,а Младинска плива у вода,за накај земјоделското и каубојското да не говорам.
9.Се открија оти не сака владата да прави олимпсики базен.
10.Се открија оти не дозволил градење на спортска сала у Куклиш:toe:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Заев е една тотална неписмена катастрофа. Ненормално глуп човек!:)
Бонева е бетер, башка и бугарска опашка доста луѓе и врзуваат, нема да победи во Струмица она, ја жртвуваат за да се ослободат од неа...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Какви 10-0 за Заев бе мали.
1.Он ги испрати децата за да му га сокршат на Мојсеј колата(намерно се изберени оти се Вмровци,а знае он оти тие деца за пари се прават.
2.Се разоткрија оти Глобал е дивоградба,и оти газдите на продавниците немат имотни листови.
3.Се разоткрија оти наместо 100 000 евра как шо пише у договоро он на крајо плаќал 140 000 за асфалтиране.
4.Го разоткријааме на форумот оти има швалерка шо абортирала.
5.Му се скрати лагата оти он ги отвори факултетите у Струмица
6.Се открија оти водоводо у селата го правила владата а не он.
7.Се открија оти Комуналец е должен 800 000 евра.
8.Се фале оти е добар,а Младинска плива у вода,за накај земјоделското и каубојското да не говорам.
9.Се открија оти не сака владата да прави олимпсики базен.
10.Се открија оти не дозволил градење на спортска сала у Куклиш:toe:
За се и реплицираше на бугарката излезе со дозвола за градење на сала у Куклиш,а бугарката не врати со ништо.Швалерка и ред,другите глупости смешки.
Те чекам вечерта на 22ри тука. :)Не ми реплицирај повеќе.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
За се и реплицираше на бугарката излезе со дозвола за градење на сала у Куклиш,а бугарката не врати со ништо.Швалерка и ред,другите глупости смешки.
Те чекам вечерта на 22ри тука. :)Не ми реплицирај повеќе.
А бе зошто си го упропастуваш животот уште сега бе?
А бе оди бркај пичиња, батали политика...
Правиш скок од баскет фан клуб на политика...жално е.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А бе зошто си го упропастуваш животот уште сега бе?
А бе оди бркај пичиња, батали политика...
Правиш скок од баскет фан клуб на политика...жално е.
Не ме интересира политака,освен Зоран Заев.А знаеш зошто го сакам?Дека помага за се во спортот.Во клубот во кој тренирам,а и во многу други.Градот е убав,тоа ми е доволно.Го сакам човекот.Ај чао.:back:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
За се и реплицираше на бугарката излезе со дозвола за градење на сала у Куклиш,а бугарката не врати со ништо.Швалерка и ред,другите глупости смешки.
Те чекам вечерта на 22ри тука. :)Не ми реплицирај повеќе.[/quo

Дента ќе се стретнеме.Јас ќе сум у ѓупската маала и у Куклиш на терен.:toe:

Не ме интересира политака,освен Зоран Заев.А знаеш зошто го сакам?Дека помага за се во спортот.Во клубот во кој тренирам,а и во многу други.Градот е убав,тоа ми е доволно.Го сакам човекот.Ај чао.:back:
Кој клуб го помага.КК.Струмица го пропадна,за Беласица е долга приказна.Ванчо Таковски успешно го водеше клубо ама Заев од пусти страх некој Вмровец да не остане на функција,почна да го зафркава.прво дојде Истатов за да го преземе клубо не може,после и Марангозов дојде флезе у клубо и Беласица почна да се распаѓа.
Јас го сфаќам Таковски.Не може он пари да дава а Заев да се чука у гради и да вика:Јас сум тај шо го воде клубо.Ја го сега е у 2 лига шо толко го помага Зајко.
Од 1998 до 2002 Беласица беше на врвот у Македонија,за тоа треба да му се заблагодарите сите на ВМРО,на Ванчо Таковски и на Киро Јанев.знаеме оти клубо се викаше Беласица Герас Цунев.Бидејќи Герас Цунев беше генерален спонзор,а Киро Јанев е газда на Герас Цунев.Тие се луѓе шо заслужуват почит у спорто у Струмица, а не Зајко:toe:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Јас слушам ВМРОВЦИ шетале по Бетовенова.Ного чудно нели??!! Сигурно така се шетат секој ден мош сакат нешто да разгледат!?????
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Јас слушам ВМРОВЦИ шетале по Бетовенова.Ного чудно нели??!! Сигурно така се шетат секој ден мош сакат нешто да разгледат!?????

Ного ни е интересно тама.јас бех до 2 саато денеска.ного убави женски има.ем тоа сите се Вмровки моментално,шо им стана таа Недела којзнаа.коа и да га питаш вика за Вмро ќе гласам.оди и провери,само гледи некој Вмровец да не те виде:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ного ни е интересно тама.јас бех до 2 саато денеска.ного убави женски има.ем тоа сите се Вмровки моментално,шо им стана таа Недела којзнаа.коа и да га питаш вика за Вмро ќе гласам.оди и провери,само гледи некој Вмровец да не те виде:pos2::pos2::pos2::pos2:
Таа ќе му дојде како онаа...лета ли магарето...лета(за кој ќе гласаш за.... ВМРО)..Смешно е да се каже дека Ромите ќе гласаат за Бонева кога лебот го добиваат од Заев..најголемиот број се вработени во фирми на неговото семејство од каде не само што добиваат плата туку дома носат и ручек од кујните на фирмите...
Реално гледано ќе ви остане само шетањето по Бетовенова...Бонева може да профитира(во гласови) на некои други места(селата)околу градот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom