Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Знаете дека Зоран Заев пред 3 години имаше многу швалерки и како резултат на тоа една средношколка абортираше,а носеше дете од него.Не мислев да го кажам тоа ама сега кога почнавте со навредите еве да ви се открие тајната за совршениот Заев:salut:
Ех,браво:pos2:Го препиша постот на тој паметниот пред 4-5 страни,колку си бистар,БРАВО !:back:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Да бе ептен го бива,дури и војска не ојдел.оти му се погодило у 2001:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.ептен јак ебач.на тие шо беа летто да штрајкуват за него изгледа сите ги е ебал за награда
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да бе ептен го бива,дури и војска не ојдел.оти му се погодило у 2001:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.ептен јак ебач.на тие шо беа летто да штрајкуват за него изгледа сите ги е ебал за награда
За речникот треба бан да јадеш.
А кој на кој ќе (горе во твојот пост)ќе видиме на 22ри.:wink:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Знаете дека Зоран Заев пред 3 години имаше многу швалерки и како резултат на тоа една средношколка абортираше,а носеше дете од него.Не мислев да го кажам тоа ама сега кога почнавте со навредите еве да ви се открие тајната за совршениот Заев:salut:
Wtf... знаев дека има швалерка но незнаев дека абортирала...:uvo:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
hahha

Абе луѓееее која е бе Бонева?Струмичанката што се кандидира за градоначалник а се слика на Камениот Мост?Не ме смејте...Повеќе од очигледно е дека ќе доживеат катасрофален пораз во Струмица и не знаат што да направат па го пуштат од затвор внукот на Силвана за да ја демолира колата на Трајковски.СРАМОТА!!!!
Заев е човек со срце и душа!!!!!!!
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
ЗАЕВ СО БРАНКО У ПАКЕТ ЗА ИДРИЗОВО!!!
ИДРИЗОВО ВО СРЦЕТО!!!
ШУТКА ВО ДУШАТА!!!
И СРЦЕТО И ДУШАТА ЌЕ МУ ГИ ДАДЕМЕ,ЦЕЛ НЕКА СИ ОДЕ!!!

ти да не си некоа како портпаролката,оти и она истите лајна ги јаде.
Гледајте как возе Зајко кола од 100 илјади евра,а вие со скапани Лади ќе се возите.
И нека ви е јасно додека е Зајко градоначалник не да има инспекции од Вмро у градо,туку ќе ве посерат.
оти ако не серат Вмровцте комунистите нема шо да јадат:pos2::pos2:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Абе луѓееее која е бе Бонева?Струмичанката што се кандидира за градоначалник а се слика на Камениот Мост?Не ме смејте...Повеќе од очигледно е дека ќе доживеат катасрофален пораз во Струмица и не знаат што да направат па го пуштат од затвор внукот на Силвана за да ја демолира колата на Трајковски.СРАМОТА!!!!
Заев е човек со срце и душа!!!!!!!
AJDEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!

So povekje se priblizuva 22 marttolku partiskite vojnicinja (OVCI) pisuvaat so se pogolemi i pogolemi bukvi.Gi fakja histerija dali ke si si ostanat na rabotnite mesta kaj sto gi butnale nivnite lideri (VMRO) i ovie drugite koi ocekuvaat da si zazemat rabotni mesta ako pobedat na izborite(SDSM).

A bre Ovci svestete se ke ja unistite Makedonija kako drzava i narodot kako Makedonski so tie vasi partii da vi se poseram na niv.
Za 18 godini rasturivte se sto mozese da se rasturi vo ovaa drzava!!!

Uste li ne vi e dosta????!!!!
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Вие сите или сте ќорави или неписмени,нели бива со поголеми букви да пишате?! :tapp:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
ЗАЕВ СО БРАНКО У ПАКЕТ ЗА ИДРИЗОВО!!!
ИДРИЗОВО ВО СРЦЕТО!!!
ШУТКА ВО ДУШАТА!!!
И СРЦЕТО И ДУШАТА ЌЕ МУ ГИ ДАДЕМЕ,ЦЕЛ НЕКА СИ ОДЕ!!!

ти да не си некоа како портпаролката,оти и она истите лајна ги јаде.
Гледајте как возе Зајко кола од 100 илјади евра,а вие со скапани Лади ќе се возите.
И нека ви е јасно додека е Зајко градоначалник не да има инспекции од Вмро у градо,туку ќе ве посерат.
оти ако не серат Вмровцте комунистите нема шо да јадат:pos2::pos2:
Isti gomnari ste i vie od VMRO!!!
Mnogu malenka razlika ima pomegju vas so ke kaze narodot isti K.r drugo pakovanje!!!!
Ebavi partiite ke vlezete i vie od VMRO i vie od SDSM vo istorijata kako najgolemi predavnici na Makedonija i na Makedonskiot narod!!!

UAAAAA predavnici!!!!!!

Smrt Na Partiite - Sloboda Na Makedonija !!!!!!!!!!!!

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Денешна анкета направена од Сдсм за локални избори во Струмица.
Силвана Бонева-51,5%
Зоран Заев-49,5%

Тоа се од определените гласачи додека 20% од анкетираните изјавиле дека нема да гласаат на изборите.
Тоа е од сигурен извор од СДСМ само не ме питајте од кој е оти не можам да ви кажам.за негова безбедност.иначе ми е ного близок другар и пријател у СДСМ у штабо шо е иако јас не се согласувам шо е у тие МАКЕДОНСКИ ПРЕДАВНИЦИ.ама :toe:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Денешна анкета направена од Сдсм за локални избори во Струмица.
Силвана Бонева-51,5%
Зоран Заев-49,5%

Тоа се од определените гласачи додека 20% од анкетираните изјавиле дека нема да гласаат на изборите.
Тоа е од сигурен извор од СДСМ само не ме питајте од кој е оти не можам да ви кажам.за негова безбедност.иначе ми е ного близок другар и пријател у СДСМ у штабо шо е иако јас не се согласувам шо е у тие МАКЕДОНСКИ ПРЕДАВНИЦИ.ама :toe:

Mnogu e pogolem procentot na mladi lugje koi nema voopsto da izleguvaat na izborite samo sto za toa partiite kjutat i go krijat toj podatok bidejki nesto sto najmnogu gi plasi partiite i politicarite e masovnata apstinencija na gragjanite od izborite koi tie ni gi organiziraat i koi odnapred se znaat koj ke pobedi , a se glumi nekoja si demokratija.

I edno prasanje do partiskite vojnicinja koi pisuvaat ovde na ovoj forum.

Dali voopsto se isplati zaradi tesni partiiski i licni interesi da se zagrozat nacionalnite i drzavnite interesi i dali vie partiskite vojnicinja nesto vi znaci drzavata Makedonija i Makedonskiot narod????

SMRT NA PARTIITE - SLOBODA NA MAKEDONIJA !!!!!!!!!


:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Eon

Член од
9 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
Денешна анкета направена од Сдсм за локални избори во Струмица.
Силвана Бонева-51,5%
Зоран Заев-49,5%

Тоа се од определените гласачи додека 20% од анкетираните изјавиле дека нема да гласаат на изборите.
Тоа е од сигурен извор од СДСМ само не ме питајте од кој е оти не можам да ви кажам.за негова безбедност.иначе ми е ного близок другар и пријател у СДСМ у штабо шо е иако јас не се согласувам шо е у тие МАКЕДОНСКИ ПРЕДАВНИЦИ.ама :toe:
си бил отсутен на часовите по математика?
51,5+49,5=101% на здравје бричење!

тва ти со викаш оти ного млади луге нема да излезат на изборе се лажаш ....... тај со не излева на изборе значи оти е „абдал“ т.е. не разбире ништо у живото и остава другите да одлучат за неговата иднина!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
си бил отсутен на часовите по математика?
51,5+49,5=101% на здравје бричење!

тва ти со викаш оти ного млади луге нема да излезат на изборе се лажаш ....... тај со не излева на изборе значи оти е „абдал“ т.е. не разбире ништо у живото и остава другите да одлучат за неговата иднина!
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Eon

Член од
9 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
кротко ристе полекичка!

22 иде...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom