Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Се пронајдени крадците на автомобилот на Мојсеј.Кој го обвинуваше Заев,сега ќе видиме дали има образ да излезе пред камерите и да се извини за тоа.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Шо може да се очекува од човек како Заев од кој што и неговите дигнаа раце. Веднаш по помилувањето од Црвенковски неговите колеги од партија изјавија На Заев му преостанува само уште еден градоначалнички мандат,дали и тоа, е знак прашалник. Цвенковски сам го осуди Заев со помилувањето,не почекаа ни до судењето да видат како ке се решии случајот. Струмичани го знаат тоа.
Се буните дека Бонева не направила ништо за Струмица. Па што е она да прави?Треба да и се даде шанса за да направи нешто? Немојте толку да го воздигате Заев човекот не е таков како што се претставува.Лично јас сум ги осетила неговите навреди и закани.Дали му личи на човек како што се преставува плус градоначалник да се заканува на дете?? Тој и неговата партија рушат се пред себе само да си ја постигнат целта,ама верувајте целта не ги оправдува средствата.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Шо може да се очекува од човек како Заев од кој што и неговите дигнаа раце. Веднаш по помилувањето од Црвенковски неговите колеги од партија изјавија На Заев му преостанува само уште еден градоначалнички мандат,дали и тоа, е знак прашалник. Цвенковски сам го осуди Заев со помилувањето,не почекаа ни до судењето да видат како ке се решии случајот. Струмичани го знаат тоа.
Се буните дека Бонева не направила ништо за Струмица. Па што е она да прави?Треба да и се даде шанса за да направи нешто? Немојте толку да го воздигате Заев човекот не е таков како што се претставува.Лично јас сум ги осетила неговите навреди и закани.Дали му личи на човек како што се преставува плус градоначалник да се заканува на дете?? Тој и неговата партија рушат се пред себе само да си ја постигнат целта,ама верувајте целта не ги оправдува средствата.
Од кај ти се овие информации сега дека и неговите дигнале раце и дека у партијата ова-она... Вака ве лажат по штабовите?
 
Член од
6 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
alo vmrOVCI kako se sluci STRUMICA DA STANE BASTION NA SDSM , AKO AKO NA IZBORIVE KE SE SKRSI NECIJA NOGA, KE POCNE KOLATA NADOLE DA IDE
HAHAHAHAHAHAH
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Шо може да се очекува од човек како Заев од кој што и неговите дигнаа раце. Веднаш по помилувањето од Црвенковски неговите колеги од партија изјавија На Заев му преостанува само уште еден градоначалнички мандат,дали и тоа, е знак прашалник. Цвенковски сам го осуди Заев со помилувањето,не почекаа ни до судењето да видат како ке се решии случајот. Струмичани го знаат тоа.
Се буните дека Бонева не направила ништо за Струмица. Па што е она да прави?Треба да и се даде шанса за да направи нешто? Немојте толку да го воздигате Заев човекот не е таков како што се претставува.Лично јас сум ги осетила неговите навреди и закани.Дали му личи на човек како што се преставува плус градоначалник да се заканува на дете?? Тој и неговата партија рушат се пред себе само да си ја постигнат целта,ама верувајте целта не ги оправдува средствата.
Бонева беше најголемиот иницијатор за да не биде направен аеродромот во Струмица.
Заев ако не беше ослободен можеше ВМРО и да го отроват!!!-Малце е чудно но можно беше и тоа,исто како тие што беа од патарината 70% невини а ги држеа 9-10 месеци.

Ако Заев останеше подолго од 1 месец во притвор во градот ќе беше хаос.

И за крај не би рекол дека Заев во Струмица не го сакаат.Кога беа мирните демонстрации за него имаше толпа народ!!!!!!!!!!!!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
Енос ќе биде хаос во градот, кога ќе го уапсат по втор пат. Само што овојпат ќе нема на кој да му го испуши за да го пуштат.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Енос ќе биде хаос во градот, кога ќе го уапсат по втор пат. Само што овојпат ќе нема на кој да му го испуши за да го пуштат.
КАКОВ ПОРНИЧ ЌЕ ГЛЕДАМ КОГА ВИЕ ЌЕ ПАДНЕТЕ ОД ВЛАСТ, КАКОВО ПУШЕЊЕ ТОГАШ ЌЕ ИМА ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛ
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Од кај ти се овие информации сега дека и неговите дигнале раце и дека у партијата ова-она... Вака ве лажат по штабовите?
Ова не е од штабот.Ова го изјави Никола Поповски поранешен министер за финансии ми се чини од СДСМ.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Imam soznanija deka na denot na izborite amnestiranoto lice zaev sprema bunt i proglasuvanje izborite za falsifikuvani, gi znae odnapred rezultatite i se sprema da se vadi so nemiri.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Бонева беше најголемиот иницијатор за да не биде направен аеродромот во Струмица.
Заев ако не беше ослободен можеше ВМРО и да го отроват!!!-Малце е чудно но можно беше и тоа,исто како тие што беа од патарината 70% невини а ги држеа 9-10 месеци.

Ако Заев останеше подолго од 1 месец во притвор во градот ќе беше хаос.

И за крај не би рекол дека Заев во Струмица не го сакаат.Кога беа мирните демонстрации за него имаше толпа народ!!!!!!!!!!!!!!
Да да толпа народ а водачите биле цела ѓупска мала а позади нив вработените во еленица:pos2: Зоки за претседател:).
Инаку едвај чекам да дојде 22ри март ќе има комедии низ градот:):):)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Imam soznanija deka na denot na izborite amnestiranoto lice zaev sprema bunt i proglasuvanje izborite za falsifikuvani, gi znae odnapred rezultatite i se sprema da se vadi so nemiri.
Не3на 3ошто татко ти се мачил да те прави бе. Со3нанија сигурно имаш некои од твојата факинг партија. Плс, престани со глупостите. Како може да ги 3нае однапред ре3ултатите, ццц... господе помогни им на тие што не3наат што прават.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Imam soznanija deka na denot na izborite amnestiranoto lice zaev sprema bunt i proglasuvanje izborite za falsifikuvani, gi znae odnapred rezultatite i se sprema da se vadi so nemiri.

случајно да немаш сознание кога ке флезаме у еу или пак како ке завршат утакмиците у лига на шампиони ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom