Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
сеа ќе ви кажам зашто кварезма е лош потег,имам правено муабет и со навивач на порто,португалец кој го гледа кварезма на секоја утакмица и ми вика дечкото е голем талент и има голем потенцијал али не игра у константна форма затоа на еуро беше увек на клупа,и вика дека не е многу тимски играч,не е дисциплиниран ,поише сакал да се журка отколку да тренира , ќе заврши тој ко роналдињо
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Леле абе Зебина го заборавивме во одбраната а некој вика дека ке си оди .... ја бев најголем фан на Зебина ццц
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Јуве има три големи имиња на шопинг листата!!

Италијанските медиуми откриваат дека Јувентус има три големи имиња на шопинг листата за летниот трансфер пазар.
Торинскиот весник Tuttosportобјави дека Старата Дама за ова лето има трансфер листа од три големи имиња. Весникот вели дека Јуве ќе се насочи кон Алберто Аквилани, Рикардо Кварезма инапаѓачот на Сарагоса, Диего Милито.
Играчот на Рома, Аквилани сеуште нема потпишано нов договор и тоа го прави атрактивен за неколку клубови а Јувентус е најзагрен за неговите услуги.
Рикардо Кварезма најави заминување од Порто, а управата на клубот го гледа како одлично засилување на крилните позиции иако неговата висока оштета може да претставува мал проблем.
Последниот играч на листата е Диего Милито кој би требало да пристигне во Торино доколку Јакинта се реши да го напушти Јуве бидејќи Палермо и Рома веќе се распрашуваат за можноста да го ангажираат поранешниот играч на Удинезе.
Tuttosport вели дека покрај овие три големи имиња, Јуве ќе се обиде и да го ангажира и Арда Туран.
Играчот на Галатасарај игра во одлична форма на ЕВРО 2008 и управата на Старата Дама за неговите услуги ќе ги понуди Џонатан Зебина и Серхио Алмирон.
Леле ова ако се деси не знам што ке стани од Јуве... WoooooW:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Читам дека Зебина бил близу до премин во Галатасарај. Мислам дека ќе направат голема грешка со Зебина ... не му е симпатичен на Раниери но сигурно е подобар од Григера .
Во врска со Станкович мислам дека трансферот ќе пропадне ради тоа што навивачите се шротиват ... изјавиле дека ќе го исвиркуваат на секој натпревар, а и башка Интер мн пари му бара.
За Кварезма да не шпекулираме ... Јуве никад нема да дае толку пари колку што бара Порто ( околу 40 мил евра )
Зебина подобар од Григера??? јас мислам дека ептен грешиш тука...па Григера на една утакмица сам донесе победа, со еден гол и една асистенција...а Зебина, прави повеќе грешки и од Молинаро...ама интересно е што коа Григера беше мен оф д меч, играше на левата, а не на неговата десна страна...па можда подобра му е таа??? и може е подобро да се земе десен бек, а он да игра лево??? или пак Гросо за лев и совршено...одбрана како во најдобрите времиња би имале тогаш, Григера - Кјелини - Мелберг/Андраде - Гросо...плус и Џиџи на гол, и ќе примат најмногу 20 гола во сезона...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Tuttosport вели дека покрај овие три големи имиња, Јуве ќе се обиде и да го ангажира и Арда Туран.
Играчот на Галатасарај игра во одлична форма на ЕВРО 2008 и управата на Старата Дама за неговите услуги ќе ги понуди Џонатан Зебина и Серхио Алмирон.

е ова веќе е супер потег и треба да се направи...Зебина и Алмирон не играа воопшто, а кога играа не беа сјајни...а овој Туран, на ХТВ коментаторите го викаат Туарег, демек можел сегде да пробие...и даде некој гол, и сега се во полуфинале....мора да направат оваа замена...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
е ова веќе е супер потег и треба да се направи...Зебина и Алмирон не играа воопшто, а кога играа не беа сјајни...а овој Туран, на ХТВ коментаторите го викаат Туарег, демек можел сегде да пробие...и даде некој гол, и сега се во полуфинале....мора да направат оваа замена...
Не знам брат за Туран... Неќам да траскам глупости кога не сум го гледал ич... Ова нека остани за вас да дискутирате... А за другите тројца... Ако се случи ова нешто... Не знам кој ке не победи... Алонсо, Аквилани, Кварезма, Недвев, Џовинко, Сисоко, Салихамиџич...Појака средина Амин... Па и ова Милито ако го земат... Абе растур ке прајме годинава... Да ме верувате... А од овие 4 Јуве 2 ке купи со гаранција...:vozbud::vozbud:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Дај Боже ова да се случи .... :smir:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Не знам брат за Туран... Неќам да траскам глупости кога не сум го гледал ич... Ова нека остани за вас да дискутирате... А за другите тројца... Ако се случи ова нешто... Не знам кој ке не победи... Алонсо, Аквилани, Кварезма, Недвев, Џовинко, Сисоко, Салихамиџич...Појака средина Амин... Па и ова Милито ако го земат... Абе растур ке прајме годинава... Да ме верувате... А од овие 4 Јуве 2 ке купи со гаранција...:vozbud::vozbud:
Брату најважниот го заборај. Каморанизи. А можи и Занети да замеша некој прст во оваа средина, како резерва.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Џовинко сезонава мислам дека ке растура.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Брату најважниот го заборај. Каморанизи. А можи и Занети да замеша некој прст во оваа средина, како резерва.
Фала брат на поправката... Каморанези... Пу е бати будалиот го заборајв... Абе ке растураме... :pos2:
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Уфф,уфф што ќе правиме само да дојдат :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ама да дојдат. Не се дојдени ..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Juventus Reject €15m Bid For Trezeguet!

Тва ме аресе веке од страна на управата.Одбиена понудата на Монако.

Trezeguet Wants To Stay – Agent

The agent of David Trezeguet stresses that his client wants to stay at Juventus, but he says that the club may try to sell him if they receive an offer of €30m from Barcelona.

Но доколко понуди барса 30 милиончиња во кеш отиде ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Нема шанса да дадат 30 милиони, за 32 годишен напаѓач:)Така да веќе и вгодина го гледам во црно-бело!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom