Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Мислам дека му беше доста перење пари на Заев, нека најде друг начин. Бонева можеби не е нешто многу способна, но никогаш не се знае.
 

ZULU

ПЛЕМЕНСКИ ВОДАЧ
Член од
17 февруари 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Мислам дека Заев ќе победи во првиот круг бидејки во Струмица половина од членството не ја сакаат Бонева а има и такви кои ке гласат за Заев затоа што направи најмногу за Струмица од сите досегашни градоначалници.
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Мислам дека Заев ќе победи во првиот круг бидејки во Струмица половина од членството не ја сакаат Бонева а има и такви кои ке гласат за Заев затоа што направи најмногу за Струмица од сите досегашни градоначалници.
abre brat nema so da se misle toa se znae deka ke tepa u prv kug
 

FOREX-Macedonia

FOREX trader
Член од
9 февруари 2009
Мислења
131
Поени од реакции
10
abre brat nema so da se misle toa se znae deka ke tepa u prv kug

Па незнам баш за победа во прв круг, колку повеќе излегува З.З. пред камери и дава “интервју“, ако може да се каже тоа што беше на А1, се повеќе треска глупости, така да не се знае можеби ни за во втор круг.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
темава ја има па ја нема ???? по потреба ,.....

шо се мачат дпмне во струмица не ми е јасно ..... сеуште сотјам на мислењето дека МИНИМУМ ЗАЕВ КЕ ПОБЕДИ СО 4000 ГЛАСА ПОВЕКЕ....
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Еве јас ке бидам видовит и ке кажам дека градоначалник на Струмица ке биде оној кој ке добие повеке гласови...:baeh:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Јас мислам дека ќе погодам во прогнозата,Силвана Бонева ќе победи во рекорд од примени столици меѓу уши.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
темава ја има па ја нема ???? по потреба ,.....

шо се мачат дпмне во струмица не ми е јасно ..... сеуште сотјам на мислењето дека МИНИМУМ ЗАЕВ КЕ ПОБЕДИ СО 4000 ГЛАСА ПОВЕКЕ....
Зоки ќе победи со 9-10 000 гласови повеќе бе,никој нема да гласа за таа :)
 
L

lubenakov

Гостин
Aman veke, pak posledniot miting na VMRO ke bide u Strumica. Sto tolku se zapanale koj gi znae. Ke treba posle mitingot da se srusi stokovnata i domot na kultura za da moze gradot da fate malce promaja za da se izluftire oti lani od koga si otidoa samo gubre i smrdea ostavija vo Strumica. i KLUC na Global toj den za da ne vleguvat VMROVCI toj den, posto lani poveke od narodot sto dojde od strana dojde da se prosete do Strumica za da vide kolko e ubav grado :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Мислам дека му беше доста перење пари на Заев, нека најде друг начин. Бонева можеби не е нешто многу способна, но никогаш не се знае.
Абе шпирка ако мислиш дека зајо перел пари па му е доста. како мислиш тоа перел и чиви пари испрал преку кој прпект. дали знаеш воопшто што е перење пари? па ја пушташ бунева да испере малку пари како по искусна домаќинка мислиш? може ќе ги стави на вриење па отидоа парите јабана....:vozbud::salut::vozbud:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ГОЛЕМ ПРИДОНЕС НА БОНЕВА за општина Струмица
вчера посади 1(едно) дрвце ...........АЈ КАЖЕТЕ СЕГА ДЕКА НЕ НАПРАВИЛА НИШТО за Струмица хахахахаха
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
ГОЛЕМ ПРИДОНЕС НА БОНЕВА за општина Струмица
вчера посади 1(едно) дрвце ...........АЈ КАЖЕТЕ СЕГА ДЕКА НЕ НАПРАВИЛА НИШТО за Струмица хахахахаха
Сега..иако не е кажано овде какво е дрвото што е насадено..па малку малку ..вие наскоро ќе си имате и проблеми со тоа вашето богато зеленило во градот , а кое претходникот го засадил..
А тек ако ви навалат оние од прилеп..мислам љубители на зеленило и дрва..а тие се сиромашни со гранки??.
Особено на палмите мислев...а кои велат се осушиле..туго тугоооо..
:pipi:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
ГОЛЕМ ПРИДОНЕС НА БОНЕВА за општина Струмица
вчера посади 1(едно) дрвце ...........АЈ КАЖЕТЕ СЕГА ДЕКА НЕ НАПРАВИЛА НИШТО за Струмица хахахахаха
Elizabeta neka ja viknat, i onaka se ponasaat komunjarski::)
Elizabeta je u Parku prijateljstva na Novom Beogradu zasadila drvo mira, odmah kraj Nehruove sadnice, sledeжeg dana sa porodicom je posetila Beogradski univerzitet, 19. oktobra Dubrovnik i Titograd, a sutradan Zagreb i Brione

http://www.dnevnik.co.yu/modules.php?name=News&file=print&sid=7514
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Јас колку што знам СДСМ изгуби во Струмица на изборите и во 2006 и во 2008 година, а во 2008 носител на листата за пратеници од СДСМ беше токму ЗОРАН ЗАЕВ. Така да не гледам причина да не го згазиме Заев и по трет пат, а замислете, тој ја доби аболицијата 2 месеци по изборите 2008 година. Добра тема за размислување на симпатизерите на ЗАЕВ за тоа кој ке победи во Струмица.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom