Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Абе толко ли немаме шо да кажаме...

Толко ли незнааме да разликуваме шо е убаво, а шо лошо?

Не гледајте партија, гледајте ги човеците оти да знаате личните особини и каректеристики ги прават лидерите, а не законите по кои тие лидери треба да владејат.

Законот не е за сите ист ако така сака лидеро... затава гледајте да познаате каков лидер сакате да имате за општината!

Свето ке е поубав ак луѓето почнат да мислат со сопствена глава а не по нечија директива(најчесто партиска).

Инче ак ме мене питате двете партии се исти... т.е. никакви... тава може да се смене само со промена на свеста на луѓето шо гласат.

Или кратко кажано ЈАВНО да ги критикуват добрите и лошите потези и да терат одговорност за лошите а да ги фалат добрите.

Се додека се ќуте и се кријат изваленте гашти заради партијата од нас ништо не бива!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
как и да е.на Заев не му е судено да биде втор пат градоначалник.за него е подобро пораз отколку затвор.јас се кладам на 1000 денари оти у случај да победи шо не верувам у Мај ке го затворат.

око за око--заб за заб....исто му направи Бранко и на Амди Бајрам у 2005 ак се сеќавате.така да се му е џабе:baeh:
tipicno vmrovsko kopito kazano na strumicki:uvo:
dosta so toa zaplasuvanje bre.

ZA IME NA VISTINATA:

silvana mu go veti slucajot na godinata na nikola guevski deka imaat cvrsti dokazi , go ubedi deka kee e spektakl neviden .. i ... krsh...sega ja kaznuva za blamazata....
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
ZA IME NA VISTINATA:Бранко излезе ного итар иначе до сега Заев ќе скапаше за тва шо го направи шо откраде 8 милиони евра.туку го аболицираа и........сега го чека истото само шо ќе нема кој да го аболицира.сигурно Ѓорѓи Иванов нема да го аболицира.така да 4 години затвор не му бегат.кој ке се клади со мене оти у случај да победе ќе е така:baeh:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
ZA IME NA VISTINATA:Бранко излезе ного итар иначе до сега Заев ќе скапаше за тва шо го направи шо откраде 8 милиони евра.туку го аболицираа и........сега го чека истото само шо ќе нема кој да го аболицира.сигурно Ѓорѓи Иванов нема да го аболицира.така да 4 години затвор не му бегат.кој ке се клади со мене оти у случај да победе ќе е така:baeh:
A znaes li sto bi bilo najdobro za ovaa drzava i ovoj napaten i pljackosan Makedonski narod da se sluci????
Komplet i SDSM i VMRO zatvor da zavrsat na edno minimum 20 godini teska robija sto moze mnogu lesno da se sluci dokolku mu pukne filmot na narodot.
Ke se kladis li so mene deka ova moze da se sluci Vmrovec do prvata sledna podobra opcija!!!!
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
tipicno vmrovsko kopito kazano na strumicki:uvo:
dosta so toa zaplasuvanje bre.

ZA IME NA VISTINATA:

silvana mu go veti slucajot na godinata na nikola guevski deka imaat cvrsti dokazi , go ubedi deka kee e spektakl neviden .. i ... krsh...sega ja kaznuva za blamazata....
Stoi i ova...tie...Zaevi i Bonevi si imaa smetki od porano...pa ovaa navivase...i hop trt...
ZA IME NA VISTINATA:Бранко излезе ного итар иначе до сега Заев ќе скапаше за тва шо го направи шо откраде 8 милиони евра.туку го аболицираа и........сега го чека истото само шо ќе нема кој да го аболицира.сигурно Ѓорѓи Иванов нема да го аболицира.така да 4 години затвор не му бегат.кој ке се клади со мене оти у случај да победе ќе е така:baeh:
Na partija ce i pomognes ako mesto na forum visis na fax ili biblioteka...samo nemoj onaa na Blazo i Risto K-15...
 
L

lubenakov

Гостин
А како тоа ги украл тие осум милиони евра ?

Значи колку чинела изградбата на Глобал ?
Колку чинел целиот проект ?
Колку пари земал инвеститорот ?
Колку пари земала општината ?
Колку пари земала државата ?
Колку пари земал Заев ?

Ај молим те ако може малку подетално.
Интересно, ја читам темата и до 12 страна нон стоп се пишуваше за некој 8 милиони евра. И после овој пост до 18 страна само еднач се спомна 8 милиони евра (се спомна) Тоа е затоа што стварно немате што да кажете како се украдени тие 8 милиони евра...? Или прашувате по штабовите што да одговорите и напишете после овој пост а и тие не знаат што да ви кажат...?


Јас тоа го забележив, незнам прашувам дали и некој друг приметил дека стварно нема одговор на постот...?? А има добри 6 прашања
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Pa begaat od odgovor,da ne shlaknat neshto bezveze pa da zarabotat shut karta za glupost od shtabovite na dpBne,zaednichka bleskava poenta e toa,smeshni se kako Turska La Kosta!

Пред бројките сите молчат , а посебно кога имаш фамилијарна банка сите се неми.

Животот е супер ако немаш никаков контакт со Заев.
Братче ,а ти со Струмица немаш никаква врска ајде олади малку.

Ако некој досега губеше тоа е народот, Струмичките шуми, Струмичките Спортисити култура.

Ако т.н Глобул беше успешен нема да беше полн со кафичи и кафани. Јас како што гледам таму дуќан тешако да опстане.

Креан пат кога си бев дома сите Земјоделски производи се продаваа на популарниот пазар “Чешел„ и таму беше народот.

Досега не сум видел паркиран Коњ во трговскиот или трактор.

Да се убаво со глобул ако беше само споменик надовор од градот.

изјави

“ А ќе му е* мамата го пресмести пазаро ни пеш ни со кола ни со такси неможе да одаш.“

Е сега како што гледам повеќето од вас не знаат ни леб каде се купува.

Конфигурацијата на земјодолска трговија во Струмица е сосем друга од замислата на “Новиот Пазар„.

Сега во Струмица имаме елитен Трговски центар и пазар низ улиците .

Кога се права проект се мисле колку ќе биде корисен , а не не корисен.

Некој ако мисле дека го решил проблемо со гужвите во Сабота значи не е излезел на пазар.

Некој даде документи за проектите на Заев . Документ и реалност во Струмица се сосем две спротивни работи.

Доста толку повеќе последниот петкот во месецот во емисијата
" Разгвоор со Градоначалникот ( Бекот)"
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
а бре висру, според тебе подобро е земјоделските производи да бидат на земја
каков што беше поранешниот пазар нечист и само со едно WC....
2,И покрај бесплатната Катна гаража(прва во Македонија) сеуште паркира кој каде сака со АМИН на полицијата ,,,,
за рентабилноста на Глобал тоа ке каже времето ,(живеам во близина) и знам само дека секогаѓ има гужва,,,,
3,Реалноста за изграденоста на Струмица ке ја видиш кога ке ги извадиш портокаловите наочари,,, само слеп и глуп може да невиди колку струмица е изградена,,,, или пак милуваш да одиш по кал и вода -онака да се потсетиш на родниот крај,,,,,за Бонева е и смешно да се каже нешто кога и самите дпмне не ја сакаат ,,, поточно ја мразат,,,, а посебно е друга приказна што нема направено НИШТО ЗА СТРУМИЦА,,,, СТРУМИЦА Е ОДАМНА ВО ЕУ ..САКАЛЕ ТОА ДА ГО ПРИЗНАЕТЕ ИЛИ НЕ,,,,,,,,,,,
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
заев :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ако го изберат пак за градоначалник ќе се разјаснат многу работи
мислев има паметни луѓе во тоа струмица
ништо ништо
барајте го лубчо и со него во црно море сите ебаве изроди 80% бг пасоши
мрш таму во татарија се да ви е,..
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
eee Skelet aj po miren malku bez licni navredi
Ak ne ti pravi keif forumot moze da ti kazam GITLA ak znaas so znace!!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
заев :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ако го изберат пак за градоначалник ќе се разјаснат многу работи
мислев има паметни луѓе во тоа струмица
ништо ништо
барајте го лубчо и со него во црно море сите ебаве изроди 80% бг пасоши
мрш таму во татарија се да ви е,..
И сега знаеш шо кажа?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ZA IME NA VISTINATA:Бранко излезе ного итар иначе до сега Заев ќе скапаше за тва шо го направи шо откраде 8 милиони евра.туку го аболицираа и........сега го чека истото само шо ќе нема кој да го аболицира.сигурно Ѓорѓи Иванов нема да го аболицира.така да 4 години затвор не му бегат.кој ке се клади со мене оти у случај да победе ќе е така:baeh:

Стварно бе, има ли некој детал како се КОНСУМИРАНИ тие фамозни 8 милиона евра, овој Заев онака у џеб ги ставил......или толку пари вреди ЦЕЛИОТ ПРОЕКТ за кој го обвинуваат????
A znaes li sto bi bilo najdobro za ovaa drzava i ovoj napaten i pljackosan Makedonski narod da se sluci????
Komplet i SDSM i VMRO zatvor da zavrsat na edno minimum 20 godini teska robija sto moze mnogu lesno da se sluci dokolku mu pukne filmot na narodot.
Ke se kladis li so mene deka ova moze da se sluci Vmrovec do prvata sledna podobra opcija!!!!
Каков бе затвор, ТРУПЕЦ и затапена балтија и Јеменски џелат...:)
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
a da si cestitaame denesnio den mislam oti znaate oti e golem praznik
momentalno zaev i boneva stojat eden do drug pred spomenikot na goce delcev
epa neka ni e cestit denesniov praznik !!

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom