Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
а бе алонсо ќе дојде пошо луверпул го бара бери, а овој сигурно ќе иде у луверпул па тогаш чаби алонсо нема што да бара у ливерпул
Во право си ...
Еј ке имаме најјак состав.. во средина и во напад но одбрана ... :vozbud:

Мелберг,Андраде,Келини, Цеље ...

хмхм не е стабилна баш .
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Во право си ...
Еј ке имаме најјак состав.. во средина и во напад но одбрана ... :vozbud:

Мелберг,Андраде,Келини, Цеље ...

хмхм не е стабилна баш .
а бе имиња како имимња можда не се звучни ама ако се воиграат еден со друг не мора да значи тоа.и видиќ кога дојде во Мен Ју мислев дека поголем киксер нема,ама еве види го сега.така да ако се воиграат заедно сите одбранбени т.е да играат компактно нема да има проблем воопшто.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Треба да се даде се од себе ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
а бе имиња како имимња можда не се звучни ама ако се воиграат еден со друг не мора да значи тоа.и видиќ кога дојде во Мен Ју мислев дека поголем киксер нема,ама еве види го сега.така да ако се воиграат заедно сите одбранбени т.е да играат компактно нема да има проблем воопшто.
Да да..Точно..Од некој што не очекуваш ќе блесни, а некој што очекуваш дека ќе блесни, никаде го нема примерот со Тиаго...Слушајте ми го зборот, дека Тиаго ќе биде вклучен во некој трансфер..
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Јувентус се интересира за Лам Јувентус се интересира за дефанзивецот на Баерн Минхен, Филип Лам.

Tuttosport објавува дека Јувентус е сериозно заинтересиран за услугите на бекот на Баерн Минхен, Филип Лам. Старата Дама ќе се обиде да го искористи интересот на Баерн за Кристијано Занети и да понуди размена за овие два фудбалери.
Кристијано Занети е препорака на Лука Тони, кој сака да во Баерн Минхен да има и колега од Италија.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Јувентус се интересира за Лам Јувентус се интересира за дефанзивецот на Баерн Минхен, Филип Лам.

Tuttosport објавува дека Јувентус е сериозно заинтересиран за услугите на бекот на Баерн Минхен, Филип Лам. Старата Дама ќе се обиде да го искористи интересот на Баерн за Кристијано Занети и да понуди размена за овие два фудбалери.
Кристијано Занети е препорака на Лука Тони, кој сака да во Баерн Минхен да има и колега од Италија.
ЛЕЛЕ Супер, и ова е младо и брзо дете ке ги претрчува дедовците од милан и другите по бочните позиции ајде ајде да се надеваме дека ке дојди и успешно ке изигра во Серија А.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Aко сакаше да си иде Лам, тоа ке го направеше летово, кога му завршуваше договорот.
Имаше интерес од Милан, Барселона, Манчестер Јунајтед....али тој си остана верен на Баерн Минхен и потпиша нов договор.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
мислам дека алонсо ке го ослободат за 14.2 ке им требаат пари на ливерпоол за други играчи. мислам оти 70% ке дојде,30 не.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
da go zemea ujfalusi ke bese dobro sea koj da zememe odbrana centralen
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
мислам дека алонсо ке го ослободат за 14.2 ке им требаат пари на ливерпоол за други играчи. мислам оти 70% ке дојде,30 не.
Абе, ако е вистина така натегањето за 800.000 евра, ќе попуштат или едните или другите, ако е вистина дека за ваква разлика се натегаат, гарантирам дека 100% Алонсо е член на Јувентус..Туку, што правиме со Аквилани?Ептен голем фан сум на Аквилани, отсекогаш ми се допаѓале неговите игри..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Па тоа зборам.шо е 800.000 евра за таков играч? Него ме загрижува изјава на директорот на рома кој упатува предупредување до јувентус да не се "приближуваат" до аквилани? но мислам дека нема да ја одбијат понудата од јакината маркиони и плус кешче?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Па тоа зборам.шо е 800.000 евра за таков играч? Него ме загрижува изјава на директорот на рома кој упатува предупредување до јувентус да не се "приближуваат" до аквилани? но мислам дека нема да ја одбијат понудата од јакината маркиони и плус кешче?
И мене ме плаши тоа..Рома е многу пргава кога се работи за продавање (доколку играчот и вреди)..И да бидеме искрени, треба чудо да се случи да ја премислиме, потсетете се какви богатства нудеше Реал Мадрид за Франческо Тоти, ама ништо не ја поколеба Рома да го продаде..А Аквилани на големо се претставува дека ќе го замени Тоти на Римскиот императорски престол, и затоа тој играч е „недопирлив“..Тие веќе одбија понуда од 30милиони евра..Иднината ќе покажи..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Е тоа е маката.Ама загреани се за Јакинта и верувам дека тоа ке помогне колко толко да го видиме аквилани во црно белио дрес.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
da go zemea ujfalusi ke bese dobro sea koj da zememe odbrana centralen
Од кај ти текна се Ујфалуши дека шо немат никаков договор со него ти текна ако е така можам и јас да кажам кој ни треба ни треба КАНАВАРО , ЗАМБРОТА , ТУРАМ . итн.затоа не се глупирај :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom