Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
уффф јако дерби нема што :pos2:
па барса оваа сезона играат многу послабо од јуве,ти глеј си за твојот тим да не ти се распадне:) е а иначе јуве го бара швајнштајгер швабата од баерн,добаррррр играч многу е јак мора да се земе овој....еј шо со мен ју ќе играме?конечен резултат 0-3 стрелци-дел пиеро,трезе и амаури:vozbud:juve nel cuore
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
ЈувеЈуве што напрај ти...:pos2:Манчестер ко со 5 души да играт... А овие што го серат Јуве нека го серат... Па можи Барса годинава освои нешто... Што ја прават толку јака:pos2:... Еј замислете да ги видиме во Црно Бел дрес Аквилани, Алонсо, Швајнштајгер...ЛУДИЛО...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Алонсо јас мислам оти ке потпише Сигурно.за аквилани ке има "војна" но и тој ке потпише верувајте.Верувајте во Секо и компанија.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Трач или вистина?
Inter & Roma Dine Over Mancini & Aquilani?

Сакаат да го земат аквилани? дали понудата од 30 милиони е одбиена заради нив
Juve Eye Up Santacroce!

нашиве го бараа сантакросе од наполи.21 година е и го нарекуваат новиот александра неста.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Абе сето ова е дрпај си м*дето... Дури не има нешто официјално се друго е чиста шпекулација... А не верувам дека така лесно Секо ке се откажи од Аквилани... Мислам дека треба сега да го одврзат ќесето овие од Јуве и да му понудат 50 милиони па да видиме да ке го одбијат... Според вас??
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Абе сето ова е дрпај си м*дето... Дури не има нешто официјално се друго е чиста шпекулација... А не верувам дека така лесно Секо ке се откажи од Аквилани... Мислам дека треба сега да го одврзат ќесето овие од Јуве и да му понудат 50 милиони па да видиме да ке го одбијат... Според вас??
Да да 50 милиони парите од извор течат:nenene:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Многу се 50 милиони за него.Подобро 2 отколко 1. до 36-7 се слагам ја повеке не.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Трач или вистина?
Inter & Roma Dine Over Mancini & Aquilani?

Сакаат да го земат аквилани? дали понудата од 30 милиони е одбиена заради нив
Juve Eye Up Santacroce!

нашиве го бараа сантакросе од наполи.21 година е и го нарекуваат новиот александра неста.
Вака сега една работа да ви разјаснам..Дали погрешно се протолкувани работите, или така ги имате најдено незнам..Интер и Рома разговарале за потписот на Мансини..Интер давале одредена сума на пари плус Давид Суазо, за Мансини..Но Рома не се согласила..Таа побарала одредена сума на пари + Круз..Ама на ова Интер негирал..И на крајот претставниците на Интер прашале за цената на Аквилани, но претставниците на Рома биле децидни, Аквилани не е на продажба...
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
ЈувеЈуве што напрај ти...:pos2:Манчестер ко со 5 души да играт... А овие што го серат Јуве нека го серат... Па можи Барса годинава освои нешто... Што ја прават толку јака:pos2:... Еј замислете да ги видиме во Црно Бел дрес Аквилани, Алонсо, Швајнштајгер...ЛУДИЛО...
Nema sansi site da gi zemat. Imaat poveke podudi za nekoja da uspee a ne da ostanat so k*ro vrace. A ne znam so prat ovie samo igraci od sreden red baraat, a odbrana najmnogu mu treba sea. Za odbranben igrac nemam slusnato deka ima ponuda osven za ovoj sea od Napoli so e, a toj so go vratija od Siena neznam kakov e i kolku e jak, ke vidime.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Nema sansi site da gi zemat. Imaat poveke podudi za nekoja da uspee a ne da ostanat so k*ro vrace. A ne znam so prat ovie samo igraci od sreden red baraat, a odbrana najmnogu mu treba sea. Za odbranben igrac nemam slusnato deka ima ponuda osven za ovoj sea od Napoli so e, a toj so go vratija od Siena neznam kakov e i kolku e jak, ke vidime.
Сантакроче го бараат...И имале заинтересираност за Запата од Удинезе..Ама многу барале овие, 20милиони..Што е многу многу е...Запата е јак..
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
E pa dobro sea mora da dat nekoja para i za odbranben oti za Alonso i Aqilani mnogu golemi mu se ponudite i ne me bendisva so Iaquinta go nudat za smena, a Marchionni neznam ne go imam mnogu gledano a mislam deka ne e mnogu jak i nema da mi bidi krivo da go dadat za smena a za
Iaquinta mnogu ke mi bidi maka ako go dadat.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
E pa dobro sea mora da dat nekoja para i za odbranben oti za Alonso i Aqilani mnogu golemi mu se ponudite i ne me bendisva so Iaquinta go nudat za smena, a Marchionni neznam ne go imam mnogu gledano a mislam deka ne e mnogu jak i nema da mi bidi krivo da go dadat za smena a za
Iaquinta mnogu ke mi bidi maka ako go dadat.
Еее брат..И јас многу мразам ако го продадат Јакинта..Ама ме рани онаа изјава на Раниери дека му требаат четворица напаѓачи за борба и за во ЛШ и во Сериа А, па се надевам дека нема да се случи тоа..Аквилани мислам дека ќе биде многу полезно ако дојде во Јувентус, ептен сум фан на неговата игра..Би се снашол покрај Каморанези максимално..А ако го дадат Јакинта него ќе го замени Кваљарела или онај во Вилјареал што играше италијанецон, не ми текнува како се викаше...Многу е јак, и ќе ми биде многу жал ако го продадат..Ама тоа е...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
pa daj bar svajnstajger da go zemat tuka e negde so akvilani
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Прва опција Алонсо... После ке се разгледуват др фудбалери... А и Швајнштајгер не е за фрлање... Човекот има големи квалитети... Дали Швајнштајгер или Аквилани сепак ке биди добро за Јуве... А за одбрана мора да земат некој... Мора...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе алонсо сигурно иде, само чекаат да помине еуро па официјално да се каже...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom