Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
R

RAYTHEON23

Гостин
Во американските весници пишувало дека Груевски водел многу лоша политика,и си играл со емоциите на народот,сите го прочитаа,само вие не!Размислете добро до 5-ти за кој ќе го дадете гласот.А Грујо А Иванов исто говно се и двајцата.
Zone bez losi nameri AMA vo mojata forumska istorija ke bides ZABELEZANA kako prv(i posleden) clen SO ME ISKOSI:nerv:

e sega posto gledam deka sakas da gi vozbuduvas clenovite so tvoite mislenja eve vaka kazi mi edna tvoja gletka NA MAKEDONIJA SO FRCE-ednostavno sakam da debatirame...ondak kako on ke podobri...sto ke napravi..koj preokret KAKO..pozdrav:helou:

so dobra namera:smir:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Сега кога Љубе виде дека има многу луѓе кои гласаат за него можно е да формира партија. Можно да се вика само ВМРО :pos2:
Како не ти е срам предавнику зарем заборави кој те бранеше 2001 од уса агресијата "прелеана" од србија? .Следните парламентарни избори очекувам 16 пратеници на ВМРО НП на чело со љубе и љупчо.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Како не ти е срам предавнику зарем заборави кој те бранеше 2001 од уса агресијата "прелеана" од србија? .Следните парламентарни избори очекувам 16 пратеници на ВМРО НП на чело со љубе и љупчо.
a blgarin si..ili oti ne gi sakas albancite ke glasas za ljubco???
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
И двајцата ни мили професори што се во вториот круг не ги бива а посебно не за еден од нив да биде, АЛООО ПРЕТЦЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА.
Едниот само јаде бурек и веќе беше на власт, направи само некој скандали и ништо друго, другиот, новопечениот политичар е како дух, безгласна буква, едвај една асална реченица да сврзе, али тоа е тоа :tapp: многу јак кадар:tapp: имаме.:tapp:

Значи изборот на овие двајца за мене е катастрофа. Нормално за некој едниот е подобар за некој другиот е подобар. Двајцата им припагаат на 2те најголеми пол.партии а знаеме дека кај нас кога се гласа за претседател не се гласа за поединец туту за партија. Според мене најасален човек за претседател во моментот е Срѓан Ќерим но човекот си се повлече.
А, да, ќе заборавев,па до кога ќе ни пуштаат водичка овие од Европа и од Америка?????? до кога????
 
R

RAYTHEON23

Гостин
па ти тврдел не тврдел тоа е повеќе од очигледно
уште пред да почнат изборите се знаеше :wink:
pa da voglavno...rejtingot na VMRO e dovolen pokazatel....iako nekoj saka da go prikaze pogresno kako SDS i co,samo izlezenosta me zagrizuva.toa mu dumam???
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
pa da voglavno...rejtingot na VMRO e dovolen pokazatel....iako nekoj saka da go prikaze pogresno kako SDS i co,samo izlezenosta me zagrizuva.toa mu dumam???

е тука во право си
овие што знаат дека ќе изгубат на се се сподготвени па и на тоа
ама мислам и таква тема отворено
 
R

RAYTHEON23

Гостин
izgoreni se za vlast a ne znaat da se oslobodat od tie so pominat rok na traenje:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ЕДЕН ЗА СИТЕ... СИТЕ ЗА НА ЛОГОПЕД!..
:pos2:

pa da voglavno...rejtingot na VMRO e dovolen pokazatel
Koj rejting?Nadueniot?10% padnaa za 6 nedeli,za 2 meseci kje dojde do kompir 0 rejtingot na dpBne,taman za osvezhuvanje i vrakjanjeto na Branko.dpBne ovcite nikoj nemozhe da gi sopri,pochnaa da se trkalaat od vrvot.

Али сумљам и за тоа дека Иванов ќе стане претседател
10% od chlenstvoto na dpBne im otkazha poslushnost,do 5ti April ushte 10% kje mu otkazhat poslushnost na Џоле kosmodisk.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
:pos2:
Koj rejting?Nadueniot?10% padnaa za 6 nedeli,za 2 meseci kje dojde do kompir 0 rejtingot na dpBne,taman za osvezhuvanje i vrakjanjeto na Branko.dpBne ovcite nikoj nemozhe da gi sopri,pochnaa da se trkalaat od vrvot.
:pos2:
Уште го "славиш" поразот бе самоубиствен....гледам уште си ми расположен.
Па доста бе со "славење"....толку се слави 2-3 дена.

:pos2:

10% od chlenstvoto na dpBne im otkazha poslushnost,do 5ti April ushte 10% kje mu otkazhat poslushnost na Џоле kosmodisk.
И кој ќе ви биде изговорот за славење на 5ти ....а самоубиствен?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
:pos2:
Уште го "славиш" поразот бе самоубиствен
Koja agrarna matematika ja poseduvate tamu vo portokalovite shtabovi.Kako mozhe da e poraz pagjanjeto 10% od nadueniot rejting na dpBne poradi nivniot shlaknat antichki kandidat Ivanov?

Ovoj za pretsedatel?Daj ne me raduj!

 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Koja agrarna matematika ja poseduvate tamu vo portokalovite shtabovi.Kako mozhe da e poraz pagjanjeto 10% od nadueniot rejting na dpBne poradi nivniot shlaknat antichki kandidat Ivanov?
25:4....по која било математика да го сметаш е ПОРАЗ(за тој што има 4).
Марсовци да донесеш мислам дека и тие ќе сватат кој е победник а кој е поразениот.
Иванов од 5ти ќе ти биде претседател....без разлика дали тебе ти си допаѓа....:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom