Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Каде ќе одат бе? Сегде низ ЕУ враќаат емигранти на клоци. Само нас тука не лажат овие сдс. Не бираат начин да се вратат на власт.
Тоа е веќе друга приказна, односно сурова реалност која им ја руши и теоријата на душманиве. За што ќе запнуваме сега, за која Европска Унија, онаа која се руши, за кој поубав живот, за оној кој станува и таму се неподнослив...
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
ПОвторно го цитирам нашиот иден претседател.
Најлесно е да дупиш збунета особа:vozbud:
Па ти си ми нешто збунета за националните интереси на Македонија, така да би пробал да видам колку е лесно.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Зошто дозволувате некој да се празни врз вас ставете на игнор листа и барајте некои што навистина сакаат да дебатираат
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Зошто дозволувате некој да се празни врз вас ставете на игнор листа и барајте некои што навистина сакаат да дебатираат
se soglasuvam...ahhh Zone Zone ahhh ti se cudam:music5::music5::costumed2i sum:turn:eek:d tvoite postovi....nerviraj luge na drugo mesto OK.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Хехехехе...поарно и такви него квазиинтелектуалци и помодари, од квазиелитистичкото СДСМ.
Башка...без национално чувство.
Gledam samo za SDSM i nacionalnite chuvstva vi se debatira a nekako teshko da pochnite da debatirate za izgubenite 10% od rejtingot na dpBne.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Gledam samo za SDSM i nacionalnite chuvstva vi se debatira a nekako teshko da pochnite da debatirate za izgubenite 10% od rejtingot na dpBne.
Дебатиравме до пред некое време кој да ја усреќи Зоне и да ја олабави малце, многу е напната.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Gledam samo za SDSM i nacionalnite chuvstva vi se debatira a nekako teshko da pochnite da debatirate za izgubenite 10% od rejtingot na dpBne.

Ej samoubico .......vi cestitam na pobedata,stvarno bez sala lom napravivte go rasturivte VMRO (4 selski kmetovi) i vi posakuvam pod vodstvo na ovie doblesni luge vo SDS da pobeduvate vaka i vo narednive 20 godini.
PS: Nemojte da dozvolite glupi progresivni sili da vi ja rasturat najakata ,najmudrata,najpostenata CEKA vo ovie 19 godini nacelo so B.C. Zajko Mafija,Tito,KIrce Pederce i ostanata mlada napredna generacija.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::p os2::pos2::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::tap p::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Gledam samo za SDSM i nacionalnite chuvstva vi se debatira a nekako teshko da pochnite da debatirate za izgubenite 10% od rejtingot na dpBne.
da bidam realen...na kraj izbori ima podnik i luzer toa e jasno..a 10% i 15% jabe se...nekoi tvrdat ljube e vinoven...nekoi ne SEEDNO E SDSM izgubi..pa mnogu imaa aferi CUNKI i SDSM moze da laze babi i dedovci...AMA MENE:nenene::nenene: tie ne donesoa do ova dereje...tolku da kazam NE UNAZADIJA sto krajot ne nise gleda...makedonija zasluzuva opozicija(i ima potreba)ama ne od SDSM nereformiran...izgleda ovie dpbne(kako gi pises:)) posle LIKOT se spasija go izbrkaa u PM i sega eve si tepaat pred elektoratot...dali od delenje mudrosti i budi dobar ili se ke bide dobro..i bidi dobro kucence milo papi papi..ili antikvizacii...a moze i KONECNO DEFINIRAA NEKOI PRAVILA NA IGRA vo ekonomskiot zivot(imase greski sekako-ama od niv se uci..jas se nadevam i SDSM ima intelektualci koi ke gotrgnat toa so pominat rok..a ne da go prepakuvaat neli imame standardi:)
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Pozdravete go Ivanov od Ljube i Frchko
Браво!!! Се гледаат првите никулци на промени кај вас. Станувате поискрени, ете ја покажувате јавно коалицијата, немате што да криете веќе, тоа сигурно затоа што сте сигурни во тоа што го правите. Продолжете така, дури би препорачал да соберете храброст и одите до крај, и отворено да кажете кои се вашите ментори и која е вашата вистинска агенда...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Браво!!! Се гледаат првите никулци на промени кај вас. Станувате поискрени, ете ја покажувате јавно коалицијата, немате што да криете веќе, тоа сигурно затоа што сте сигурни во тоа што го правите. Продолжете така, дури би препорачал да соберете храброст и одите до крај, и отворено да кажете кои се вашите ментори и која е вашата вистинска агенда...
мислам дека Љубе му понуди на Груевски коалиција и пред првиот круг, а и мислам дека понудата не е уште затворена... па чекаме да видиме што како ке биде.

Искрено јас мислам дека Љубе и да сака нема да може да му ги обезёзбеди сите 140000 глсови на Фрле, нити пак евентуално на Ѓорге.
Клучен играч сепак мислам дека ке бидат албанските партии за вториот круг.......2014 еве ја кај е !!!!

една коинциденција гласови дадени на анкетата на кајгана за Љубе 147 хахахаха опасно е
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Po moe edinsvena varijanta da ima cenzus e da se formiraat NATO I ANTINATO blokovi vaka sumnjam deka ke ima 720 000 glasaci.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
мислам дека Љубе му понуди на Груевски коалиција и пред првиот круг, а и мислам дека понудата не е уште затворена... па чекаме да видиме што како ке биде.

Искрено јас мислам дека Љубе и да сака нема да може да му ги обезёзбеди сите 140000 глсови на Фрле, нити пак евентуално на Ѓорге.
Клучен играч сепак мислам дека ке бидат албанските партии за вториот круг.......2014 еве ја кај е !!!!

една коинциденција гласови дадени на анкетата на кајгана за Љубе 147 хахахаха опасно е
И таа приказна за 2014 е излезена од истата онаа кујна која манипулираше со нас во последниве години а која се помалку има влијание... Прочитани се од една страна а од друга веќе не се корисни за своите наредбодаваци (издувани балони) и полека ама сигурно си одат во историјата сите играчи на оваа монстроузна кујна која ни загорчи животот во последните 18 години...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ЕДЕН ЗА СИТЕ... СИТЕ ЗА НА ЛОГОПЕД!..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom