Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па да! Апсолутно точно!
Таков...ни на непријателот не би му посакал!
Непријателот би бил благопријатно изненаден со таква одлука.Ја едно ќе ви кажам,ќе плачете пред влада,ГРУЕВСКИ БЕЗ ПРОМЕНА НА ИМЕ НЕМА ШАНСИ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ И НАТО,НЕ БИДЕТЕ ПРОСТИ,ГРЦИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ПОПУШТИ.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
more toj ne zasluzva da dise makedonski vozduh, semkata arogantna predavnicka i antimakedonsko da mu se sotre
De be pa i ti sega vaka kletvi do sedmo koleno!:pos2:

Непријателот би бил благопријатно изненаден со таква одлука.Ја едно ќе ви кажам,ќе плачете пред влада,ГРУЕВСКИ БЕЗ ПРОМЕНА НА ИМЕ НЕМА ШАНСИ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ И НАТО,НЕ БИДЕТЕ ПРОСТИ,ГРЦИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ПОПУШТИ.
Знам дека би бил благопријатно изненаден, бидејќи веднаш би си ги остварил своите цели...со луѓе со свиткан `рбет кои би се продале и себе и достоинството за грст долари.
Ако ЕУ и НАТО ви се помили од името и се она поврзано со него...тешко на оваа држава.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
more toj ne zasluzva da dise makedonski vozduh, semkata arogantna predavnicka i antimakedonsko da mu se sotre
Не ми е јасно од кај таква омраза кон него,вмро ги прави сите далавери,за да не гласате за него,јас не викам дека типот е многу поштен,се кладам дека за дел од работите за кој е обвинет се само реклама да се оцрни грбот на Фрчко,а гледам добро сте испрани од таа горка реклама.Сите од СДСМ крадат?!?!?!?Па они не се на власт,мајку му,од што да крадат,не ми е јасно.

Ако ЕУ и НАТО ви се помили од името и се она поврзано со него...тешко на оваа држава.
Најважна е иднината моја и на моите најмили,а ти чувај си ја гордоста за себе.И да важно е да влеземе во еу и нато во спротивно збогувај се со своите соништа и цели во животот,пошто овде ќе ти вредат само 100 денари.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
De be pa i ti sega vaka kletvi do sedmo koleno!:pos2:


Знам дека би бил благопријатно изненаден, бидејќи веднаш би си ги остварил своите цели...со луѓе со свиткан `рбет кои би се продале и себе и достоинството за грст долари.
Ако ЕУ и НАТО ви се помили од името и се она поврзано со него...тешко на оваа држава.
za nego do 77 koleno ! )))))))
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Непријателот би бил благопријатно изненаден со таква одлука.Ја едно ќе ви кажам,ќе плачете пред влада,ГРУЕВСКИ БЕЗ ПРОМЕНА НА ИМЕ НЕМА ШАНСИ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ И НАТО,НЕ БИДЕТЕ ПРОСТИ,ГРЦИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ПОПУШТИ.
Па тогаш зошто твоите и Фрчко не лажат дека ќе го решеле проблемот ако Грција нема да попушти... Него твоите затоа што мислеа дека сме прости го јадат 3 пати по ред кикирикот...
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
more toj ne zasluzva da dise makedonski vozduh, semkata arogantna predavnicka i antimakedonsko da mu se sotre
ц ц ц цц ц ем ти напоменав да не ги пратиш сите митинзи ,негативно влијаат!:uvo:

Него ман што праиме ако следниот преЦедник рокне компромис?Ќе пиеме кафе под црешата у дворот или ? :salut:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ц ц ц цц ц ем ти напоменав да не ги пратиш сите митинзи ,негативно влијаат!:uvo:

Него ман што праиме ако следниот преЦедник рокне компромис?Ќе пиеме кафе под црешата у дворот или ? :salut:
i na nego semkata da mu se sotre ako smeni ime, a za kafe ke pieme sreden e odvodot ..na raat sega ke pieme ))))))0
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
ц ц ц цц ц ем ти напоменав да не ги пратиш сите митинзи ,негативно влијаат!:uvo:

Него ман што праиме ако следниот преЦедник рокне компромис?Ќе пиеме кафе под црешата у дворот или ? :salut:
Јас мислам најдобра работа да си се викаме Македонија на кирилица, со објаснување за читање (Македонија), да не не читаат англичаните Македониџа.

Истоа ко русите што си се Росси(ја)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да да ти кажам искрено,јас просто се чудам како Фрчко се кандидираше за претседател,НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМЕ едноставно.
Многу тешко е да се најде мерка за да се измери квалитетот на бедотијата на СДС.Овој пост ти вреди многу ,ако Шврчко е цвеќето во таа партија ,тогаш може да замислам каков трулеж се другите.Затоа и нама да има има квалитетна власт во РМ , све додека има трула опозиција како СДС.Тоа е основно правило во една демократија ,затоа што побргу да ги снема гнидите од политичката сцена и да дојдат на ред нови и квалитетни луѓе .Само на тој начин народот вистински ке свати дека Грујо и компанија се далеку од квалитет , све до тогаш со ваква опозиција може да владее додека е жив:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Најважна е иднината моја и на моите најмили,а ти чувај си ја гордоста за себе.И да важно е да влеземе во еу и нато во спротивно збогувај се со своите соништа и цели во животот,пошто овде ќе ти вредат само 100 денари.
Koja иднина? На обезличена аморфна маса? Ама евроатлански интегрирани? Не фала...
Што би рекол Фрчко во некоја потенцијална колумна која служи за мастурбација на слепи партиски војници: „Јебала те таква иднина“
Знаеш...некој гинел за Македонија...а од моите предци многумина...и оставиле аманет за Македонија. Дека сме Македонци и дека друга татковина немаме.
А не сум сам...не има многу.
За жал, таквите како тебе не разбираат што е национално чувство и гордост. Тоа е бесценето.
Соништата си ги остварувам во Македонија и како Македонец. Други соништа немам.

Него ман што праиме ако следниот преЦедник рокне компромис?Ќе пиеме кафе под црешата у дворот или ? :salut:
Ќе го прогласиме за предавник, најверојатно ќе му се случи народ, ќе биде линчуван, и како таков фрлен на буништето на историјата.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Најважна е иднината моја и на моите најмили,а ти чувај си ја гордоста за себе.И да важно е да влеземе во еу и нато во спротивно збогувај се со своите соништа и цели во животот,пошто овде ќе ти вредат само 100 денари.
Да размислуваше вака Гоце ќе си бевме Турци. Те жалам смешен човеку без идентитет.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Koja иднина?
За жал, таквите како тебе не разбираат што е национално чувство и гордост. Тоа е бесценето.
Соништата си ги остварувам во Македонија и како Македонец. Други соништа немам.
.
Ау вие па едни националисти и патриоти што да ви кажам,ви фрлија солзавец пред Грчка амбасада ко мишеви се распрскавте на сите страни,се тресевте,гукавте,ај ти се молам,мислам ти се молам:pos2::pos2::pos2::pos2:не ме смеј.

Да размислуваше вака Гоце ќе си бевме Турци. Те жалам смешен човеку без идентитет.
Те жалам јас тебе без виза:vozbud:
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ќе го прогласиме за предавник, најверојатно ќе му се случи народ, ќе биде линчуван, и како таков фрлен на буништето на историјата.
Ако ова го напишеше во еднина ќе немав никакви сомневања во напишаното ,но бидејќи ти е напишано во множина не можам да ти поверувам,од едноставна причина што голем е маневарскиот простор, плус ако се додаде масата која слепо верува на она изреченото од водачот тогаш сите овакви мислења се само очајни крици на поединци...Не е далеку Букурешт нели ? :wink:
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
А не сум сам...не има многу.
Токму тоа што не има се повеќе и повеќе, ги прави душманите се понервозни и позбунети. И ќе не има се повеќе и повеќе, и тоа не само во земјата него и надвор од нејзе. МАКЕДОНИЗМОТ пак се раѓа!!!
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Те жалам јас тебе без виза:vozbud:
Не ми треба виза. Не сакам нигде да одам. Не сум од тие педерчиња што не биле во 4 града вкупно во Македонија, а што шетаат Париз, Женева, Лисабон ........

Мене ми се гади од таа Европа. Не сакам да одам на места каде што 40 посто се педери, а 60 посто наркоси.

Ја сакам Македонија и не ми треба виза во замена за идентитет. А ти ако размислуваш поинаку ......... твоја лична трагедија.

Токму тоа што не има се повеќе и повеќе, ги прави душманите се понервозни и позбунети. И ќе не има се повеќе и повеќе, и тоа не само во земјата него и надвор од нејзе. МАКЕДОНИЗМОТ пак се раѓа!!!
Брате одамна е роден! Само се засилува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom