Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Хахахахаха Ништо чудно да ни речат од ЕУ дека насилство имало по интернетите :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Браво член го откри начинот како да се намалаат меѓупартиските насилства во предизборие, префрли ги сите во виртуалниот простор.Со надеж дека овие од ЕУ нема да почнат да се бунат за тоа што имало вербални насилства на интернет форумите за политика.
Кај го открив? Јас? :vozbud::vozbud:
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
ВМРО НЕ ПОСТОИ,ДО КОГА СО ТОЈ ПАМЕТ,СЕГА САМО ДУПИМЕНЕ ПОСТОИ НА ЧЕЛО СО ФИРЕРОТ НАШ.А ФИРЕРОТ НАШ НА БРАНЕТА НЕМОЖЕ НИ ЗА ЈАЈЦА ДА МУ СЕ ФАТИ.ГЛУП Е КО ЧВАРКА!
А СДСМ дали постои???
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
А СДСМ дали постои???
Да,истите луѓе се во партијата од самото постоење,додека пак во вмро све некои нои неспособни дебили ставија,со ГОЛЕМА НУЛА искуство,али како влагаат у психа на неписмен народ,алал им вера,па затоа и побегнаа вистинските луѓе од вмро.Башка,повторувам,НЕЛИ БОЈАТА НА ВМРО Е ЦРВЕНА,КАКО ОДЕДНАШ СТАНАВТЕ ПОРТОКАЛОВИ.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Бошкоски: Изборите покажаа дека сум релевантен фактор во политиката

Независниот кандидат за претседател на Република Македонија Љубе Бошкоски денеска на прес-конференција порача дека е релевантен фактор на политичката сцена со кој треба да се разговара. Тоа, како што посочи, му го овозможуваат 155.000 освоени гласови на вчерашните избори.
Бошкоски истакна дека со скромна кампања успеал, како што кажа, и покрај силните притисоци и психозата на страв внесена со анкетите кои му предвидувале рејтинг од еден до два отсто да забележи сериозен резултат.
- Во една скромна кампања и со минимални средства покажав дека во Република Македонија од денеска ништо не е исто и оти се појави трета опција. Се урна митот од минатото дека Република Македонија е биполарна држава, рече Бошкоски. Тој најави дека во консултација со граѓаните и со неговиот Изборен штаб ќе се одлучи за следните чекори кои ќе ги преземе и додаде дека едно е сигурно оти граѓаните можат да сметаат на него и дека нема да ги заборави.
Прашан дали тоа значи дека ќе оформи нов политички субјект и дали на некој од преостанатите два кандидата ќе им ги даде гласовите во вториот круг, Бошкоски повтори дека за тоа ќе се одлучи наскоро по консултациите со граѓаните и со неговиот Изборен штаб.


извор


Очекувајте наскоро... ВМРО-Љубевистичка
И п.с. нели беше уверен дека ќе биде претседател чоеков?
Сега се правда со скромната кампања...:tapp:
:vozbud::vozbud::vozbud:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Да,истите луѓе се во партијата од самото постоење,додека пак во вмро све некои нои неспособни дебили ставија,со ГОЛЕМА НУЛА искуство,али како влагаат у психа на неписмен народ,алал им вера,па затоа и побегнаа вистинските луѓе од вмро.Башка,повторувам,НЕЛИ БОЈАТА НА ВМРО Е ЦРВЕНА,КАКО ОДЕДНАШ СТАНАВТЕ ПОРТОКАЛОВИ.
neli vi e stram od nesposobni debili so iskustvo nula, 3 pati nokdaun na izbori da dobivate?
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Да,истите луѓе се во партијата од самото постоење,додека пак во вмро све некои нои неспособни дебили ставија,со ГОЛЕМА НУЛА искуство,али како влагаат у психа на неписмен народ,алал им вера,па затоа и побегнаа вистинските луѓе од вмро.Башка,повторувам,НЕЛИ БОЈАТА НА ВМРО Е ЦРВЕНА,КАКО ОДЕДНАШ СТАНАВТЕ ПОРТОКАЛОВИ.
Јас колку што гледам на последниот прес од вчера беа Заев, Фрчко, Ѓунер, Макрадули и Шема. Немој да ми кажеш дека тоа е СДСМ кое јас го паметеам. Повеќе ми личи на СДСМ Струмичка или СДСМ Бранковистичка, како сакаш крсти ја исто му доага... Сакал ти да признаеш или не, врие во СДСМ и наскоро ќе се види до каде е пукната работата...:salut::salut::salut:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да,истите луѓе се во партијата од самото постоење,додека пак во вмро све некои нои неспособни дебили ставија,со ГОЛЕМА НУЛА искуство,али како влагаат у психа на неписмен народ,алал им вера,па затоа и побегнаа вистинските луѓе од вмро.Башка,повторувам,НЕЛИ БОЈАТА НА ВМРО Е ЦРВЕНА,КАКО ОДЕДНАШ СТАНАВТЕ ПОРТОКАЛОВИ.
Тоа што беше квалитет е или под лед ставено, или не е активно, или е маргинализирано и сатанизирано на сметка на оние актуелни шерифи во СДСМ кои го донесоа на ниво какво што е сега.
И, ароганцијата која ја гледам и кај тебе доста придонесе за тоа...
Да наречеш народ неписмен...ц, ц, ц, ц...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Тоа што беше квалитет е или под лед ставено, или не е активно, или е маргинализирано и сатанизирано на сметка на оние актуелни шерифи во СДСМ кои го донесоа на ниво какво што е сега.
И, ароганцијата која ја гледам и кај тебе доста придонесе за тоа...
Да наречеш народ неписмен...ц, ц, ц, ц...
Јас сум само реална,тоа што го пишав е чиста вистина,80% се со основно,па сеа ти види.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Да,истите луѓе се во партијата од самото постоење,додека пак во вмро све некои нои неспособни дебили ставија,со ГОЛЕМА НУЛА искуство,али како влагаат у психа на неписмен народ,алал им вера,па затоа и побегнаа вистинските луѓе од вмро.Башка,повторувам,НЕЛИ БОЈАТА НА ВМРО Е ЦРВЕНА,КАКО ОДЕДНАШ СТАНАВТЕ ПОРТОКАЛОВИ.
Кажи ми ти мене каде да се обратам за да станам член на СДСМ Струмичка, дали е услов да бидеш само граѓанин на Струмица или може и од Куманово, евентуално Вранештица или Дебарце...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
neli vi e stram od nesposobni debili so iskustvo nula, 3 pati nokdaun na izbori da dobivate?
Да да ти кажам искрено,јас просто се чудам како Фрчко се кандидираше за претседател,НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМЕ едноставно.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да да ти кажам искрено,јас просто се чудам како Фрчко се кандидираше за претседател,НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМЕ едноставно.
Па да! Апсолутно точно!
Таков...ни на непријателот не би му посакал!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Да да ти кажам искрено,јас просто се чудам како Фрчко се кандидираше за претседател,НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМЕ едноставно.
more toj ne zasluzva da dise makedonski vozduh, semkata arogantna predavnicka i antimakedonsko da mu se sotre
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom