Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Ќе подржувам и јас било која партија да се проивеше на промена на името ама противење со фрлање камења по амбасади ли? Сум за будење на македонецот ама прво треба да имаш пари да купиш будилник.
Тоа го направи командант коки (личен телохранител на Радмила Шекеринска). Тој заедно со уште неколку бандити се одвоија од протестот на плоштадот Пела под директива на соросоидиве и направија инциденти пред амбасада. Планот им успеа со тоа што митингот не го дадоа на ниедна телевизија, сите даваа превртени контењери од пред амбасадата.

Митингот го водеше Тони Михајловски и кога групата од 100 души се одвои тој ги молеше сите да останат и останаа 99 посто луѓе. Се пееја патриотски песни и се беше во најдобар ред. Повторувам ниедна телевизија не го даде митингот (освен сител) се со цел да ен се покаже дека има луѓе што ја сакаат оваа земја.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ама не фрлаакамења само 5-6 души. И чекај сеа,мелце не ми е јасно.СДСМ и Сител се 2 спротивни поими. Утна нешо ти или мене ми е време за спиење:)
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Ама не фрлаакамења само 5-6 души. И чекај сеа,мелце не ми е јасно.СДСМ и Сител се 2 спротивни поими. Утна нешо ти или мене ми е време за спиење:)
Лично ги знам луѓето што тргнаа на амбасадата. Тоа е командант коки со некои деца од мое маало Карпош 1 и 2. Тој е во обезбедување во СДСМ тоа сите го знаат. СДСМ најостро го осуди митингот и го прати него за да го девалвира поради тоа што они не сакаат Македонците да излезат достоинствено на митинг. Зошто?

1. Врска немаат од политика и се глупираат како ќе стигнат.

2. Ќеширани се од сорос и од грците.

некако вторава варијанта ми е поверојатна.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Незнам дали е тоа така могуче е ,ама се дур нема доказ за тоа се се сведува на ниво на шпекулации. И не е работата да се бојкотира нешто поради тоа што се шрптив истото.Работата е да се сопре тоа се дур не дојде опзицијата на власт па онида го направат тоа. Е со оние црни работи,нерешиви мистерии е обратно пак. Тие се гураат цело време со цел да се оцрнат противниците и да се каже после дека другите се криви.Така е со сите кои се на опозиција.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ама не фрлаакамења само 5-6 души. И чекај сеа,мелце не ми е јасно.СДСМ и Сител се 2 спротивни поими. Утна нешо ти или мене ми е време за спиење:)
сите го обвинија настанот како непожелен и се одградија ...
така да неможеш никого да обвиниш ...
иако цел тој народ лесно можеше да се изманипулира у тој момент од било кого ... од било која помала група ...иако сите потајно го посакувавме:wink: тоа и оправдувавме, затоа шо не веруам дека некој ги сака педерите гејски ....
исто како на избориве да отидеше некој пијан и да искрешеше некоја кутија :) ќе го препишеше тоа на цела Македонија ? нема врска ...

проблемот е шо ЕУ до кога сака ќе ни праи сопки ради грција ... де ова де она ... а ние треба да бидеме обединети и да ги минеме тие пречки ... ако ме прашаш мене, мене ме заболе за ЕУ ...
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Незнам дали е тоа така могуче е ,ама се дур нема доказ за тоа се се сведува на ниво на шпекулации. И не е работата да се бојкотира нешто поради тоа што се шрптив истото.Работата е да се сопре тоа се дур не дојде опзицијата на власт па онида го направат тоа. Е со оние црни работи,нерешиви мистерии е обратно пак. Тие се гураат цело време со цел да се оцрнат противниците и да се каже после дека другите се криви.Така е со сите кои се на опозиција.
Јас бев на митингот и знам дека 99 посто од луѓето останаа таму. И беше најубав митинг до сега. Млади, стари, баби, деца со знамиња а еве ти го типот што го уапсија. Самонаречен командант коки.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=358018935B688E4C93DD143DBBCD42B4
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
сите го обвинија настанот како непожелен и се одградија ...
така да неможеш никого да обвиниш ...
иако цел тој народ лесно можеше да се изманипулира у тој момент од било кого ... од било која помала група ...иако сите потајно го посакувавме:wink: тоа и оправдувавме, затоа шо не веруам дека некој ги сака педерите гејски ....
исто како на избориве да отидеше некој пијан и да искрешеше некоја кутија :) ќе го препишеше тоа на цела Македонија ? нема врска ...

проблемот е шо ЕУ до кога сака ќе ни праи сопки ради грција ... де ова де она ... а ние треба да бидеме обединети и да ги минеме тие пречки ... ако ме прашаш мене, мене ме заболе за ЕУ ...
Ме заболе и мене друже да ти кажам право и за ВМРО и СДС, ЕУ и НАТО.Ама реалноста е дека последниве 2 ни се потребни и тоа многу. А богами не да сакав и јас да се размаам по амбасадата...Ама не е тоа тоа.Не е решение.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ме заболе и мене друже да ти кажам право и за ВМРО и СДС, ЕУ и НАТО.Ама реалноста е дека последниве 2 ни се потребни и тоа многу. А богами не да сакав и јас да се размаам по амбасадата...Ама не е тоа тоа.Не е решение.
епа сеа мислам дека чоек треба да биде оптимист у животот ...
ВМРО-ДПМНЕ пред се државните интереси
СДСМ ќе прифати било каков компромис
ја така глеам ....
е сеа ти си за да даеш газ за европа или не си ... нема друго ...

едит: како се вика од еднаш педер не се стануе ... еднаш сменивме име и знаме и устав ... е сега ако дое вторпат да почнеме да мењаме -->крај :smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
епа сеа мислам дека чоек треба да биде оптимист у животот ...
ВМРО-ДПМНЕ пред се државните интереси
СДСМ ќе прифати било каков компромис
ја така глеам ....
е сеа ти си за да даеш газ за европа или не си ... нема друго ...

едит: како се вика од еднаш педер не се стануе ... еднаш сменивме име и знаме и устав ... е сега ако дое вторпат да почнеме да мењаме -->крај :smir:
Врти сучи на крај пак исто ќе излезе. Не е битно кој е на властна крај краева.Битно нека почнат да работат малце ко шо треба. АЈде сајн аут од мене. На работа треба да се иде сабајле:)
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
епа сеа мислам дека чоек треба да биде оптимист у животот ...
ВМРО-ДПМНЕ пред се државните интереси
СДСМ ќе прифати било каков компромис
ја така глеам ....

е сеа ти си за да даеш газ за европа или не си ... нема друго ...

едит: како се вика од еднаш педер не се стануе ... еднаш сменивме име и знаме и устав ... е сега ако дое вторпат да почнеме да мењаме -->крај :smir:
А мислиш дека Вмро нема да прифати !!! ?
 
J

Johnny Stulic

Гостин
А од кај знаеш дека не е тоа превара на ВМРО да не гласате за Фрчко,а за афери чекај на Иванов времето уште не е дојдено.
Kako bese onaa:

Fool's me once shame on you
Fool's me twice shame on me

Ne me cudi sto pri vakvi ludi politicari ima volku zbuneti vo Makedonija :wink::):smir:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89

Frchko za sporot so imeto vo Jadi Burek

:pos2: Кој најде да кажува за предавства на името...

Еленовски можи да зборува како сака, кога тоа ќе го каже самиот Груевски тогаш можеш да зборуваш за предавство.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
a be strelec go nema na forumov posle izborive, pred izbori sekoj den po 2 temi minimum otvarase, go videl nekoj?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
шо ќе го видиш се брукаа пред избори сега немаат лице да се појават
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom