Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Noviot pretsedatel (verojatno) na Republika Makedonija.
Mister Kjush.


 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.146
Абе навистина не ми е јасно, како 200.000 Македонци гласаа за човекот што рече дека ќе го смени името за месец дена! :uvo:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Абе навистина не ми е јасно, како 200.000 Македонци гласаа за човекот што рече дека ќе го смени името за месец дена! :uvo:
Не гласаат тие за Човек туку за партија, и магаре да беше кандидирано за него ќе гласаја. :pos:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Noviot pretsedatel (verojatno) na Republika Makedonija.
Mister Kjush.
Колку вакви клипчиња може да се намонтираат за Фрле. Може и некој полуакционен филм, со хорор финиш. Сите се глупи што гласаат за Иванов, само оние за Фрле се просветлени, ајде олабави.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Noviot pretsedatel (verojatno) na Republika Makedonija.
Mister Kjush.


Самоубијен нели ќе победевте на изборите бе што ве нема ?
И видеово се гледа дека се правени монтажи колку сакаш, а ти или си неписмен или се правиш таков па се глупираш за да го постираш.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ама според ова шо го пишуваш излага дека СДСМ се криви за се до сеа.За тоа дека не се средени внатрепартиски,дека се самобендисани и често пати арогантни тоа си у право и тоа воопшто не им чини. Не смеат така да се однесуваат и тоа е главна причина зошто се таму каде што се.Немири и подбуцнувања на албанскито блок имаше и од страна на ВМРО пред неколку години ако се сеќаваш.Кога си у опзиција ја користиш секоја прилика да ја бутнеп власта. Со сите е така.За ова болдираново си тотално во аут.Народот воопшто не е свесен што се случува.Воопшто!Се што гледаме позитивно се рекламите на телевизија,и добро склопени програми.Ама се тоа е маркетинг.Со инает нишо немоеж да постигнеш.Несакам да ни го сменат името ама несакам да живеам ни во ќорсокак.Значи компромис. Е сеа каков ќе биде тој компромис зависи од тоа кој ќе го води.Дааааај боже да излезе на крај како што кажуваат симпатизериве на ВМРо овде на форумов.Даааај боже.
епа види сеа ...
затоа сме симпатизери на вмро ...
ако вмро не го стори тоа шо ние го очекуваме ...
тогаш не сме веќе симпатизери

околу компромисот сите најавуваат компромис па и вмро-дпмне ...
со разлика шо вмро-дпмне ја бутка тезата за двојната формула како компромис у билатерала со грција ... но устав идентитет итн. - Македонија ... а дека рекламата си го праи своето точно ... но у секој случај морално оправдани се многу реклами кои идат у прилог на народот и културата ... а за тоа што у позадина се случуе у Македонија ако почнам да расправам една моја теза ... ќе мислиш дека гледаш 24h ... :smir:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Абе навистина не ми е јасно, како 200.000 Македонци гласаа за човекот што рече дека ќе го смени името за месец дена! :uvo:
Побитно им е да си го сунчаат газето на некоја плажа, да идат негде(во хомо европа) од тоа да останат Македонци. Едвај чекам да укинат визи од еу па да си останеме тука само тие што ја сакаме оваа земја.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
епа види сеа ...
затоа сме симпатизери на вмро ...
ако вмро не го стори тоа шо ние го очекуваме ...
тогаш не сме веќе симпатизери

околу компромисот сите најавуваат компромис па и вмро-дпмне ...
со разлика шо вмро-дпмне ја бутка тезата за двојната формула како компромис у билатерала со грција ... но устав идентитет итн. - Македонија ... а дека рекламата си го праи своето точно ... но у секој случај морално оправдани се многу реклами кои идат у прилог на народот и културата ... а за тоа што у позадина се случуе у Македонија ако почнам да расправам една моја теза ... ќе мислиш дека гледаш 24h ... :smir:
Убави се и рекламиве барем за око ете.:) Ама тие реклами коштаат. Која е сатисфакцијата да гледам реклама за Александар Македонски на телевизија ако немам пари да си ја платам сметката за струја?
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Убави се и рекламиве барем за око ете.:) Ама тие реклами коштаат. Која е сатисфакцијата да гледам реклама за Александар Македонски на телевизија ако немам пари да си ја платам сметката за струја?
Потполно си во право, ама мора некако да се пробуди Македонецот во Македонија. Зар не гледаш како соросоидиве залепија етикети Букефалисти, Антиквизатори и што ли уште не. Мора да се креира мислење во Македонија дека не сакаме да смениме име и затоа го подржувам ВМРО ко 80 посто млади Македонци во државава.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Овие СДСБЦ продолжуваат со старите тези.Ја исмејуваат одлуката на мнозинството народ.Место да се свртат према себе тие пак ја наогаат грешката кај лудиот народ.Па добро мајко му што треба да им се случи за да сфатата да удри Армагедон у Бихачка
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Потполно си во право, ама мора некако да се пробуди Македонецот во Македонија. Зар не гледаш како соросоидиве залепија етикети Букефалисти, Антиквизатори и што ли уште не. Мора да се креира мислење во Македонија дека не сакаме да смениме име и затоа го подржувам ВМРО ко 80 посто млади Македонци во државава.
Ќе подржувам и јас било која партија да се проивеше на промена на името ама противење со фрлање камења по амбасади ли? Сум за будење на македонецот ама прво треба да имаш пари да купиш будилник.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ќе подржувам и јас било која партија да се проивеше на промена на името ама противење со фрлање камења по амбасади ли? Сум за будење на македонецот ама прво треба да имаш пари да купиш будилник.
кој фрлаше камења по амбасади?
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Сум за будење на македонецот ама прво треба да имаш пари да купиш будилник.
Кога ќе имаш пари за будилник, ќе немаш причина за будење, ќе се разбудиш во ДИЗНИЛЕНД....
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
кој фрлаше камења по амбасади?
Протестантиве бе. Тие шо не го даваат името.Врз Грчка амбасада. Незнам дали си од Скопје и дали беше на тие протести. Јас бев и знам дека се напраи стампедо само што дојдов таму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom