Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Ајде кажете ми вие мислите дека нема да одиме во Изолација и сиромаштија итн. ! Како да не гласа народот за ИВАНОВ кога на секој ќош го гледаме Гласај гласај по Дома им се јавуваат на луѓето да прашат дали ја излегоја на гласање и дали го подржаја ВМРО па , народе дали така се водат Фер и Демократски Избори ?! Јас не го велам ова од инает за дека Иванов нешто ми е лош или така слично ! Тој и да победи македонскиот народ сам си се турка до зид СИТЕ го зборуваат тоа само некој неќат да слушат. Од странство што ни се вели ? Незнам јас вие како сакате да се гради власт? Неможи 1 човек да ви вели дека една работа е вака а 7 други кандидати за градоначалници да велат цело време дека не е во Право ! Шо е муабетот не сфајќам :S Кога ќе стигнеме до зид ќе видите што правела владата досега. Груевски исто како Хитлер прави неможи вие да имате Демократска држава каде што не постои опозиција каде што ви велат ела гласајте за нас еве ви пари, каде што ви се јавуваат по дома за да ве прашат дали гласавте и дали ќе гласате за ВМРО. Па каков притисок е тоа бе, нив важни му се само парите.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок... тепаа негде СДС освем во Куманово и Струмица кои ги повторија 80 пати?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ајде кажете ми вие мислите дека нема да одиме во Изолација и сиромаштија итн. ! Како да не гласа народот за ИВАНОВ кога на секој ќош го гледаме Гласај гласај по Дома им се јавуваат на луѓето да прашат дали ја излегоја на гласање и дали го подржаја ВМРО па , народе дали така се водат Фер и Демократски Избори ?! Јас не го велам ова од инает за дека Иванов нешто ми е лош или така слично ! Тој и да победи македонскиот народ сам си се турка до зид СИТЕ го зборуваат тоа само некој неќат да слушат. Од странство што ни се вели ? Незнам јас вие како сакате да се гради власт? Неможи 1 човек да ви вели дека една работа е вака а 7 други кандидати за градоначалници да велат цело време дека не е во Право ! Шо е муабетот не сфајќам :S Кога ќе стигнеме до зид ќе видите што правела владата досега. Груевски исто како Хитлер прави неможи вие да имате Демократска држава каде што не постои опозиција каде што ви велат ела гласајте за нас еве ви пари, каде што ви се јавуваат по дома за да ве прашат дали гласавте и дали ќе гласате за ВМРО. Па каков притисок е тоа бе, нив важни му се само парите.
Аман бе што направи СДСМ кога беше на власт ШТО ?
Инаку на пресов 100 пати ги повторија Струмица,Куманов,Струмица,Куманово други бе ?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
u tetovo kako gi punele kutiete.zamislete u 17 casot imalo izlezenost od 35%,a vo 19 casot 50%.i posle zatoa nemoze gradonacalnik makedonec da bide vo tetovo
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ајде Охрид,Берово,Струмица,Центар,Карпош,Аеродром и остали,нека ни е честито победа!!!!!!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
Ајде кажете ми вие мислите дека нема да одиме во Изолација и сиромаштија итн. ! Како да не гласа народот за ИВАНОВ кога на секој ќош го гледаме Гласај гласај по Дома им се јавуваат на луѓето да прашат дали ја излегоја на гласање и дали го подржаја ВМРО па , народе дали така се водат Фер и Демократски Избори ?! Јас не го велам ова од инает за дека Иванов нешто ми е лош или така слично ! Тој и да победи македонскиот народ сам си се турка до зид СИТЕ го зборуваат тоа само некој неќат да слушат. Од странство што ни се вели ? Незнам јас вие како сакате да се гради власт? Неможи 1 човек да ви вели дека една работа е вака а 7 други кандидати за градоначалници да велат цело време дека не е во Право ! Шо е муабетот не сфајќам :S Кога ќе стигнеме до зид ќе видите што правела владата досега. Груевски исто како Хитлер прави неможи вие да имате Демократска држава каде што не постои опозиција каде што ви велат ела гласајте за нас еве ви пари, каде што ви се јавуваат по дома за да ве прашат дали гласавте и дали ќе гласате за ВМРО. Па каков притисок е тоа бе, нив важни му се само парите.
Уште не завршил првиот круг овие веќе почнаа...браво браво...не знаев дека во штаб имате интернет.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
dddali mislite deka za brzo vreme ke vlezeme vo nato
ivano-ne


iskreno)) i odraz na situacijata..tamu ne sme i ne mozeme da bideme kako makedonci.

realnosta e NE nato za da staneme clenka ma i 15 sila da sme Jabe e bes da se izglasa od site zemji a grcija tesko da ne koristi veto(koe kazuva kolku nato e demokratski-Treba da se reformira)-a dotogas blagodarenie na toa sto sme MAKEDONCI ne veruvam da staneme clenka narednive 5-7 godini sigurno....posebno imajki go predvid sudskiot spor...osven ako ne se sluci nekoja glupost-kako menjanje zname pa popustanje(popusuvanje-ili predavstvo)ako e narodot podgotven da trpi...ama nekako poveke gi sakame EU i NATO otkolku samite sebesi STETA
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ајде Охрид,Берово,Струмица,Центар,Карпош,Аеродром и остали,нека ни е честито победа!!!!!!
Охрид втор круг ќе има Берово исто така така да освен Струмица и Куманово немате никој друг што ќе нема 2 круг ..
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Правеле многу грешки не велам не тие не се цвет за мирисање нормално но мислам дека ставовите на Фрчковски и на Љубе Бошковски и на сите други кандидати се повистински од овие другите. ИВАНОВ е марионета на ВМРО тој игра како што груевски ќе му Свири!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
Охрид втор круг ќе има Берово исто така така да освен Струмица и Куманово немате никој друг што ќе нема 2 круг ..
Да ти кажам право срам ми е од Струмица што сум. Да не тепаа овде што ли ќе млатеше Дебилијан по пресови...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дик - првично:

Селмани 6370 12,73%,
Хоџа 1733 3,46%,
Нано 1303 2,60%,
Иванов 19266 38,49%,
Бошковски 8658 17.30%,
Агрон 3702 7,40%,
Фрчко 9211 18,40%
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
u tetovo kako gi punele kutiete.zamislete u 17 casot imalo izlezenost od 35%,a vo 19 casot 50%.i posle zatoa nemoze gradonacalnik makedonec da bide vo tetovo
:pos2::pos2::pos2::pos2: me iznasmea tii...kako mislis moze makedonec da bide gradonacalnik vo Tetovo a makedonci ima nekoi 10%

I da napomenam vo Tetovo bese fer i regularno,i mozebi najmnogu policija imase vo Tetovo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom