Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
По стоти пат, читајте го прашањето на глупата анкета.
Се гласа за слоган, а не за претседател. :vozbud:
А слоганот сигурно дека ги отсликува и самите кандидати, така да пак ти е исто тоа... :wink:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
го слушам фрчко на А1 сега ... вика некои ме сметаат за Џорџ Вашингтон за Македонската независност ... :pos2::pos2::pos2::pos2:
затоа шо учествувал у пишувањето на уставот

А слоганот сигурно дека ги отсликува кандидатите, така да пак ти е исто тоа... :wink:
а тоа шо секој може да гласа по колку пати сака мења нешо?
смешни сте со тие анкети ...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
а тоа шо секој може да гласа по колку пати сака мења нешо?
смешни сте со тие анкети ...
Јас само кажав што е вистинската поента на анкетата. :wink:
А многу ми е гајле дали Грчко е прв или Џоле втор...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
По стоти пат, читајте го прашањето на глупата анкета.
Се гласа за слоган, а не за претседател.
Toa значи дека не само што сте го утнале кандидатот, туку и слоганот ви е тапа :vozbud:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Sto puka volku jako vo Skopje ???? Da ne eksplodira Okta ?
Cek......aaa, ne be . seljacistava miting pravat, ti'bam ognometot:drk::drk::drk:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Што е ова вечерва?
Цел автобуски возен парк на Македонија е во Скопје!
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
I edno dve tri kompozicii od Makedonski zeleznici.
Ajmo sengvici ovde, kola koka, finta i sprite, mobiljki zamo za prvi red bez butkanje be aloooo....siver zilete, kamen za pete, bakterije za sat, ....ajjj site se sobrale :pos2::pos2:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Заврши митингот, си заминаа автобусите? :)

Ај очекувам ко шо си е редот рапорт на темава од форумџиите кои биле таму.

Инаку, прееска на МТВ го гледав портретот и времето за бесплатно претставување на Иванов...

Според тоа што таму го видов би можел да сублимирам (шубав збор :) ) - Се гледа дека е паметен и добар човек со добри сфаќања, интересен животен пат и визија...

Само, му фали искуство во политиката, тој вика позитивно е што не учествувал во сомнителни продажби, приватизација, кражби, итн, итн, но сепак факт е дека нема искуство, а дефинитивно е потребно за фунцкцијата претседател.

Баш поради тоа не може да се снајде во кампањава, и кажува безмислени изјави кои потоа разбирливо се користат против него, а тој е принуден да се извинува и да плаче дека не сме го разбрале...

Дополнителен факт што ме спречува да му дадам поддршка е сомнежот дека доколку биде избран ќе биде марионета на Груевски бидејќи таков човек е, во чија природа е да не доминира и нема некое изразено свое јас...

И плус, сметам дека е лошо целата власт да е сконцентирана во една партија/коалиција, посебно во земја како што е Македонија...

Мислам дека подобро ќе му беше да си останеше на позицијата професор, па и аналитичар итн...
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Заврши митингот, си заминаа автобусите? :)

Ај очекувам ко шо си е редот рапорт на темава од форумџиите кои биле таму.

Инаку, прееска на МТВ го гледав портретот и времето за бесплатно претставување на Иванов...

Според тоа што таму го видов би можел да сублимирам (шубав збор :) ) - Се гледа дека е паметен и добар човек со добри сфаќања, интересен животен пат и визија...

Само, му фали искуство во политиката, тој вика позитивно е што не учествувал во сомнителни продажби, приватизација, кражби, итн, итн, но сепак факт е дека нема искуство, а дефинитивно е потребно за фунцкцијата претседател.

Баш поради тоа не може да се снајде во кампањава, и кажува безмислени изјави кои потоа разбирливо се користат против него, а тој е принуден да се извинува и да плаче дека не сме го разбрале...

Дополнителен факт што ме спречува да му дадам поддршка е сомнежот дека доколку биде избран ќе биде марионета на Груевски бидејќи таков човек е, во чија природа е да не доминира и нема некое изразено свое јас...

И плус, сметам дека е лошо целата власт да е сконцентирана во една партија/коалиција, посебно во земја како што е Македонија...

Мислам дека подобро ќе му беше да си останеше на позицијата професор, па и аналитичар итн...
Да бе и ја го гледав на МКТВ сат ,си викам ех колку му е полесно ко му се на тацна мавнати прашањата од емисија и он ко добар ученик си ги научил дома и ко од пушка одговараше!Далеку е полесно ко нема кој да го сецка со незгодни прашања!:tv:

п.с Колку и да не ми се допаѓа ,знам дека ако биде претседател ќе морам да го почитувам како и сите негови претходници бидејќи сепак ќе ја претставува Македонија
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Скопје никад не изгледало посељачко отколку денес...Имав некоја работа и морав да идам накај центар , накај 6 саат од сегде се сјатуваа партиските војници со неизбежниот декор составен од капче, или маица,или партиското знаме или па привезок за клучеви...Работава, стандард, дај шта даш ...:)
Автобуси имаше , не да имаше него само ја после пола саат пешки од Аеродром до центар забележав 30-тина али не се трудев да глеам регистрации, доволно лоши ми беа суратите...
500 денари дневница, ма многу е тоа, овие за помалце сигурно дошле да видат метропола а за митингот кој го ебе Грујо и другарчињата...Низ ГТЦ немало повеќе гужва на ден пред Нова Година отколку сеа...Среќа па продавниците беа затворени па освен сендвичарите кои се нафатираа опасни пари пошо 90% беа дојдени да пробаат лесковачка од пред Пела...
Имаше па некои девојчиња, па не постари од 15 години кои се опнале на штикла,пукнале некоја гадна маскара, искината хулахопка и ајдеееее на рекорд поминувај на црвено ко стока некоја...А па едни идиоти у отворен џип што поминаа и што свиркаа цел ебан тек низ центар ...Неам зборови за ова што го доживеав денес, да не беше работата толку итна немаше ни да искачам од дома ,а за воља на вистината не ни знаев дека сељачиштава организираат митинг..

Па за кој кур се праи ова бре ? Од чии пари се плаќаат автобусите, од чии пари им се дава на циганите да јадат хамбургер, од чии пари се праат пропагандни материјали ? Ебате сељачаната неписмена и неука...
Избори, ма дај не ме заебавајте...
Кампања, апстрактна именка...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Од мои, од твои, од наши...
Јасно ми е мене тоа, појше беше реторичко прашање :wink:
Пола од фаците што ги видов денес ако знаат зашто дошле у Скопје и по кој повод у недела шетале по метропола ја еве ќе сечам глава...
Абе катастрофа,ако па почнам да слушам што имаат да кажат оние што се на говорница тогаш па дополнително ќе затупам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom