Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Sabajlevo mi se javija edni rodnini...Vmrovci od selo so poskromni sfacanja...i mi kazaa snosti kaj Milenko gostin bil Gjole...i kako tie bile oduseveni kolku jak bil daskalov...

Normalno da ne gi navredam ne prokomentirav...ama licno zaprepasten sum sto prof.Gjole prifatil da bidi sam gostin...koga nesporedlivo pobitno e da odi na debata...da vidime kako se snaogja vo dijalog...da osvoj nekoj glas kaj sredna klasa i voopsto neopredeleni...oti ne e sramota da e kandidat od seljacana...mora nekoj da go kandidira...ama da gi prifaca isti metodi na taa seljacana...ne veruvav...

Ako nekoj ima link do monologov...neka postira...da se prosvetlime...
Od kaj si ti be gradski mrsul, ajde iskazi se od koe koleno poteknuvas?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Sabajlevo mi se javija edni rodnini...Vmrovci od selo so poskromni sfacanja...i mi kazaa snosti kaj Milenko gostin bil Gjole...i kako tie bile oduseveni kolku jak bil daskalov...

Normalno da ne gi navredam ne prokomentirav...
А ти кога не си ја гледал емисијата, како оцени?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Никој неможе да поставува двојни стандарди кои нему лично би му одговарале.

Неможе еден да се обвинува за бугарофилство ( префорсиран термин за секои избори), а другиот да се амнестира притоа продавајќи магловита претстава како повеќето овде нафта да пиеме.




Или па србомански квинслизи ќе изиграваат бозаџии.
I ti i aracinovskiot kum nemate pravo na zbor koga se druzite so lugje od dui.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
братот, де покажи ми, каде тоа моите коментари се со двоен аршин???
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Trn ostaj gi be neli gledas isti se kako za sekerinska koga napravija klipce deka nikola se plasel od zenski fustan :P
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Paa ..kako mi se gleda ..za sega edinstven ima nekoj duh vo sebe ovoj brat Ljube...po negovite scenski nastapi ke se pametat ovie izbori....drugive GOLA VODA....,iako izgleda VMRO epten go mesti onoj od Saraj...ex-ministerot...:) for President.....
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Paa ..kako mi se gleda ..za sega edinstven ima nekoj duh vo sebe ovoj brat Ljube...po negovite scenski nastapi ke se pametat ovie izbori....drugive GOLA VODA....,iako izgleda VMRO epten go mesti onoj od Saraj...ex-ministerot...:) for President.....
Да не случајно оној фамозниот договор за 2014 се однесува на 2009?
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Trn ostaj gi be neli gledas isti se kako za sekerinska koga napravija klipce deka nikola se plasel od zenski fustan :P
Pa navistina Nikola togas gresi, trebase da odi na duel i pred
site da i go zakaci na Sekerka, pa posle site tie zaedno ke svrsavaa
i ke vikaa ura ura i sekerka najde dupac.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да не случајно оној фамозниот договор за 2014 се однесува на 2009?
Izgleda...toa so 2014 go protnaa niz usi da vidat reakcija...budejki prakticno ja nemase si realiziraat proektot.....stom VMRO go pusti ovoj valandovcanecov nikakov kako kandidat stanuva jasno...
..vo vtoriot krug se toj i ovoj biznismenov od Saraj :)..da prasas i vrapce ke ti kaze koj POBEDUVA... :)
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Izgleda...toa so 2014 go protnaa niz usi da vidat reakcija...budejki prakticno ja nemase si realiziraat proektot.....stom VMRO go pusti ovoj valandovcanecov nikakov kako kandidat stanuva jasno...
..vo vtoriot krug se toj i ovoj biznismenov od Saraj :)..da prasas i vrapce ke ti kaze koj POBEDUVA... :)
Pa ako ovoj od Valandovo ne cini zasto ne pobedi ovoj sto pluka i se tepa po ulici.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Добро де бил во емисија на Миленко.Како сака така ќе прави.:toe:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Covekot e nepismen i nemozi 2-3 recenici da sklopi. Koj i da bide pobedi od ovie kandidati ke mi bide sram da kazam deka ovoj e makedonski pretsedatel.
Живти селскиот муабет.Па еден професор што го знам,по физика е махер,и еден од најдобрите Физичари во Куманово,исто така зборува со мани,значи ли тоа дека е неписмен.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Живти селскиот муабет.Па еден професор што го знам,по физика е махер,и еден од најдобрите Физичари во Куманово,исто така зборува со мани,значи ли тоа дека е неписмен.
Ovoj ne e za tutun sadenje a kamoli za pretsedatel.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom