Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Не можам да се изначудам на ДПМНЕевскиве пропаганди вака предизборно. Се и сешто ќе измислат за да го намалат рејтингот на Брат Љубе и да го елиминираат од предизборната трка. Жално и бедно од нивна страна. Меѓутоа народот не наседнува на вакви измислици и евтини трикови.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
а бе и мене ми стое дека кампањава забега....:toe:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
а бе и мене ми стое дека кампањава забега....:toe:
Иворот е текст на Виктор Канзуров во БУГАРСКИ ВЕСНИК...

Интересно како сите од прва го поврзаа како нарачан Вмровски памфлет

и тоа кажува многу
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Иворот е текст на Виктор Канзуров во БУГАРСКИ ВЕСНИК...

Интересно како сите од прва го поврзаа како нарачан Вмровски памфлет

и тоа кажува многу
не ми беше коментарот за текстот.. туку за се што се случува во предизбориево... изјавите, муабетите... филмовите што ги прават...кафе средбите од куртоазија ... катастрофа...

И подобро што нема ТВ дуели....жив сеир ќе бидат...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Види вака, СДСМ беше 17 години еј на власт! и самиот викаш Албанија кај беше а сеа е боље од нас... епа кој е крив бе еј? Па 17 ГОДИНИ бе ЕЕЕЈЈЈЈ и Албанија е понапред од нас....
Ај објасни ми зошто си сеуште за тие сдсм што 17 години беа и не исушија? и дај ми една добра работа што направиле? .... а ако ми кажеш за никој дека не си... тогаш што нудиш ти? распад на МК? не постои друг да ја води МК или ВМРО или сдсм... а јас би ја избрал подобрата солуција ВМРО! ...
Da Ve nemase covek ce trebase da ve izmisli.Sve genijalec od higienalec. Matematikata e egzaktna nauka. VMRO 1990-1992, SDSM 1993-1998, VMRO 1998 - 2002, SDSM 2002-2006, VMRO 2006-2009.A postoi i digitron. Dostav vise so tie 17 godini vladeenje na SDSM. Racunajte pravilno barem i ne si ja potcenuvajte ulogata vo ponovata istorija na ovaa drzava. Sporedi gi parametrite vo ovie 3 godini i razmisli. Negledasm li deka NIkolce -mazisteto izmisluva anonimusi i mediokriteti i nosi tolpi dzam-mozoci po mitizni koi imeto ne mozat da mu go izgovorat pravilno. Od drzava stanuvame parodija a vie pak 17 godini i sl. Abe dosta vece minatotot ne moze da go amnestira ovoj vasiov od toa stom go pravi. Prosti im obze ne znaat sto pravat.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Иворот е текст на Виктор Канзуров во БУГАРСКИ ВЕСНИК...

Интересно како сите од прва го поврзаа како нарачан Вмровски памфлет

и тоа кажува многу
Епа твојов текст му оди најмногу во прилог на структурите на ДПМНЕ. Не гледам некој друг да има корист од него. И кој релевантен фактор е овој Виктор Канзуров, бугараш со тапија? Значи и баба ми ако напише текст на пример: Грујо е србоман и ајде одма сите да плукаме по него. Не оди тоа така, не треба некакви лични мислења на крајно нерелевантни извори да се злоупотребуваат и да се користат против некои личности. Посебно не во предизборна кампања.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Епа твојов текст му оди најмногу во прилог на структурите на ДПМНЕ. Не гелдам некој друг да има корист од него. И кој релевантен фактор е овој Виктор Канзуров, бугараш со тапија? Значи и баба ми ако напише текст на пример: Грујо е србоман и ајде одма сите да плукаме по него. Не оди тоа така, не треба некакви лични мислења на крајно нерелевантни извори да се злоупотребуваат и да се користат против некои личности. Посебно не во предизборна кампања.
1.Немој мене етикета да ми лепиш, јасен сум кој сум и што сум.

2.Канзур баш како одрод и кодош има многу контакти и информации, спомнува имиња и датуми, тоа се побива со имиња и датуми
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
1.Немој мене етикета да ми лепиш, јасен сум кој сум и што сум.

2.Канзур баш како одрод и кодош има многу контакти и информации, спомнува имиња и датуми, тоа се побива со имиња и датуми
Не лепам етикета туку само укажав кој би имал корист од овој текст. Ако веруваме во теорииве на заговор на кои укажува Канзур, Македонија одамна ќе беше припоена со "матицата Бугарија". Има илјадници како овој кои тврдат дека имаат информации, дека имаат контакти, но тоа ти се вика жими мајка знам!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Не лепам етикета туку само укажав кој би имал корист од овој текст. Ако веруваме во теорииве на заговор на кои укажува Канзур, Македонија одамна ќе беше припоена со "матицата Бугарија". Има илјадници како овој кои тврдат дека имаат информации, дека имаат контакти, но тоа ти се вика жими мајка знам!
1.Ја не верувам на никој, само собирам податоци од сите страни и ги разгледувам..ако не се точни треба да се побијат.

2.на кој му сметаат, знаат кај живее канзур , чук чук, објаснувај керата..или цивилизирано тужба за клевета.


сега назад на темата...
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
1.Ја не верувам на никој, само собирам податоци од сите страни и ги разгледувам..ако не се точни треба да се побијат.

2.на кој му сметаат, знаат кај живее канзур , чук чук, објаснувај керата..или цивилизирано тужба за клевета.


сега назад на темата...
Во право си, ако не се точни треба да се побијат, меѓутоа што да побијам, тврдењево: жими мајка Љубе е Бугарин? Мислам дека е крајно апсурдно. Пак ќе повторам излишно е да се побиваат аргументи од типот: јас знам, јас видов, мене ми кажаа.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Значи кај нас ни избори да не сакаш. Во ова проклетиве кампањи да можеш да ги ставиш сите страни во еден ринг 24часа никој нема жив да остане, сите ќе се испоколат.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
a koj e ovoj avtorov ako nekoj moze da kaze? i od kade deka ova e propaganda na DPMNE? a sto ako e nekoja druga igra kako so bugarskite letoci 1990 ( postraite znaat koj gi pusti)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Иворот е текст на Виктор Канзуров во БУГАРСКИ ВЕСНИК...

Интересно како сите од прва го поврзаа како нарачан Вмровски памфлет

и тоа кажува многу
Опаа Христо пак. Јас мислев се иселил од овде бе...:tv:

Јас според текстов би го опнал со казна зарди ширење омраза според КЗ на РМ.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Чим дојде време Македонцки да го цитира Канзуров и да се сложуваат за нешто, немам друг избор освен да им се покорам. :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom