Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
E-mail na Imer Selmani

Dali nekoj go znae e-mail-ot na Imer Selmani???
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248

Фрчкоски за Хунзите. лажов



Еее банда комунистичка, ќе ве докрајчат сега. :pos2: Така вие кога летавте на Перо од Праз, па сега и ДЕМОНИ ќе ви се гледаат. :pos:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Frchkoski:"Vmrovcinjata neka mu ja mislat sega,zatoa sto nie nema da mu ja mislime posle" !
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не се брука,на место си е постот и Фрчко си е во право.
него го прашав врз основа на сите постови во политика и една друга работа скоро на сите позната , а ти да не се брукаше никој и немаше да те знае на форумов
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Ќе може некој да ми каже кога СДСМ и Вмро ДПМНЕ ќе имаат митинг, во општина Аеродром?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
него го прашав врз основа на сите постови во политика и една друга работа скоро на сите позната , а ти да не се брукаше никој и немаше да те знае на форумов
А па мене единствена цел во животов ми беше да бидам позната на форумов:pos2::pos2::pos2::vozbud::kesa:
Не смее некој да има друга партија како фаворит?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Груевски го напаѓа Бошковски

Три дена наназад, раководството на ВМРО-ДПМНЕ не пропушта на митинзите низ Македонија да го нападне Љубе Бошковски. Го критикува екс - министерот за внатрешни работи и еден од основачите на партијата, дека работи спротивно на нејзините интереси.

Најпрво министерот за надворешни работи Анотнио Милошоски, го обвини Љубе Бошковски дека по втор пат ја предал партијата со тоа што се кандидирал на претседателските избори. Еднакво жесток кон Бошковски, дека лажно се претставува во име на ВМРО-ДПМНЕ, беше и партискиот лидер Никола Груевски.

- Овие денови слушаме некои луѓе, како се шетаат низ Македонија и лажно се претставуваат дека се кандидати на ВМРО-ДПМНЕ. Ние имаме само еден кандидат - професорот Ѓорѓе Иванов - изјави премиерот.

Ниту Бошковски не им остана должен. Не знам зошто толкава нервоза и остри коментари насочени против мене. Можеби се вознемирени затоа што овие денови секаде каде што настапувам, просторот е претесен за да ги прими сите оние што сакаат да ме слушнат. Тие доаѓаат доброволно, за разлика од оние на митинзите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, каде доаѓаат под присила, му одговара Бошковски на партискиот врв.

Линк


Дали на Гвујо почнаа да му се тресат коленцата од се' поголемата подршка која ја добива Брат Љубе ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom