Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
За колумни за кој што не постојат докази и се само шпекулации да се оцрни некој, постојат институции кој може тоа брзо да го решат.
Kje dojde i toa da se reshi,po se izgleda naskoro Nedelko Milenkoski,Latas Laprdovikj (Evnuhot) i Mirka izlapaveniot dedo kje mu praat drushtvo vo noviot del vo zatovor Shutka na Gruevski i Ivanov.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Koj i da e lajnata pak smrdat!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pretsedatelot Gorgi Ivanov e sovrsenstvo za ovaa drzava.Vo nego se svojstveni site doblesto sto moze edna licnost da gio poseduva.Toj e covek so cisto srce vo koe sto ima mesto za site,bez razlika na vera,boja,rasa zasto site nie sme isti i ZAEDNO MOZEME POVEKE.............
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ushte podobro da kazheshe deka e poglavar na MPC taka shto neznaeme dali e pretsedatelski kandidat,istorichar ili pop.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Денес го гледав Селмани на а1 и човекот навистина поседува некоја опасна харизма, посебен речник и мислам дека доста од македонските гласови може изгледа да добие.Така да интересно би било во втор круг да бидат Иванов и Селмани за да можат да се сударат личности кои приближно подеднакво имаат квалитети.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Денес го гледав Селмани на а1 и човекот навистина поседува некоја опасна харизма, посебен речник и мислам дека доста од македонските гласови може изгледа да добие.Така да интересно би било во втор круг да бидат Иванов и Селмани за да можат да се сударат личности кои приближно подеднакво имаат квалитети.
А што му фали на Нано :)

Инаку се согласувам со тебе но како што напишав на една друга тема, за да Селмани ја добие мојата наклонетост, покрај Дебар, Гостивар, Тетово, Боговиње.....би сакал да го видам на митинг и во Штип, Крива Паланка, Гевгелија, Кочани......
 
N

n/a

Гостин
Јас ќе гласам за... брат Љубе! :back:

А што му фали на Нано :)
.
Многу е сериозен бе батка...
:toe:
А и после толку години поминати у седиштето на НАТО (Ружин)...
уште не пука од жаба.
Заеби.
Што ќе ти таков прецедник? :)
Људи траже нешто весело... мани се севдаха.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Јас ќе гласам за... брат Љубе! :back:
Љубе дефинитивно ја заслужува подршката на голем дел од македонските граѓани, особено поради мотивацијата која во 2001-ва ја пружи на државава.
Доколку се пласира во вториот круг, ја има мојата сесрдна подршка :smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
А што му фали на Нано :)

Инаку се согласувам со тебе но како што напишав на една друга тема, за да Селмани ја добие мојата наклонетост, покрај Дебар, Гостивар, Тетово, Боговиње.....би сакал да го видам на митинг и во Штип, Крива Паланка, Гевгелија, Кочани......
Во Дебар ќе биде голема борба меѓу трите албаскики партии...Знам дека тука ДУИ и СДСМ се заедно и ќе настапат со заеднички интереси...(ова беше за локални избори).А за претседателски има голема подршка Селмани тука.Памтам комшиите мој се се свртеа кон нова демократија сега.Истотака очекувам големи тензии посебно за градоначалничкото место.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
А што му фали на Нано :)

Инаку се согласувам со тебе но како што напишав на една друга тема, за да Селмани ја добие мојата наклонетост, покрај Дебар, Гостивар, Тетово, Боговиње.....би сакал да го видам на митинг и во Штип, Крива Паланка, Гевгелија, Кочани......
На Нано ништо не му фали кога би се споредиле со Фрчковски неможе да се направи никаква споредба.Бидејки Нано ако не друго барем не се однесува како мачо тип и каубоец како овој другиов.Ама ипак мора двајца за во вторио круг и како што напишав претходно не би било лошо тие кандидати да бидат.Сега останува се народот како ке избере.А Нано нека си почека до другите избори или пак во некој друг правец во политиката.:toe:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ако ја гледавте малку дебатата на Телма ќе видевте дека сите кандидати до еден се ЗА промена на името освен Иванов.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ако ја гледавте малку дебатата на Телма ќе видевте дека сите кандидати до еден се ЗА промена на името освен Иванов.
Ставовите на Иванов се исти како и ставовите на Гвујо.
Ќе ги ислушаш, ќе ги прочиташ....и на крај ќе заклучиш, дека уствари ништо не си заклучил :toe:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ставовите на Иванов се исти како и ставовите на Гвујо.
Ќе ги ислушаш, ќе ги прочиташ....и на крај ќе заклучиш, дека уствари ништо не си заклучил :toe:
И што е проблемот дека се исти, треба РАЗЛИЧНИ да бидат??

Од твојов пост заклучив дека ништо не заклучив...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ако ја гледавте пак дебатата на Сител, ке видевте дека најшколувана од сите е Хоџа со 3 магистратури и 2 доктората.... Па никому ништо:smir:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Од твојов пост заклучив дека ништо не можам да заклучам...
Токму тоа беше и поентата :) бидејќи од нивните ставови, и јас го заклучувам истото што во моментот го заклучи и ти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom