Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Абе ти читаш што си стаил,а кај пишува дека жена удрил,неа ја влечел за коса,а муж и со тупанци го мавал,глеаш негде тепање на жена спомнато.Па зарем ти како дечко не би си ја бранел девојка ти?!?!Алал да ти е:kesa::kesa:
Ако е добро и правилно и правично ова што го направил немало да одговара за физички напад.Во правото(жално што не знаеш) дека постои нужна самоодбрана и дека постои и пречекорување на истата.Тој не се одбранувал себеси, туку нападнал, а неговата жена не била нападната од другиот тип. Ако било правилно да се тепаат жени тогаш немало да постои такво нешто во законот за кое тој одговарал.И веќе доста за темава бидејќи ова е мала работа во споредба со останатите грешки кои ги има направено.
А за погоре имаше некој коментар зошто бил фрчковски поставен за кандидат од сдс---оти немаше кој друг.Да им беше number one, прво него ќе го кажеа не Керим.Вака признаваат уште на почетокот дека има подобар од нивниот сегашен кандидат, ама кој би прифатил да бида кандидат на сдс ако нема за враќање???
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Да бидиме начисто,Фрчко удрил жена-кокошка а од кокошка до женско има разлика.

Нормално дека има разлика. Кокошката одма може да ја е.еш, а жената треба да ја соблечеш:smir:
 
А

Адриано

Гостин
Може Груевски е ова ќе го убедува Иванов.




Да бидиме начисто,Фрчко удрил жена-кокошка а од кокошка до женско има разлика.
вметнете си го во кампањата.
фрчко-правило број 1!
1-жените ќе ги делиме на кокошки и комуњарки.

И што мислиш го смени моето мислење,епа NOOOTTTT,што сака нека пишува по весници,се глеаме на изборите.Повторувам што сака нека праи по дома,важно да си ја врши работата.
а што му е работата освен да се чуди кај е извозот на млекото и зошто од млекото не испаѓаат cartier часовници, а ако е симпатизер на Мајк тајсон треба народов и ушите да си ги пази одсега!
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
вметнете си го во кампањата.
фрчко-правило број 1!
1-жените ќе ги делиме на кокошки и комуњарки.


а што му е работата освен да се чуди кај е извозот на млекото и зошто од млекото не испаѓаат cartier часовници, а ако е симпатизер на Мајк тајсон треба народов и ушите да си ги пази одсега!
Бла бла бла,истите овчји срања,кажи бе шо напраиле вмро,само ова го знаеш,ти дадоа маичка и капче од штабот а?а?а?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да бидиме начисто,Фрчко удрил жена-кокошка а од кокошка до женско има разлика.
Kaко еднаш што реков, ударањето женско е одлика на сељак.
Мажот на нападнатата од Фрчко по сите прописи, би требало да го згази од ќотек Фрчкота, откако овој му се нафрлил...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Kaко еднаш што реков, ударањето женско е одлика на сељак.
Мажот на нападнатата од Фрчко по сите прописи, би требало да го згази од ќотек Фрчкота, откако овој му се нафрлил...
Човекот бил со поголеми културни вредности, па одбил да се пресметува со сељак.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
pa se plasel od nego...toj izgleda kako retardiran!:pos2::pos2:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Бла бла бла,истите овчји срања,кажи бе шо напраиле вмро,само ова го знаеш,ти дадоа маичка и капче од штабот а?а?а?
Дете претеруваш. Молам модареторот да даде опомена или слично, оти е надвор од темата проследено со навреди. Јас се надевам дека во иднина нема да бидеш нападната физички, ама дека ке сфатиш што поддржуваш.
 
Д

Демијан

Гостин
Абе ти читаш што си стаил,а кај пишува дека жена удрил,неа ја влечел за коса,а муж и со тупанци го мавал,глеаш негде тепање на жена спомнато.Па зарем ти како дечко не би си ја бранел девојка ти?!?!Алал да ти е:kesa::kesa:
Ajде па и вие...Каков шамар какви глупости,за КОСА ЈА ТЕГНЕЛ!

Види сеа:Во Америка и во повеќето земји за претседател неможе да се кандидира било кој...Човек со профил како на Фрле неможе нигде да се кандидира.Прво човекот не е стабилна личност.Има мн факти за ова што го кажав.Навредува по колумни во медиуми и сл.
Фрле е претпоследната личност за која никогаш не би гласал!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А бе Фрчко е во овие избори ради реда, немало друг од СДСМ муда да издржи 2 месеци на ТВ да е секој ден. Обама бил тревкар па претседател стана. Котекот и вулгаризмите шо ги употребува немаат врска демек за тоа нема да се гласа за него.:smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Дете претеруваш. Молам модареторот да даде опомена или слично, оти е надвор од темата проследено со навреди. Јас се надевам дека во иднина нема да бидеш нападната физички, ама дека ке сфатиш што поддржуваш.
Кое дете бе,ако не ги подржувам твоите идеи и мислења треба да ме банираат или слично,фала богу што имам различно мислење,и мислам дека во секој пост пишувам дека ќе гласам за Фрчко,тоа што и темата бара,и пак ќе кажам еден за сите,сите за ФРЧКО.Извини ако се осеќаш нападнато или навредено:smir:

Ajде па и вие...Каков шамар какви глупости,за КОСА ЈА ТЕГНЕЛ!

Види сеа:Во Америка и во повеќето земји за претседател неможе да се кандидира било кој...Човек со профил како на Фрле неможе нигде да се кандидира.Прво човекот не е стабилна личност.Има мн факти за ова што го кажав.Навредува по колумни во медиуми и сл.
Фрле е претпоследната личност за која никогаш не би гласал!
Другите земји се друга приказна,додека станеме дел од Нато и Европа,ехееееее,ни правнуците мои нема да доживеат таков спектакл.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Реплика до оса

ima kogo da nosi?==ima ovci seuste i lesno se manipulira so niv ,na tvoe mesto ne bi se falel so toa sto me seta grujo kako "stara selska moma vo potraga za bracen partner"

za bratot ne ima mnogu,ama se plasime od udbasite da izlezeme javno,a deka ke si glasame za nego toa e fakt .

istorija na vakvo kako sto e sega dpmne NEMA.ova e nov model od pred PET GODINI

TOCNO E TOA DEKA TIE STO KE SE SVRTITE PROTIV DPMNE KE ZAVRSITE NA BUNISTE.KONECNO PRIZNAVTE ZOSTO SLEPO SI GO SLUSATE GRUJO.

Za malku ke zaboravev.TI ne si dozvoluvas da go kritikuvas LJube i LJubco!!!!

tebe ti e naredeno da gi kritikuvas ,inace kako sto sam prizna BUNISTETO NE TI BEGA
Колку ке добие братот ке видиме на 22 март иако веке крокодилски солзи леете за лажните анкети.Вие сте нов тип на удбаши и тоа она настрашните од ВМРО-БНД.Да нов модел сме на ВМРО промакедонско кои добива на избори а она од пред пет година ете го кај Додовски.На буништето сте веке повторувам брака од НП кои слепо си го слушате Бубе.А дали ми наредиле да ги критикувам Љубе и Љубчо ти оставам давидиш со твоите видовити моки.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Kaко еднаш што реков, ударањето женско е одлика на сељак.

Нема врска,јас би ја акнал од бетон некоја така да ја малтретира девојками,би ја влечкал не по улица него и по тротоари и по коли.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Нема врска,јас би ја акнал од бетон некоја така да ја малтретира девојками,би ја влечкал не по улица него и по тротоари и по коли.
Па се си има свои граници нормално. Верувам дека и Струмикс може да удри женско ако му згреши ептен многу:smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Нема врска,јас би ја акнал од бетон некоја така да ја малтретира девојками,би ја влечкал не по улица него и по тротоари и по коли.
Јас не сум ти, ти не си јас...а јас немам идоли :)
Па се си има свои граници нормално. Верувам дека и Струмикс може да удри женско ако му згреши ептен многу:smir:
И ме удрила, па не сум и вратил...само и ја фатив раката, не сум боксерска вреќа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom