Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
selmani e pion na dpmne.

vo SAD pobedi Obama .NO TOJ E 44 PRETSEDATEL NA SAD.

nie sega go birame nasiot 4 pretsedatel.

mojata pocit mu ja davam na BRAT LJUBE

PREMIEROT KOGA GO FALI ivanov veli:

toj e cesen-pa zar BRATOT NE E CESEN

toj e obrazuvana licnost-pa zar BRATOT NE E si ima LJube fakultet

toj e iskren- pa zar BRATOT NE E ISKREN ZAR BRATOT GI IZLAZA CLENOVITE OD DPMNE DEKA NEMA DA KOALICIRA SO TERORISTI se razbira ne gi izlaza LJube gi izlaza grujo

pa spored gore pisanoto mojata pocit i mojot glas odat za B R A T O T
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Фрчко има концепт!
кој сака да го дознае нека се прошета по паркингот малце лево десно ќе дознае два концепта!
еден за европска македонија наречен аперкат а другиот за светска македонија наречен нокдаун!
Што се правите толку светци на форумов не ми е јасно,80% од машките во Македонијава удриле девојче,му го тресете на Фрчко до немај каде.Сите вмро-овци се исти само знаат да обвинат,наравно опозицијата е крива за се ко секогаш,а да направат нешто освен да ставаат зелен гном у сред центар,нема шанса.
 
А

Адриано

Гостин
Што се правите толку светци на форумов не ми е јасно,80% од машките во Македонијава удриле девојче,му го тресете на Фрчко до немај каде.Сите вмро-овци се исти само знаат да обвинат,наравно опозицијата е крива за се ко секогаш,а да направат нешто освен да ставаат зелен гном у сред центар,нема шанса.
ѕверка немам коментар!(те ставам во потпис)
требало кампањата да си ја крстите
И ЈАС УДРИВ ЖЕНСКО!!!!
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Што се правите толку светци на форумов не ми е јасно,80% од машките во Македонијава удриле девојче,му го тресете на Фрчко до немај каде.Сите вмро-овци се исти само знаат да обвинат,наравно опозицијата е крива за се ко секогаш,а да направат нешто освен да ставаат зелен гном у сред центар,нема шанса.
А секако, СДСовците никогаш не обвинуваат за ништо :angel1: и СЕ направија :pos2:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
ѕверка немам коментар!(те ставам во потпис)
требало кампањата да си ја крстите
И ЈАС УДРИВ ЖЕНСКО!!!!
Јас сум женско за потсетување само и сведок сум на тоа какви ''џентлмени'' постојат,не ми беше намерата тоа,ако си паметен ќе сватиш што сакам да кажам ако не јебига продолжи да ме цитираш.И не дека го оправдувам тоа што го направил,едноставно мене ми е важно да е способен за претседател,гајле ми е што прави по паркинзи и слично.
 
А

Адриано

Гостин
Јас сум женско за потсетување само и сведок сум на тоа какви ''џентлмени'' постојат,не ми беше намерата тоа,ако си паметен ќе сватиш што сакам да кажам ако не јебига продолжи да ме цитираш.
на форумов нема никаква индикација дека ти си женско,можеби ако си ги дополниш информациите за тебе полесно ке бидеш разбрана што сакаш да кажеш.
човек што тепа жени,плука и тепа студенти за паркинг место мене повеќе ми звучи на уличар,пијаница и клошар.
сфатам се пишува со Ф
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
на форумов нема никаква индикација дека ти си женско,можеби ако си ги дополниш информациите за тебе полесно ке бидеш разбрана што сакаш да кажеш.
човек што тепа жени,плука и тепа студенти за паркинг место мене повеќе ми звучи на уличар,пијаница и клошар.
сфатам се пишува со Ф
Досега имам чуено дека на една жена и има врзано шамар за паркинг,изнеси факти за ова другово те молам,не обвинувај за џабе,македонче не е македонче ако не излаже и не ја увелича ситуацијата.Да кажеше вакво нешо за грујо,спремај 10,000 еура оти ќе му го испрљаш ''палтото''.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
selmani e pion na dpmne.

vo SAD pobedi Obama .NO TOJ E 44 PRETSEDATEL NA SAD.

nie sega go birame nasiot 4 pretsedatel.

mojata pocit mu ja davam na BRAT LJUBE

PREMIEROT KOGA GO FALI ivanov veli:

toj e cesen-pa zar BRATOT NE E CESEN

toj e obrazuvana licnost-pa zar BRATOT NE E si ima LJube fakultet

toj e iskren- pa zar BRATOT NE E ISKREN ZAR BRATOT GI IZLAZA CLENOVITE OD DPMNE DEKA NEMA DA KOALICIRA SO TERORISTI se razbira ne gi izlaza LJube gi izlaza grujo

pa spored gore pisanoto mojata pocit i mojot glas odat za B R A T O T
Прво, чесно е кога некој ке ти ја плати одбраната, кога ке ти плати најдобри адвокати да му помагаат, да возвратиш со поддршка, а не со контрирање, и со напаѓање.
Второ, има разлика од образование и образование, едно е дипломиран правиник, друго е доктор на политички науки и професор и експерт по одредена област.Факултет може да заврши секој, докторат, посебно некој кој морало да се намачи со секојдневно патување Валандово - Скопје, не може секој.
Трето, ,,најголемиот,,патриот, во првата прилика кога се најде во тесно, кога не можеше да собере доволно потписи за кандидатура, рече ,,браќата албанци,, да ми помогнат да соберам потписи.(јас немам ништо лично против, но ако долги години бил против некој, а во првата прилика потклекнува, не е битна националноста, но тоа е веќе лабилен карактер и едноставно желба за власт, што значи дека се ке порече и направи за да добие корист)
Според мене, вистински избор е Иванов поради неколку причини- одлично образование, одлична кариера, поддржан од успешна политичка партија, човек со вистински вредности, кој е единствен кој би можел да ги носи називот човек, помеѓу неговите конкуренти, посебно Фрчковски и Бошковски.
 
А

Адриано

Гостин
мене текстов на А1 не ми изгледа како за шамар!

Професорот на правниот факултет Љубомир Фрчкоски, наместо да ја смири тепачката меѓу неговата сопруга Ирена и друга жена и тој се приклучил во тепањето.

Со тупаници се обидел да го расчисти недоразбирањето помеѓу неговата понежна половина и 24-годишната Катерина Вељановска, кои започнале тепачка поради паркинг простор.

Со тупаница го удрил Александар Блажевски, сопруг на Вељановска, а неа ја влечел за коса.

Настанот се одиграл околу 20 часот во близина на Сојузот на синдикати на Македонија. Таму живее мајката на Ирена Фрчкоска. Непознатиот брачен пар, чиј автомобил бил блокиран од автомобилот на младата адвокатка и сопруга на професорот, според очевидци, чекале 40 минути за да излезат од паркинг просторот.

Инцидентот настанал кога двете жени ја започнале кавгата во која влетал и Фрчкоски. Биле повикани во полициската станица „Беко“.

Откако бил приведен, професорот Фрчкоски ја напуштил полициската станица без да го потпише записникот за настанатиот инцидент.

Според првичните информации од полицијата и Ирена Фрчкоска и Катерина Вељановска ќе заработат по две прекршочни пријави, за нарушување на јавниот ред и мир и за тепачка.

Неофицијално, Љубомир Фрчкоски ќе одговара за физички напад.

а1
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
мене текстов на А1 не ми изгледа како за шамар!

Професорот на правниот факултет Љубомир Фрчкоски, наместо да ја смири тепачката меѓу неговата сопруга Ирена и друга жена и тој се приклучил во тепањето.

Со
тупаници се обидел да го расчисти недоразбирањето помеѓу неговата понежна половина и 24-годишната Катерина Вељановска, кои започнале тепачка поради паркинг простор.

Со тупаница го удрил Александар Блажевски, сопруг на Вељановска, а неа ја влечел за коса.

Настанот се одиграл околу 20 часот во близина на Сојузот на синдикати на Македонија. Таму живее мајката на Ирена Фрчкоска. Непознатиот брачен пар, чиј автомобил бил блокиран од автомобилот на младата адвокатка и сопруга на професорот, според очевидци, чекале 40 минути за да излезат од паркинг просторот.

Инцидентот настанал кога двете жени ја започнале кавгата во која влетал и Фрчкоски. Биле повикани во полициската станица „Беко“.

Откако бил приведен, професорот Фрчкоски ја напуштил полициската станица без да го потпише записникот за настанатиот инцидент.

Според првичните информации од полицијата и Ирена Фрчкоска и Катерина Вељановска ќе заработат по две прекршочни пријави, за нарушување на јавниот ред и мир и за тепачка.

Неофицијално, Љубомир Фрчкоски ќе одговара за физички напад.

а1
Абе ти читаш што си стаил,а кај пишува дека жена удрил,неа ја влечел за коса,а муж и со тупанци го мавал,глеаш негде тепање на жена спомнато.Па зарем ти како дечко не би си ја бранел девојка ти?!?!Алал да ти е:kesa::kesa:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе ти читаш што си стаил,а кај пишува дека жена удрил,неа ја влечел за коса,а муж и со тупанци го мавал,глеаш негде тепање на жена спомнато.Па зарем ти како дечко не би си ја бранел девојка ти?!?!Алал да ти е:kesa::kesa:
Се обидуваш да го одбраниш Фрчко?
Мислам...таква работа не се толерира, освен во садо-мазо филм:)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Фрчко немаше ни намера да се кандидира. Се додека Бранко не го убеди со 2-3 стана во Скопје, за да му среди живот. Фрчко сега само ке одигра театрална улога каде што се знае крајот:smir::smir:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Досега имам чуено дека на една жена и има врзано шамар за паркинг,изнеси факти за ова другово те молам,не обвинувај за џабе,македонче не е македонче ако не излаже и не ја увелича ситуацијата.Да кажеше вакво нешо за грујо,спремај 10,000 еура оти ќе му го испрљаш ''палтото''.
http://www.macedonium.org/Macedonium.aspx?jazik=2&kid=8&pid=28&ppid=90&tid=1425

Еве докази. И слобода на говор.Ова е друго, а друго да речеш пред цела Македонија дека за време на работата си проневерил пари.Потковај се добро пред да се појавиш на форуми, нека ти кажат за сите гревови на Фрчковски, оти вака е срамота.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Z

Zona Pelucida

Гостин
http://www.macedonium.org/Macedonium.aspx?jazik=2&kid=8&pid=28&ppid=90&tid=1425

Еве докази. И слобода на говор.Ова е друго, а друго да речеш пред цела Македонија дека за време на работата си проневерил пари.Потковај се добро пред да се појавиш на форуми, нека ти кажат за сите гревови на Фрчковски, оти вака е срамота.
И што мислиш го смени моето мислење,епа NOOOTTTT,што сака нека пишува по весници,се глеаме на изборите.Повторувам што сака нека праи по дома,важно да си ја врши работата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom