МЛЕКАРИ идете у пм

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Блокада на пат ќе се забрани кога владата на оваа земја ќе бара гаранции за ваквите или слични фирми да добиваат дозволи за работа.Вака властите само си играа комар со народот и нивните маки,па млекарите решија да ја блокираат целата “комарџилница“ оти немаат друго “чаре“.
A од каде си толку сигурен дека тие гаранции не постојат?Па и да постојат, блокадите не се решение..Блокадата пред Собрание може, ама на улици не.. Што му е крив некој болен човек кој сака да отиде на болница да се прегледа а не може поради млекарите како да тие се виновни за тоа?
Треба млекарите да си го бараат чарето пред Влада, пред Собрание, да им застанат на Собранието пред врата и да го блокираат, а не тука да патат недолжни граѓани и не можат да си ги збркаат секојдневните обврски..Поради блокада на патот часови губат ученици, кои се најмалку виновни за тоа што млекото не им е платено на млекарите..
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Mлекари идете у пм.
Блокиравте се и сега до Битола да се чудиме како да се отиде.
Кажувате на некој 25 на друг 50 на трет 100 илјади евра ви должат. Млеко пијавте кога ви даваа 30 денари по литар, млеко пијавте кога ви тупнаа на кредит лактофризери и други машини, и на крај млеко пијавте кога почнаа да ви должат пари па чекавте 7-8 месеци?
А, знаете ли дека тој патот што го затворате, придонесувате да ја изгубиме нашата работа од 200 евра. Па и ние имаме семејства. Затоа,
Млекари идете у пм.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ке се радикализирале. Ке колеле крави пред собрание. Е тоа баш ни треба во центарот на Скопје.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ке се радикализирале. Ке колеле крави пред собрание. Е тоа баш ни треба во центарот на Скопје.
Леле бе,а одвај воспоставивме билатерални односи со Индија па сега ќе не отпризнаат кога ќе видат како Македонците колат крави пред влада на среде Скопје.За нив кравата е свето животно бе,берете ум,сите ќе не заебете.Па џабе ли одеше Милошовски по тоа Мубајот и трошеше пари од вашето млеко.:pos2:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ке се радикализирале. Ке колеле крави пред собрание. Е тоа баш ни треба во центарот на Скопје.

До каде само може да оди човечката глупост...:toe:
Ај, белким ќе не викнат на по еден стек во Жена борец...:)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.960
Ке се радикализирале. Ке колеле крави пред собрание. Е тоа баш ни треба во центарот на Скопје.
Ќе си добијат казна, вероватно доста повисока од плукајне на улица :wink:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
Ќе си добијат казна, вероватно доста повисока од плукајне на улица :wink:

До Март и цело стадо да заколат на улица нема да добијаат никаква казна.

Знаат луѓето дека сега е моментот да се притисне за да си ги земат парите и ќе туркаат, што да прават, после 22 март, нема ниту денар да видат.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Se borat i oni za zivot ne zborete na prazno .. im duzat pari i si gi sakaat parite so e tuka nesvatlivo ? kazuvaat deka po 10iljadi evra po 5 im duzat ne se mali pari toa !!!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Отсекогаш сум се бунел на остварувањето на твоето право одзимајќи ми го моето. Ти имаш право на штрајк и протест, ама не смееш со тоа да го попречуваш моето слободно движење. Побогу, цел автопат се затвара со саати. Ама добро, правете како што мислите дека е најпаметно :toe:
Абе сеа малце и мене како млекар ме класифицираш. Абе тоа ти е има дупки во се па и во тоа што не е ништо чудно. Ништо не е совршено.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
абе џабе се и протести и се во државава само гласот на оној кој протестира не се слуша, јас кога протестирав едно време кога блокиравме патишта друга гарнитура беше на власт и таа власт рече вас кој ве ебе ние си правиме по наше и ни испадна џабе протестирањето, ама барем се виде дека народот не се согласува со секоја нивна одлука, а млекариве дај боже да си ги добијат парите а блокадиве на патов им ги оправдувам, од едноставна причина што на луѓето не им остана ништо друго
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Јас поќе млеко НЕМА ДА СЕ НАПИЈАМ!!! Ете ви кажвам. Ако имат мака, ако сакат да протестират нека си протестират пред Собрание, пред Свед Милк, на Марс, кај сакат! Ама шо муабет е тој патишта да блокират „Ако требало цела Битола ќе ја затвореле“.

И кој ќе ми надомести мене за то шо не можам да одам на факс до ПП и да си завршам мои лични работи заради некој трет? :nerv:Смрдловци ниедни!!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Јас поќе млеко НЕМА ДА СЕ НАПИЈАМ!!! Ете ви кажвам. Ако имат мака, ако сакат да протестират нека си протестират пред Собрание, пред Свед Милк, на Марс, кај сакат! Ама шо муабет е тој патишта да блокират „Ако требало цела Битола ќе ја затвореле“.

И кој ќе ми надомести мене за то шо не можам да одам на факс до ПП и да си завршам мои лични работи заради некој трет? :nerv:Смрдловци ниедни!!!
Aбе водата во Прилеп е поскапа од млекото ебаго и не ви ги затвораме патиштата само да не пиете млеко,знаеш ли дека и таа мора да се плати,инаку ти иде извршител со 3-4 батки и земаат што ќе најдат.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Млекарите се за жалење......срамота за сите оние кои викаат дека не треба да протестираат на автопат.Зошто не смеат да протестираат на автопат?Па и тие се дел од Македонија и доколку не се задоволни и излажани за една иста работа по којзнае кој пат,нека протестираат.Јас ги поддржувам и искрено се надевам дека ќе успеат да ги земат парите кои им ги должи шведската млекара,а воедно и една од "многуте странски инвеститорски фирми" од кои ВЛАДАТА на Р.М си зема убави пари.
http://www.idividi.com.mk/vesti/svet/370203/index.html
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=79F98306048FA1448F8BD38F37BCE04E
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Млекарите се за жалење......срамота за сите оние кои викаат дека не треба да протестираат на автопат.Зошто не смеат да протестираат на автопат?Па и тие се дел од Македонија и доколку не се задоволни и излажани за една иста работа по којзнае кој пат,нека протестираат.Јас ги поддржувам и искрено се надевам дека ќе успеат да ги земат парите кои им ги должи шведската млекара,а воедно и една од "многуте странски инвеститорски фирми" од кои ВЛАДАТА на Р.М си зема убави пари.
http://www.idividi.com.mk/vesti/svet/370203/index.html
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=79F98306048FA1448F8BD38F37BCE04E
Да треба да одеш од Битола за Скопје, или обратно, и да неможеш ке видиш зошто. 90% од луѓето што имаат деловна работа, неможат да стигнат до саканата дестинација бидејки на млекарите им текнало да го блокираат патот. Знаеш колку има што за малку или го испуштиле летот поради млекарите и нивниот ебен протест?

Друго, свидмилк не е од владата, па владата не дава пари. Имаат суд, зграда на млекарата... Нека ги блокираат нив, а не патот и недолжните граѓани. И мене ми борчат пари. Да застанам да го блокирам патот Битола-Прилеп?

БЛОКИРАЊЕ НА ПАТ ЗА БИЛО ШТО ТРЕБА ДА СЕ ЗАБРАНИ СО ЗАКОН!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Млекарите се за жалење......срамота за сите оние кои викаат дека не треба да протестираат на автопат.Зошто не смеат да протестираат на автопат?Па и тие се дел од Македонија и доколку не се задоволни и излажани за една иста работа по којзнае кој пат,нека протестираат.Јас ги поддржувам и искрено се надевам дека ќе успеат да ги земат парите кои им ги должи шведската млекара,а воедно и една од "многуте странски инвеститорски фирми" од кои ВЛАДАТА на Р.М си зема убави пари.
http://www.idividi.com.mk/vesti/svet/370203/index.html
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=79F98306048FA1448F8BD38F37BCE04E
Значи, кои безрбетни форми се испозачлениле... во се политика гледате...

Подржувај ги бе, да даде Бог да ти излезе некоја итна работа во Скопје или друг град, интервју за работа или било што, што никако не смееш да го пропуштиш, и после да ги подржуваш.

Се сложувам со Џиш дека протести на патишта треба најстрого да се забранат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom