Одбор за дочек, 13-ти јануари

Статус
Затворена за нови мислења.
H

HITCH

Гостин
Еј ама таа е Б'лгарска героина родена во Тетово, Северозападна Македонија :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
поучени од минатото тешко да се соберат. ке најдат 10 јадови како порано.. и ќе го папаат како цигани мрсули.
а и нека си викнат брза помош... леле што кукање ке биде после ејјј.. уште сега ми се :pov: од филмот....ама ајт. чим си го бараат..
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Немој град да ми сквернавиш :)))
Додуша, и јас ќе се запрашав, да го немаше Кутлеш на повикот.

ова ми личи на организиран одбор за дочек на гости од исток :nesum:
Ne mu mislam loso na Ohrid ama ima nekoja ujdurma so niv.Site znaeme sto za eden Afrikanec predstavuva 1.5 litar voda a znaeme i sto za eden Tatarin predstavuva turizmot vo Ohrid taka da Afrikancite nemaat sansa so Tatarite...:vozbud::pos2:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ова го има од денеска на блогерај:



http://bulmak2gether.blog.com.mk/

Си ја бараат бељата Красикурефците Карагомнарови...

Сонцето е повик за Македонците.
Овој Куроклечанов со Татарите да не планираат нешто погано.

Замислете се сретнат 100 Македонци и 10 татарчета:vozbud:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Замислете се сретнат 100 Македонци и 10 татарчета:vozbud:
Нема да биде фер и рамноправно. Во таков случај, 99 Македонци ќе треба да се тргнат настрана...за 10 шупаци, доволно е еден Македонец:smir:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Нема да биде фер и рамноправно. Во таков случај, 99 Македонци ќе треба да се тргнат настрана...за 10 шупаци, доволно е еден Македонец:smir:
Скоро изумив.

На 13 е Мара Бунева.
Летоците требаа да повикуваат на собирање на граница, а не на кеј:pos2::pos2::pos2:

http://bulmaktogether.blog.com.mk/node/203319#new
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
87
Поени од реакции
7
поучени од минатото тешко да се соберат. ке најдат 10 јадови како порано.. и ќе го папаат како цигани мрсули.
а и нека си викнат брза помош... леле што кукање ке биде после ејјј.. уште сега ми се :pov: од филмот....ама ајт. чим си го бараат..
РАјНА ДРАНГОВА -

''След панихидата за 79-годишнината от см'ртта на Мара Бунева
се отправихме к'м лобното ј мјасто на кеја на Вардар.
Бјахме около 80 души, от които само 5-6 от Б'лгарија.
Останалите бјаха граждани на Македонија повечето в'зрастни хора.

Оште не бјахме поставили цветјата и запалили свештите, когато видјах как една т'лпа озверели момчета,
предвождани от нјаколко души с червени и черни маски, в един хубав, спретнат строј,
пристигнаха в'ор'жени с летви, една бухалка, парчета бетон и започнаха да бијат – по моему – избирателно.
Биеха предимно в'зрастни хора, биеха хора, които са с двојно гражданство, не посегнаха на нас,
нјаколкото души, които бјахме от Б'лгарија, и с'всем преднамерено очакваха, че ште има реакција,
којато да им даде повод да говорјат как “бугараците” на тјахна територија бијат “клетите” македонски граждани.
Гледката беше дејствително грозна. Напомнјаше това, което с'м гледала по кинопрегледите за Кристалната ношт,
когато фашистите в Германија и Австрија са трошили и чупели еврејските витрини...


За мен беше много показателна реакцијата на един много в'зрастен човек, над 80-годишен,
којто с ок'рвавено лице се отдалечаваше от местопрест'плението
(така бих го нарекла, заштото за мен това е едно наистина тежко прест'пление
и спрјамо македонските граждани
и спрјамо човечеството, когато внуците пребиват своите дјадовци).
Този човек каза:
аз нјама да отида да се освидетелствам, заштото не мога да понеса позора,
че моите внуци, или внуците на моите набори, бијат своите предшественици по този зверски начин.



П'ЛНИја ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ НА ПОСОЧЕНИја АДРЕС:

http://petyr.blogspot.com/2007/01/blog-post_116898394058246971.html
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691


П'ЛНИја ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ НА ПОСОЧЕНИја АДРЕС:
Трогателно.... :(

А смеам ли да прашам, ако не е проблем....
КОЈ КУР БАРА НЕКОЈ КОЈ МЕ НЕГИРА; КОЈ ОТВОРЕНО ГО НЕГИРА МОЕТО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ - да слави нешто, во мојата земја?!

Море,
море....


ај ништо :)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
РАјНА ДРАНГОВА -

''След панихидата за 79-годишнината от см'ртта на Мара Бунева
се отправихме к'м лобното ј мјасто на кеја на Вардар.
Бјахме около 80 души, от които само 5-6 от Б'лгарија.
Останалите бјаха граждани на Македонија повечето в'зрастни хора.

Оште не бјахме поставили цветјата и запалили свештите, когато видјах как една т'лпа озверели момчета,
предвождани от нјаколко души с червени и черни маски, в един хубав, спретнат строј,
пристигнаха в'ор'жени с летви, една бухалка, парчета бетон и започнаха да бијат – по моему – избирателно.
Биеха предимно в'зрастни хора, биеха хора, които са с двојно гражданство, не посегнаха на нас,
нјаколкото души, които бјахме от Б'лгарија, и с'всем преднамерено очакваха, че ште има реакција,
којато да им даде повод да говорјат как “бугараците” на тјахна територија бијат “клетите” македонски граждани.
Гледката беше дејствително грозна. Напомнјаше това, което с'м гледала по кинопрегледите за Кристалната ношт,
когато фашистите в Германија и Австрија са трошили и чупели еврејските витрини...


За мен беше много показателна реакцијата на един много в'зрастен човек, над 80-годишен,
којто с ок'рвавено лице се отдалечаваше от местопрест'плението
(така бих го нарекла, заштото за мен това е едно наистина тежко прест'пление
и спрјамо македонските граждани
и спрјамо човечеството, когато внуците пребиват своите дјадовци).
Този човек каза:
аз нјама да отида да се освидетелствам, заштото не мога да понеса позора,
че моите внуци, или внуците на моите набори, бијат своите предшественици по този зверски начин.



П'ЛНИја ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ НА ПОСОЧЕНИја АДРЕС:

http://petyr.blogspot.com/2007/01/blog-post_116898394058246971.html
да ти кажам искрено, не ми се читаше. кажав јас, што плачење ќе биде после. ама ова испадна предвреме. :toe:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
болвар лажлив...мерка немате..со автобуси дојдовте, рекетари пред вас идеа, и таа барбиката ваша три пати се закани како момци од софија ке донел....

море све...:pusk:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Трогателно.... :(

А смеам ли да прашам, ако не е проблем....
КОЈ КУР БАРА НЕКОЈ КОЈ МЕ НЕГИРА; КОЈ ОТВОРЕНО ГО НЕГИРА МОЕТО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ - да слави нешто, во мојата земја?!

Море,
море....


ај ништо :)
Eve ti edno sredstvo za baniranje Tatari:

 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.378
Поени од реакции
16.581
Еј ама таа е Б'лгарска героина родена во Тетово, Северозападна Македонија :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ееејјјјјјјј!!! Тетово е МАКЕДОНСКИ ГРАД. Какви татарски героини:drk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom