Грција: Дали Скопје (Македонија) ќе се распадне?

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Извини,вие сте република,народна република или монархиjа или нешто друго?
Република де,ама никако не сме РМ. Ако веќе одиш по уредување напиши Р.Македонија нека не ти смета:raz:
 
Член од
8 мај 2005
Мислења
542
Поени од реакции
76
Прво имаш бази на САД,второ ако ГР нападне РМ сам разбираш дека нема как БГ да е на страната на ГР.

станало е нјакакво об'ркване. Аз визирах евентуална војна Г'рција-Турција. А конфликт на Гр с Мк е друго нешто и ми се вижда оште по-малко веројатен.


Географски БГ е заштитена много подобре от Грциja.Грциja има 3 пата по коj може да влезе само-по поречието на Срума, норечието на Места и поречието на Марица.Сесант во црно море не можат да ти направат и нема как да те изненадат.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
ке ми го кажеш целото уставно има не Макеоднија , нормално...ако го знаеш?



некое седативче...да предложам

Уставното име на Македонија не е РМ опашкољубецу.

Јас да ти предложам...оди од некоја аптека (земјоделска веројатно), купи си Ланате...и испиј го, до капка!
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ja види тука-Влада на Република Македониja.
http://www.vlada.mk/
http://www.president.gov.mk/
Вероватността е поголема БГ да застане на страната на Турциjа,отколкото на страната на Грциja.Поради много различни причини.
РМ нема да се разпадне,ако има единност во народа на државата.
Разпадане е трудно нешто.За да има разпадане,треба да има внатрешен конфликт.
ке ми го кажеш целото уставно има не Макеоднија , нормално...ако го знаеш?
Ја видам таму и пишува Република Македонија но не видам таму РМ:toe:
Да не ви копирам се ,значи пишува ...УСТАВ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ама никако РМ.

Ja види тука-Влада на Република Македониja.
http://www.vlada.mk/
http://www.president.gov.mk/
Вероватността е поголема БГ да застане на страната на Турциjа,отколкото на страната на Грциja.Поради много различни причини.
РМ нема да се разпадне,ако има единност во народа на државата.
Разпадане е трудно нешто.За да има разпадане,треба да има внатрешен конфликт.
ке ми го кажеш целото уставно има не Макеоднија , нормално...ако го знаеш?
Ја ``видам`` таму и пишува Република Македонија но не ``видам`` таму РМ:toe:
Да не ви копирам се ,значи пишува ...УСТАВ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ама никако РМ.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ја видам таму и пишува Република Македонија но не видам таму РМ:toe:
Да не ви копирам се ,значи пишува ...УСТАВ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ама никако РМ.







Ја ``видам`` таму и пишува Република Македонија но не ``видам`` таму РМ:toe:
Да не ви копирам се ,значи пишува ...УСТАВ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ама никако РМ.
Ако си видел пиша РБ,БГ,ГР,СР.
Просто за пократко.Мислам дека се знае шо пиша.:wink:
Ако сакаш да се чепкаш со некого,не сум во настроение.Ова си е тотално надвор от темата.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ако си видел пиша РБ,БГ,ГР,СР.
Просто за пократко.Мислам дека се знае шо пиша.:wink:
Ако сакаш да се чепкаш со некого,не сум во настроение.Ова си е тотално надвор от темата.
Не бе не те чепкам ,се гребам за модератор да ме стават барем еден ден ,одма ќе те научам да пишуваш подолго Р.Македонија или Македонија ,а не да ми глумиш лудило со некој си твој ``меки`` ставови на форумов:wink:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сепак Грците нема така лесно да се распаднат,денес ми стигна информација дека Гејчинава започнуваат силна дипломатска активност за подобрување на односите со Турција.Значи таму каде што не можат со сила,ќе дудлаат ако треба,ама нема да загубат ни педа од територијата,што не би рекол дека е случај за нас,кој не сме спремни за дудлање ни по која основа..
 
H

HITCH

Гостин
Сепак Грците нема така лесно да се распаднат,денес ми стигна информација дека Гејчинава започнуваат силна дипломатска активност за подобрување на односите со Турција.Значи таму каде што не можат со сила,ќе дудлаат ако треба,ама нема да загубат ни педа од територијата,што не би рекол дека е случај за нас,кој не сме спремни за дудлање ни по која основа..
Па кој знае може Турциве ќе ги поканат на военава вежба да гледаат од поблиску :wink:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ќе ги поканат за да го разгледаат теренот кој во иднина можат да си го поделат,доколку Македонија се распадне.:toe:
 
M

marsovka

Гостин
со оглед на тоа како се бираат асистентите на нашите ионака светски безвредни универзитети, не би се потпрел многу на мислењето на ваков експерт, ај да причекаме уште 4 месеци да видиме дека не е во право, ако е, частам гајба пиво или гајба кока кола
има тема отворено во свет и случувања за задолженоста на грција и колку ќе ја чини за време на оваа криза
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=32829

Сеа зземи го и во предвид ова и спреми ја гајбата
за мене може вотка чиста со лимон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom