ЗЕМЈОТРЕС!

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС Е РЕГИСТРИРАН ЈАЧИНА 2.6 ВО 14:14 ИСТ ЕПИЦЕНТАР

http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=list
Добро, во тоа време кучето ми реагираше ... значи лево е. Појаките ми ги премолчува, послабите ми ги качува на глава. Се надевам појак нема да има и се` ќе биде во ред.
 
С

Спенсер

Гостин
играв ја дота, и кога почнаа сите да пишуваат аеее земјотрес,осетивте??а мене бирото ми се растресе,не беше нешо мн јако
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Значи ова е трет земјотрес по ред шо не го осеќам...ептен ми е цврста зградава и буквално ништо не се деси.Дознав кога почнаа да ми се јавуваат родниниве...тетка ми као демек ќе паднела на улица хахаха свашта :helou:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Земјотрес? Не осетив никаков земјотрес.
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Абе јас си спиев како бебенце, нишо не осетив, и доаѓа сестра ми ме буди ми вика: Бато имаше земјотрес! :lud:

И ја и викам дај не заебаај нишо немаше, и си легнав да спијам уше 5 минути и пак ме буди оваа: Батоооо страв ми ееееееееееееееееееееее!!!

Ја и викам оди биди на штрек отвори ја вратата за секој случај, оти ќе има втор земјотрес и тоа појак. Оваа стварно пребледе лелелел ја исфукав од страв ! :vozbud:

Абе и гледам на телетекст стварно имало земјотрес бе и ја веднаш ги вадам каблите од машината и ја спремам на пат во случај на втор земјотрес одма да излезам да ја спасам машинава... Друго нишо не ми е важно !

А сестра ми ме разбуди некои 2 минути после земјотресот... А јас баш у тоа време сум се посрал, онака инстиктивно без да знам јас.... :jaj: :uvo:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
2
Не се секирајте нема земјотрес.....



дојде Чак Норис!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Во лептокарија на втори спрат, гледав филм со многу јак звук и слушам ко нешто многу големо да падна надвор инаку скоро ништо и да не се потресе посебно освен малку прозорите. Јас не го ни регистрирав како земјотрес, туку како уште некоја будала од кафичите и кафаните кои копаат и преуредуваат шеталишта во нивни места за ширење маси со плочки без ничива дозвола.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Јас спиев и идет двеве баби не будет со братон ние нишо. Не тегнеа да ојме в дневна ( пошо тто ни е понов дел од куќава, поцврст е) ама нишо. И после дојде братон да ме будит мене и ко почна да ми се дерит земјотрес земјотрес скокнав на две нозе.. ама поминал земјотресот... Иначе и во Охридов кажвет дек јак бил...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нормално е да има последователни потреси како вториот кој што за среќа е значително помал. Сега гледам масата е тука некаде се врти околу Грција, Италија и Турција што значи дека овој дел моментално е нестабилен.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
И мие у Тетово доста добро го осетивмо, ме разбуди од спиење, ама пак ја после си продужив да спием како ништо да не се десило...:pos:
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Јас во тој момент се обидував најверојатно да не паднам по тротоар на ,, Водњанска,, ама не од земјотресот туку од снегот:pos2:. Инаку не го ни почувствував, за среќа , затоа што само ќе се испаничев.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Струмица јас ништо не осетив а не верувам и другите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom