Уште 2 месеци Б.Ц.

Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Претседателот како институција, дел од извршната власт во Македонија, има право да помилува затвореници. Тој не ги бира како лубеници затворениците, па ај ќе го ослободи кој ќе му текне од тепка.Однапред му се подготвува список од Министерството за правда или од КПД Идризово, и тој само го потпишува.
Не ми е јасно зашто кога поима немате од некои работи, лупате глупости
колку само да напишете, барем тоа што ќе биде напишано нека биде основано.
nekoj ovdeka lupa gluposti samo prashanjeto e koj e toj.:nesum:
COVEK SHTO NE ZNAE A MISLI DEKA ZNAE BEGAJ DALEKU OD NEGO.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
A кај живееш ти бе пријателе?Се сеќаваш на граѓанинот Борис?Ако се сеќаваш кажи како му било него.Јас сигурно не го завикав граѓанинот Борис.Така го викаше токму лицето кое јас го нарекувам граѓанин.Е ако некој не покажал почит кон својата Република и кон Председателот тоа е лицето Бранко Црвенковски.Тоа што си го сееш тоа ти се раѓа.
те разбирам
тогаш ај и јас да го викам Грујо, дипломиран економист, пардон магистер по економски науки, гордана магистер по не знам што, овој што е за транспорт да го викам учениче, овој за здравство да го викам д-р (за овој морам да кажам најдобриот министер во владата на прилепскиот економист), овој или оваа за труд и социјална политика граѓанинот/граѓанката, овој или оваа за култура лицето тој и тој/таа и таа и ни се еба државата, па после ќе се лутиме што други не не признавале и што кушнер и саркози и шефер и рен и останати си играле мајтап со нас, па ни кажуваат вицеви (овој рен-ов поготово)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе море Сашко Пашич, тебе Б.Ц. за адвокат да не те најмил? :wink:
Не бе, до вчера ми беше интересно ова, си слушав музика и немав што да правам, па малку да спротиставам ставови и да помине времето.:wink:

nekoj ovdeka lupa gluposti samo prashanjeto e koj e toj.:nesum:
COVEK SHTO NE ZNAE A MISLI DEKA ZNAE BEGAJ DALEKU OD NEGO.
Епа да, може на Бранко му го даваат и кључот од келијата па тој им ги отклучува вратите и ги благословува пред да излезат од Идризово.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
те разбирам
тогаш ај и јас да го викам Грујо, дипломиран економист, пардон магистер по економски науки, гордана магистер по не знам што, овој што е за транспорт да го викам учениче, овој за здравство да го викам д-р (за овој морам да кажам најдобриот министер во владата на прилепскиот економист), овој или оваа за труд и социјална политика граѓанинот/граѓанката, овој или оваа за култура лицето тој и тој/таа и таа и ни се еба државата, па после ќе се лутиме што други не не признавале и што кушнер и саркози и шефер и рен и останати си играле мајтап со нас, па ни кажуваат вицеви (овој рен-ов поготово)
A dali ti nekade na forumov vide ili procita nekoj da govika ''Premierot" "ministerot" itn itn.Nema da veruvas kakvi se imina i gluposti komunjarite imaat za ovie drugite.Dali ti se poznati :"kutluk""duvlo"Caplin itn. itn.Znaci seto e toa nivni proizvod.Seto e od nivnite kujni ako se pravat demek kulturni.Tie se se samo ne kulturni (prepotentni,arogantni,bezobrazni) opasni ligusi koj koga ce mu trebaat glasovite se ligavat do kaj ce stignat a posle pocnuvaat druga pesna.Nego daj ti kazimi kaj imas slusnato Grueski da go narekle "premierot"osven koga sakaat da postavuvaat pratenicki prasanja i ko ce recat "ako nee premierot tuka nie ja napustame salata"
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
A dali ti nekade na forumov vide ili procita nekoj da govika ''Premierot" "ministerot" itn itn.Nema da veruvas kakvi se imina i gluposti komunjarite imaat za ovie drugite.Dali ti se poznati :"kutluk""duvlo"Caplin itn. itn.Znaci seto e toa nivni proizvod.Seto e od nivnite kujni ako se pravat demek kulturni.Tie se se samo ne kulturni (prepotentni,arogantni,bezobrazni) opasni ligusi koj koga ce mu trebaat glasovite se ligavat do kaj ce stignat a posle pocnuvaat druga pesna.Nego daj ti kazimi kaj imas slusnato Grueski da go narekle "premierot"osven koga sakaat da postavuvaat pratenicki prasanja i ko ce recat "ako nee premierot tuka nie ja napustame salata"
се разбираме многу добро и се согласувам со тебе, ама сега што да правиме
да се инатиме и ние?
па тие ако се будалат, не мора и ние
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
се разбираме многу добро и се согласувам со тебе, ама сега што да правиме
да се инатиме и ние?
па тие ако се будалат, не мора и ние
Da be tuka si vo pravo.Ama da ne dojdi ovoj Suicidad Messiah pa da raspali kako i za snegov sto padna e kriv NIKOLA GRUESKI.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Не бе, до вчера ми беше интересно ова, си слушав музика и немав што да правам, па малку да спротиставам ставови и да помине времето.:wink:


Епа да, може на Бранко му го даваат и кључот од келијата па тој им ги отклучува вратите и ги благословува пред да излезат од Идризово.
zashto polemizirirash za nekoi raboti shto ne ti se poznati
neshto ako slushnesh na tv ili procitash vo nekoj vesnik mislish deka si ekspert po nekoja problematika.:tv:
covek shto ne znae a misli deka znae begaj daleku od nego.
covek shto znae i znae deka znae sledigo:oeoeoe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
zashto polemizirirash za nekoi raboti shto ne ti se poznati
neshto ako slushnesh na tv ili procitash vo nekoj vesnik mislish deka si ekspert po nekoja problematika.:tv:
covek shto ne znae a misli deka znae begaj daleku od nego.
covek shto znae i znae deka znae sledigo:oeoeoe:
А тебе што ти е поентата овде? Што цело време ми кажуваш дека не знам?
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
А тебе што ти е поентата овде? Што цело време ми кажуваш дека не знам?
zashto polemizirirash za nekoi raboti shto ne ti se poznati
neshto ako slushnesh na tv ili procitash vo nekoj vesnik mislish deka si ekspert po nekoja problematika.:tv:
covek shto ne znae a misli deka znae begaj daleku od nego.
covek shto znae i znae deka znae sledigo:oeoeoe:
Ц ц ц цц ц ништо не сваќаш! Поентата му е дека треба ТИ да го следиш него а он да бега од тебе оти ти незнаеш ништо,чунки он знае се:pos2:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Da be tuka si vo pravo.Ama da ne dojdi ovoj Suicidad Messiah pa da raspali kako i za snegov sto padna e kriv NIKOLA GRUESKI.

Не стварно Гвујо не е крив за снегот... Во право си... Ама треба да му пише казна... Како тоа се осмелил снегот да гo прља Скопје...???
ПОД ХИТНО КАЗНА ЗА СНЕГОТ...!!! :salut:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Pa deka imam 26 godini ubavo se sekjavam koj gi napravi site institucii,vojska policija i koj napravi drzhava so site nishani i pokraj site obvinuvanja i opasnosta shto pretstoeshe po napadot na togashna SFRJ,za toa treba mozok i umeshnost shto i pokraj site teshkotii Branko uspea da ja vnese Makedonija vo ON so priznaen identitet i nacija i privremena referenca koja vo idnina trebashe da se reshi.Da ne beshe Branko, kje bevme ko nekoe pleme sega shto nikoj vo svetot ne go znae i samo nekoi patepisci kje raskazhuvaa deka vo eden del od Bugarija postojat lugje koi shto tvrdat deka poteknuvaat od drevna Makedonija.
neka ti prosti gospod stvarno ne znaesh shto zboruvash:pop:
abe bratce ti si vo golema zabluda.
brankova zasluga e unishtuvanje na r-makedonija
nemaa turcite za -500-godini napraveno tolku zulum
kolku shto ima napraveno brane za 15-godini.
nemoj da podlegnuvash na komunisticka propaganda:tapp:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Не стварно Гвујо не е крив за снегот... Во право си... Ама треба да му пише казна... Како тоа се осмелил снегот да гo прља Скопје...???
ПОД ХИТНО КАЗНА ЗА СНЕГОТ...!!! :salut:
Abe SUDSTVOTO TREBA DA SE RASPUSTI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom