Соживот

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Еј, ти си нацист, јас ги мразам сите подеднакво. (со)Живеј со мене, сакај ме, не ме навредувај. :pipi:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Или мртов албанец - добар албанец, добропознат графит од една зграда во Карпош 2 :icon_lol:
И некој ќе рече дека порано било добро, имало соживот... Епа може било, за вас (македонците).
nikogash nemalo sozjivot Albancite sekogash bile priveligirani vo site sveri na zjiveenje kako vo komunizmot taka i sega koj ne veruva neka dojde vo severo zapadna makedonija i da vidime koj e diskrimiran.:nesum:
 
P

Princ

Гостин
nikogash nemalo sozjivot Albancite sekogash bile priveligirani vo site sveri na zjiveenje kako vo komunizmot taka i sega koj ne veruva neka dojde vo severo zapadna makedonija i da vidime koj e diskrimiran.:nesum:
Жалам, ама огромен дел од македонците на форумов сметаат дека имало соживот ПРЕД 2001. После има огромен број албанци на форумов кои сметаат дека ПРЕД 2001 немало соживот. И некаде уз пат имаме по некој македонец и албанец што вели дека никогаш немало соживот. Има и онакви што велат дека секогаш имало соживот, ама тие се најмалку од сите групи па не можат да дојдат до збор :pipi:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Прееска на едни германци им пуштив 250 евра преку moneybookers, им плаќав за една услуга. Им пишав мејл да проверат дали е се во ред и да ми потврдат
Ова е мојот мејл
По некое време ми вратија, ова е нивниот мејл
Да повторам, ми пишала: Srekna Nova Godina !
Е сега, зарем мејлов не го прикажува најдобро "соживотот"?
Германкава, со цел памет, земала да бара низ интернет таму или прашала некого како се вика среќна нова година на македонски, знаејќи дека јас како нивен клиент сум од македонија. Да ме испоштује онака до крај. Ми вика на македонски, и на англиски.
Зошто? Затоашто им пратив 250 еврејки, и уште многу по 250 ќе им праќам, се додека сум задоволен од нив. Што ти е бизнис... Еве ти соживот со дојчите :)))
И нас само тоа ни фали. Подобар живот. Кога сите ќе сме вработени, ќе имаме пари на сметка доволно кои ќе ни гарантираат некаква безбедност за нашата иднина, ќе одиме секоја година на одмор низ светот... Тешко ќе ми е здраво на комшијата македонец да му речам? Ќе ми е мака што имам македонец за комшија? Ма идете бе у *****, вие божем ги сакате СИТЕ македонци без исклучок. Реков еднаш, поштујем луѓе, не поштујем националности. Никоја.
Еј, Принчипесе, не кенкај, барем јас на ваш празник на ваш јазик се обраќам, секогаш, нели!

Има идиоти и кај твојте, од твојот етникум, и кај моите, оние идиотчиња од мојот етникум, иако сме сите македонци, нели, од различни етникуми, ама македонци, се сложуваш?
 
P

Princ

Гостин
Еј, Принчипесе, не кенкај, барем јас на ваш празник на ваш јазик се обраќам, секогаш, нели!

Има идиоти и кај твојте, од твојот етникум, и кај моите, оние идиотчиња од мојот етникум, иако сме сите македонци, нели, од различни етникуми, ама македонци, се сложуваш?
Да, ама ме чуди што Брижит (или како и да се изговара тоа име на германски) ми рече Srekna Nova Godina! Знаеш, ме изненади. Трн или некој што размислува ко него, попрво очи би ми извадиле, а ене ги онаму, на 2 километри од мене живеат, наместо да научат на албански да ми речат Gezuar vitin e ri! Имам јас многу пријатели македонци, има и такви што празници на мој јазик ми честитаат, и јас на нив Божиќ не им заборавам, и си го имаме муабетот.
Само, ГЛУПАВО е бидејќи мене лично никој не ме сака, да вадам муабети дека нема соживот. Дел од коментаторите на темава ни со својот ебан сосед не можат да живеат (чистокрвен македонец) а кењаат за албанецот во Порој, пример.
Ќе повторам... само економија, работа, раатлк, се бараат. После, сите и американци можеме да бидеме.

Едит: сега зборевме со брат ми... му кажував дека на еден (да го наречеме особа Х) му пуштив кредит вчера без да ми ги даде парите. Вика, ако на него само на брат му не му пуштај (особа Y). Со него да си немаш работа. Х е злато од човек, ќе дојде покасно ќе ти ги даде 100%. Y е преварант како што нема на светов... и продолживме со муабетот.
Сакам да речам дека брат од брат се разликуваа, можеш да ги поделиш кој е добар а кој лош... Во иста куќа живеат двајца различни луѓе, браќа се по крв, а различни. Затоа мразам кога некој карактеризира цела националност (смрт за Албанците - слобода за македонците) само поради еден или двајца, лоши, кои како среќа му се погодиле на него да се дружи со нив.
 
P

Princ

Гостин
Еве ја ако може да ти го честитам нашиот и ваш најголем празник (иако со мало задоцнување) Gezuar Krishtlindјen :pop: :smir:
Ова провокација требаше да биде, нели? Се чудиш зошто не ти упали? :icon_lol:
Муслиман сум, не верувам во Кришт а ни во линдје :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Филм за тебе, и за повеќето заинтересирани:
The Freedom Writters
хехе...холивуд е тоа Пико, Холивуд :)

знаеш што е смешно? личност, ми кажува глеј го филмов, супер е. Го гледав. Стварно е супер, знаеш и самиот (не за џабе ти го препорачав). Поентата е...што личноста само ми го препорачала филмот, не дека го сфатила :). Почнав ја ко демек има поента, па затоа и ми препорача да гледам нешто, да разглабам дискусија...што ти е бе тебе...ти тоа го виде во филмот? Пфф, многу веруваш во холивудски бајки. Се зачудив :) Мајке ми се зачудив...

Нејсе, филмот мене пак ми е убав. Поради тоа што го зборевме. Не поради тоа дека е холивудска бајка.

Еј, Принчипесе, не кенкај, барем јас на ваш празник на ваш јазик се обраќам, секогаш, нели!

Има идиоти и кај твојте, од твојот етникум, и кај моите, оние идиотчиња од мојот етникум, иако сме сите македонци, нели, од различни етникуми, ама македонци, се сложуваш?
Да мачору стар. ТИ. :)

Happy christma$$ and merry New Year, или како и да беше :):smir:

П.С На Times Square бачко...таму. Нека отчука 12.

Еве ја ако може да ти го честитам нашиот и ваш најголем празник (иако со мало задоцнување) Gezuar Krishtlindјen :pop: :smir:
Faleminderit. Te qofte edhe ty per shum vite. Gezuar.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Ова провокација требаше да биде, нели?
Не, а еве и зашто. Лани бев у Албанија (додуше Јужна: Тирана, Џирокастро, Саранда и Корча) и таму не видов ни една џамија батка. То ест не, те лажам. Две џамии видов од кои едната беше бектешка. :vozbud: А цркви и крстови по планините колку сакаш. А честиткава ја научив токму во Корча. Па изгледа оттаму и мојата забуна. Просто :smir: :pos2:
Инаку супер си поминав во Шќипнија, ама за тоа во друга прилика...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе факиноне сакиноне бе децо!

Gezuar vitin e ri!

Gezuar Krishtlindјen!

Urime festen!

Честит Божик.

Среќна Нова година!

С рождеством!

С новим годом!

Или ако некој се најде повикан да јаде гомна: Tе fut! ( на румуЊски: fuck you!)

ОК!


П.С. Оња Принцон, рајмзон, Светко, Јас и остала багра кафанско-пицопевачка која сака добра провод, добра музика, спорт, женки, малди дејчиња (ама полнолетни сепак) си знајме како се тера живот, а камоли соживот.

Има монгрелчиња кои не разбираат бидејќи, недодркани какви што се, ни себе не се разбираат чуму се на светов и веков.

Јасно ли да е на курофф!

Соживот има, имало и ќе има, маката е што НАС НЕ ПОВЕЛААТ за СВОИ, ЛИЧНИ ПОТРЕБИ некои командантчиња, велможи, кнезови, војводи, војводки, бегови, паши, аги, кметови, цареви, краЉеви, башкомити, а сите заедно на куп ни башибозук не се ако се сплотиме, оти најважното е ПОЛН СТОМАК, ПОЛНА ТРПЕЗА, ПЛАТА, РАБОТА, СРЕЌНО И НАХРАНЕТО, ОБЛЕЧЕНО СЕМЕЈСТВО ако се нема, ништо нема да се има, ни етнички, ни верски, ни куроффски!

Sustainable Eco-social livelihood brings political understanding and overall prosperity!

Зошто велам, Гаро, мачката, како мачор кој за ДОМ се бори, за ДОМ спремен, гребе газди, корне, ама ДОМ-от не го дава никому кој сака да го открадне, а на секој кој сака, заедно со мачорот, да го реновира, уреди, му вели бујрум!
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Зошто велам, Гаро, мачката, како мачор кој за ДОМ се бори, за ДОМ спремен, гребе газди, корне, ама ДОМ-от не го дава никому кој сака да го открадне, а на секој кој сака, заедно со мачорот, да го реновира, уреди, му вели бујрум!
Aman be, kaj bas Lile ja najde? :):):):)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Соживот има, имало и ќе има, маката е што НАС НЕ ПОВЕЛААТ за СВОИ, ЛИЧНИ ПОТРЕБИ некои командантчиња, велможи, кнезови, војводи, војводки, бегови, паши, аги, кметови, цареви, краЉеви, башкомити, а сите заедно на куп ни башибозук не се ако се сплотиме, оти најважното е ПОЛН СТОМАК, ПОЛНА ТРПЕЗА, ПЛАТА, РАБОТА, СРЕЌНО И НАХРАНЕТО, ОБЛЕЧЕНО СЕМЕЈСТВО ако се нема, ништо нема да се има, ни етнички, ни верски, ни куроффски!
pa ako taka se podveduvame od komandanti, vojvodi i kakvi i da e drugi stvorovi kolku bil realen sozivotot....? postoel li? ili edvaj cekame nekoj da go frli prviot kamen, pa nie mamata posle....
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
П.С. Оња Принцон, рајмзон, Светко, Јас и остала багра кафанско-пицопевачка која сака добра провод, добра музика, спорт, женки, малди дејчиња (ама полнолетни сепак) си знајме како се тера живот, а камоли соживот.
Тпу, арно ме потсети мачкиштево, у Тирана (а и не само Тирана) какви пичиња има луѓе!?! Папапапапапа... Me likey a lot!!! :vozbud::twisted:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Тпу, арно ме потсети мачкиштево, у Тирана (а и не само Тирана) какви пичиња има луѓе!?! Папапапапапа... Me likey a lot!!! :vozbud::twisted:
Pa normalno deka ima, ubav narod sme. Se gordeeme so toa. :vozbud::vozbud::helou:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Соживот има, имало и ќе има, маката е што НАС НЕ ПОВЕЛААТ за СВОИ, ЛИЧНИ ПОТРЕБИ некои командантчиња, велможи, кнезови, војводи, војводки, бегови, паши, аги, кметови, цареви, краЉеви, башкомити, а сите заедно на куп ни башибозук не се ако се сплотиме, оти најважното е ПОЛН СТОМАК, ПОЛНА ТРПЕЗА, ПЛАТА, РАБОТА, СРЕЌНО И НАХРАНЕТО, ОБЛЕЧЕНО СЕМЕЈСТВО ако се нема, ништо нема да се има, ни етнички, ни верски, ни куроффски!

Sustainable Eco-social livelihood brings political understanding and overall prosperity!
А, сеа што сме и гладни, и без плата и без работа, и плус водени ко стадо мутаво од шака овчари, сите на различна полјана...Како сега соживот?
Да не заборавиме и дека крв падна, тешка крв, млада крв, која уше бара да не биде залудно дадена, да биде оправдана...Што сега? Тоа прашуваме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom