Соживот

P

Princ

Гостин
Се надевам последен мој пост ќе е на темава.
Околу собиранката во кондово...
Ти не си ми драга особа, не те поштујем за да пијам кафе со тебе. Ни во кондово, ни во Центар. Не дека си Македонец. Како карактер те нејќам.
Мистичен во 2 часот по полноќ беше во Кондово. Со жена му.
Горан со син му Лука беше пред некоја вечер кај мене. Дијана исто така ми има доаѓано многу пати...
Што ми е муабетот. Муабетот ми е дека одредени македонци, луѓе македонци, ми идат и им одам. До крај на светот и назад, во секое време. Други особи, и шпанци нека бидат, имаат ограничено движење. Ако тебе не те сака ни Тони ни јас па немаш кај кој да дојдеш во Кондово, треба да пати соживотот? Ко ДУИ си станал јеботе. Не ме играат па че го пукам :icon_lol:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Соживот???????Со кого?Со дивјаци????Не,благодарам.Соживот не е можен се додека на некои им се овозможува СЕ,а на други ништо,НЕМА СОЖИВОТ.На Албанците им дадоа СЕ,почнувајки од јазик,знамиња,музеј на учките,им дозволуваат да не плаќаат вода,струја,парно.....не за друго,ради МИР.Во своја држава се чувствуваме како граѓани од ВТОР РЕД.СРАМОТА!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Се надевам последен мој пост ќе е на темава.
Околу собиранката во кондово...
Ти не си ми драга особа, не те поштујем за да пијам кафе со тебе. Ни во кондово, ни во Центар. Не дека си Македонец. Како карактер те нејќам.
Ми го накрши сеа :( Јас реков НАПРАЈ бе шок, а кој на крај краеви те врти тебе, и онака пола Кондово ми се бизнис пријатели. Имам јас со кој од таму муабет да правам. Поштените луѓе, а не морончини кои што не поштуваат карактери. Живеј.

Пу мајката...во депресија сеа ќе паднам Шоков шо не ме поштуел... :icon_lol:
 
N

n/a

Гостин
Не куров ми ставај зборови во тастатура кои што не сум ги напишал. Не биди типична комуњарска пичица туку одговори на тоа што си прашан ако знаеш, ако не, одјеби и не ми накалемувај нешто што не сум го напишал, за стварно некогаш да не ни се сретнат патиштата.
Соживот со тебе не е можен по друг основ.
Не затоа што некој е македонец,албанец,србин,влав,ром,евреин итн...
Ти си бе ретардиран.
Себе и самозадоволен...
таков со кој што баш и нема потреба да пробаш било што заеднички да истераш.

Ти си бе жива писача машина.
Теледиригирана од штаб на партија.
И крај.
Тука завршиле сите апдејти.
Затоа немаш другари.

Проблемот е што таков каков што си скроен,заедно со еден мал дел од популацијата се обидуеш твоите фрустрации и грешни разбирања и сфаќања да ги рефлектираш кај мнозинството.
И многу јасно дека тоа поминуе уште понеуспешно и ти создава нова фрустрација.

Али едно е битно !
Ти си непоправлив.
Јас живеам за новите времиња кои што како и да е ќе мора да дојдат и во оваа моја мала паланка на југот на Европа...
во кои што едни паметни и пресметани момци од сите нации ќе се соберат и ќе заклучат дека повеќе им се исплати да соработуваат отколку да ратуваат,па сместа тоа значи дека такви примери и изолирани групи како тебе ќе треба да бидат изолирани и уништени.

И тоа по принципот... секој своите. :wink:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Јас живеам за новите времиња кои што како и да е ќе мора да дојдат и во оваа моја мала паланка на југот на Европа...
Ова заслужува да се овековечи со Ахмет Каја :pipi:

 
P

Princ

Гостин
Идемо даље, интересна е дискусијава.
Колку што знам, јас и ти имаме ист или сличен бизнис.
Мојот е лоциран во кондово, твојот немам појма каде, низ град некаде сигурно, не е ни битно точна локација, битно ми е дека е во македонска средина.
Сад долази питање (кој курназ сум, на 300 јазици зборам Касандра ми амор)
пола Кондово ми се бизнис пријатели.
Што се жалиш бе дека нема соживот ако моите албанци ти се твои бизнис пријатели наместо да бидат мои? Јас сум албанец, иста (или слична) работа како и ти вршам? Што го тера мојот сељак албанец од кондово да оди кај македонец од таму некаде да му е бизнис партнер? Нели нема соживот? Соживот е тоа имењаку на Гоце, заедничка соработка, кафенце, добар муабет...
Ти или лажеш дека нема соживот, или лажеш дека имаш бизнис пријатели албанци. Во секој случај, лажеш.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе во била 4 пати ја кршат плочата, во зградата каде се има држено Конгресот на Албанската азбука...
Првиот пат верувале или не беше 1998... Па се до пред година дена...

Нема соживот... Има меѓу хомо сапиенс личности... тек тук... На романсата ќе и дојде крајот...
 
N

n/a

Гостин
Абе во била 4 пати ја кршат плочата, во зградата каде се има држено Конгресот на Албанската азбука...
Првиот пат верувале или не беше 1998... Па се до пред година дена...

Нема соживот... Има меѓу хомо сапиенс личности... тек тук... На романсата ќе и дојде крајот...
А ти си ми личен `симпатјага` на мене...
Идеш и ти да кршиш камен доживотно...заедно со другар ти .

Пошто ако на Штурмегвегер и Али Баба ќе треба кај и да е некој да им удри еден ќотек за да им дојде памет (а ќе им дојде)...
тебе не може да `ти доаѓа`.

Ти си изградена личност,башка прилично начитана.
Али си непоправлив,исто ко другар ти.
:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Абе во била 4 пати ја кршат плочата, во зградата каде се има држено Конгресот на Албанската азбука...
Првиот пат верувале или не беше 1998... Па се до пред година дена...

Нема соживот... Има меѓу хомо сапиенс личности... тек тук... На романсата ќе и дојде крајот...
Годинава, ко шо беше евидентно, на највисоко ниво се одржа манифестацијата за 100 години албанска азбука.

Плус, ви се отстапи спрат од Чифте Амам за културен центар.

Ние, борците не може да си ги чествуваме, и уше им го поганите скромниот спомен.

Гледаш дискрепанца помеѓу давање и земање?

Тоа НЕ е соживот.
И на таквата лага треба да и дојде крај.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
arno arno se e taka do onaa prilika koga kete iselat bidejci toa e etnicka albanska teritorija.ti i ponataka veruvaj deka ima moznost za sozivot.
:toe:
koj go dozvoli toa da bide cisto etnicka teritorija dali si se prasal?dali sami go napravija toa ili so necija pomos ? pa sigurno ne, im ja prodadovme za pari ili prodadovte za poudoben zivot dedovata ili tatkovata zemja, taka pa sega kukate ne izbrkaa.mozebi ti ne si sakal da prodades no poveketo sto gi znam zo galanten i raskosen zivot prodadoa sto imat i sega se golemi gragani.:toe::salut:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
А да се олабави темава од лични напади?

Пошо ситуацијава е далеку од личносна, или за неколку поединци.

Збориме за нешо поголемо и побитно, затоа заебете муабети на ти.
 
С

Спенсер

Гостин
соживот со диво племе???со животни??? нема шанси!!! идеш сам,нишо не им прајш они се курчат,а кога сме еднакви по бројност главите доле ко пичиња,од автобусине се зверат ко да сме голи женски,(пројдете покрај 56ка,или 11ка и ке видите,сите у вас ке зјапаат и ке праат некои мутави фаци,друг пример-идеме 2ца со 2ве девојчиња,и проаѓаме покрај нив,шипците беа 7-8 души,и одма почнуваат да свиркаат,да пцујат, едноставно животнииии!!!!!!!! нема соживот со нив.
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Годинава, ко шо беше евидентно, на највисоко ниво се одржа манифестацијата за 100 години албанска азбука.

Плус, ви се отстапи спрат од Чифте Амам за културен центар.

Ние, борците не може да си ги чествуваме, и уше им го поганите скромниот спомен.

Гледаш дискрепанца помеѓу давање и земање?

Тоа НЕ е соживот.
И на таквата лага треба да и дојде крај.
ej, aj ne plachi ti se molam. Dosadna stana so tvoite "kukanja" kako albancite ti pravele nepravdi, dodeka ti sekogash so Golub na racete si sedela, kako symbol na Mirot.
So samiot tvoj iznesen stav (baziran na izolirani sluchai)deka ne postoi sozhivot , ni dade do znaenje deka ti vsushnost poima nemash za prirodata na interakcijata pomegju lugjeto. Zatoa i sekoj tvoj komentar na temata e neosnovan.

Pozdravche :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
А да се олабави темава од лични напади?

Пошо ситуацијава е далеку од личносна, или за неколку поединци.

Збориме за нешо поголемо и побитно, затоа заебете муабети на ти.
Сите пробуваат да преминат на ТИ, ада сака да преминеме на ВИЕ:)

Иначе за докажување на соживотот утре одам на чај кај Принц во Кондово, сам со јавен градски превоз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom