Соживот

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Владејачката ДУИ денеска го прославува Денот на албанското знаме. Куќата на Јашар Бег заштитена како културно наследство, иако без дозвола од Министерството за култура, беше лично отворена од лидерот на ДУИ Али Ахмети, но како Музеј на слободата, првично наречен Музеј на ОНА.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=100843
Новата спомен плоча на Карпалак издржа само три дена. Утрово случајни минувачи на автопатот Тетово - Скопје пријавиле дека е скршена. Овојпат сторителите не ја расфрлале по асфалтот. Ја скршиле со неколку удари.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=99622


Која е формулата за соживот уствари? Ја знае некој?:drk:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Соживот?
Не верувам.
Подобро кажано - не е можен.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
има премногу болни умови од секоја националност во земјава кои не дозволуваат ни с од соживот.

се додека е така нема да има напредок, освен напредокот на простото и глупаво размислување.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Na onie od Aracinovo i Matejce da im gi praite tie prikaski za sozivot!!!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Кај нас нема услови за соживот. Ништо не не поврзува нас Македонците со Албанците и цела историја има непријателство. Плус каков соживот кога и Албанците не ни ја признаваат земјата во која живеат. Плус на повеќето културата и разумот им е на ниско ниво за соживот. Има и Македонци такви, не викам не, али ете видете ги главните политички сили на Албанците и ке сватите за што гласаат на избори.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Зошто да коментираат кога деновиве нема ниеден уапсен? :toe:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Сеа ќе видиш ќе викаат дека рамковниот договор не е имплементиран,дека се дискриминирани,дека се подложени на генодиц од полицијата и разни остали срања
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Кај нас нема услови за соживот. Ништо не не поврзува нас Македонците со Албанците и цела историја има непријателство. Плус каков соживот кога и Албанците не ни ја признаваат земјата во која живеат. Плус на повеќето културата и разумот им е на ниско ниво за соживот. Има и Македонци такви, не викам не, али ете видете ги главните политички сили на Албанците и ке сватите за што гласаат на избори.
И? Шокур ако имаме историја пун курац. Луѓе ко луѓе сите различни. Јас повеќе се плашам од "нашите" зашто повеќе сум јадел стап од тие НАШИ БРАЌА МАКЕДОНЦИ МАКЕДОНЦИ, одколку од албанци. Живеам со албанци 20 години, и они се фини со мене и јас сум фин со нив. Ме заболе курот искрено за политиката што се води, за парите што се вртат и мозоците што ви ги перат.
Додека има овци ќе има и џемпери, а додека има албанци ќе има убава баклава:) Не се случило Божиќ, Велигден да не дојдат пријателите на честитање, а истото и за Бајрам и Рамазан. Со фините луѓе се однесувам фино, со лошите ПОЛОШО.
Има можност за соживот ама за соживот со Македонците и соживот со Албанците. ДОСТА веќе со тоа ко да сме ние СОВРШЕНСТВО, со гол гз шајки демек вадиме. И ние сме ѓубриња, понекогаш и поголеми ѓубриња од било кој друг.
Јас тврдам дека може да има соживот, се наоѓа заеднички јазик со одредени луѓе, мене политички насочено-накурчени фаци ми сметаат, па макар биле и македонци.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе не реков дека нема и добри луѓе Албанци. Баш имам и јас другари Албанци. Али глеј од оваа страна. Албанците идат на избори, гласаат за партија и таа партија ги застапува нив значи самите гласачи ги подржуваат нивните планови и постапки а тие убаво горе се напишани со отварањето на музејот на ОНА. А плус кажи кога се случило некои Македонци да рушат некој Албански споменик? И кој прв почна 2001? Абе нема шанси соживот и крај.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Која е формулата за соживот уствари? Ја знае некој?:drk:
Pa ke ja krsime be, normalno. So edna ebana ploca li se cestvuvaat braniteli be? Ucete malku od nas, cela kuka izgradivme, armirani spomenici na koi sto ni raketi nisto ne im mozat. Aj neka go srusi celiot objekt nekoj ako moze. Ne moze, epa ne moze, normalno deka ne moze, ne e toa ploca od 20 cm kubni.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Pa ke ja krsime be, normalno. So edna ebana ploca li se cestvuvaat braniteli be? Ucete malku od nas, cela kuka izgradivme, armirani spomenici na koi sto ni raketi nisto ne im mozat. Aj neka go srusi celiot objekt nekoj ako moze. Ne moze, epa ne moze, normalno deka ne moze, ne e toa ploca od 20 cm kubni.
Точкест, за браќа ко цитираниов збориш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom