МЕТАЛ vs РАП

МЕТАЛ или РАП


  • Вкупно гласачи
    146
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
4
Не се и сите рапери верници. Има многу рапери атеисти без врска е да се меша музика и религија.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
najmnogu si sakam rap+meal iskombinirano.. prvo slusav rap pa rap+metal pa ojdeh samo na metal a sea gi slusam i posebno i iskombinirano.. kak i da e dvete muziki mi se No1:smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Христијански Метал си постои :)

Не се сите металци атеисти/сатанисти...
поштуем брат
и затоа кажаф не зборам за сите а и за тие што се не ги критикувам
свој стил и живот не можам јас да сер*м за нечиј стил
:helou:
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Не може да се дефинира дали е подобар металот или рапот , затоа што како прво единствена сличност им е во тоа што тоа е музика и како второ секој има право на сопствено мислење и на избор за тоа што го слуша. И рапот и металот имаат своја посебна убавина за тој што ги слуша т.е. за тој што преферира да слуша таков вид на музика. Нема потреба од никакви докажувања што е подобро, зашто на рапер или на металец ( иако ме нервира декларирање на луѓе според тип на музика, сепак на некој начин музиката го одредува и правецот на движење во живототиако не мора да значи) да му кажеш дека музиката што ја слуша е тиње, само ќе се постигне контраефект.
Јас кога би морала да бирам дали да слушам метал или рап, би слушала метал во секој случај , затоа што ме поврзува со времето кога бев во ,,лудите 16-ти,, и сите тие предрасуди што постојат за металците... А не се вистинити, за човекот не се суди според тоа што слуша и дали носи маица од Creadle of filth или од Wu- tang clan ( не знам точно ама не е важно тоа сега) , туку нека отвори уста и работите ќе станат јасни.
Во секој случај за мене единствена музика што ме исполнува и инспирира е рокот.... Има душа...
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
абе метал си е метал се знае во метал има инструменти вокал а во рап само копјутери и рецитирање :zlo:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Само споредете еден металец со рапер, металците носат избледени стари фармерки стари кожни јакни одат со автобус на работа ручаат хот дог и се мрсни во глаите од некапење додека раперите се во чисти бели алишта тежат од злато на нив живеат во големи скапи куќи и имаат купои лимозини спортски коли и мотори.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Само споредете еден металец со рапер, металците носат избледени стари фармерки стари кожни јакни одат со автобус на работа ручаат хот дог и се мрсни во глаите од некапење додека раперите се во чисти бели алишта тежат од злато на нив живеат во големи скапи куќи и имаат купои лимозини спортски коли и мотори.
хааам дека е тоа што го кажа за раперите не би кажал али ок ти ги сметаш за рапери 50 сент и Снуп
или од македонија Тони зен кој што не ни пее рап више
нема везе ништо од ова иако сакаат највеќето да си носат широки алишта ама тоа нема везе со тоа што ти го наброја
:helou: без навреди само поправки мали набројав:wink:
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Само споредете еден металец со рапер, металците носат избледени стари фармерки стари кожни јакни одат со автобус на работа ручаат хот дог и се мрсни во глаите од некапење додека раперите се во чисти бели алишта тежат од злато на нив живеат во големи скапи куќи и имаат купои лимозини спортски коли и мотори.
ne gubi vreme i odma prijavi se vo bardovci ili demir hisar.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Само споредете еден металец со рапер, металците носат избледени стари фармерки стари кожни јакни одат со автобус на работа ручаат хот дог и се мрсни во глаите од некапење додека раперите се во чисти бели алишта тежат од злато на нив живеат во големи скапи куќи и имаат купои лимозини спортски коли и мотори.
Toa го прават само оние рапери што се комерцијала, 50 Цент, Снуп Дог, да не ги набројувам.

Гласав на темава за метал затоа што рап не слушам. Слушам рок, метал и техно. Но тоа е мој вкус. А гледам дека многумина имаат погрешна претстава и за раперите и за металците. Металците се неизбањати. Од каде па тоа сега? Глупаво е ептен, се знае само кој не се бања. Бездомниците, скитниците и една од мој клас:).

Не се расправајте за глупости, и така двава стила на музика се подобри од турбофолк. Има и полошо :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Toa го прават само оние рапери што се комерцијала, 50 Цент, Снуп Дог, да не ги набројувам.

Гласав на темава за метал затоа што рап не слушам. Слушам рок, метал и техно. Но тоа е мој вкус. А гледам дека многумина имаат погрешна претстава и за раперите и за металците. Металците се неизбањати. Од каде па тоа сега? Глупаво е ептен, се знае само кој не се бања. Бездомниците, скитниците и една од мој клас:).

Не се расправајте за глупости, и така двава стила на музика се подобри од турбофолк. Има и полошо :)
Не ја криви одмазни4ка не е она крива , не ја собира во базен а не па у туш кабина :kesa:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Само споредете еден металец со рапер, металците носат избледени стари фармерки стари кожни јакни одат со автобус на работа ручаат хот дог и се мрсни во глаите од некапење додека раперите се во чисти бели алишта тежат од злато на нив живеат во големи скапи куќи и имаат купои лимозини спортски коли и мотори.
браО, честитки брат. се прашувам кај се најде волку паметен.
не се сметај толку вреден да дискутираш за метал.
иди стај си златни зУби.

и тема у овој случај беше музиката. треба да каеш шо поише поштуеш, а не да се плукаме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
браО, честитки брат. се прашувам кај се најде волку паметен.
не се сметај толку вреден да дискутираш за метал.
иди стај си златни зУби.

и тема у овој случај беше музиката. треба да каеш шо поише поштуеш, а не да се плукаме.
Реков веќе еднаш од странски метал поштујем Дуран Дуран и дуетот Каџа и Гугу, од бившите ЈУ простори од метал слушам Сребрена Крила и Мишо Ковач. Толку од метало од Рапо ми се бендисва оној ѓуптино на МТВ шо го дават со убаи невести околу него а тој со брадулче и в бунда, инаку јас најпојќе си слушам Синан Сакиќ, Шемса Суљаковиќ, Индира, Беба Селимовиќ, Драгана Мирковиќ, Малина, Марија, Маја (од странските народни) а од домашните групата Алтернатор, после Елена Велеска, Благица Павловска, Сејфедин... и други а исто така слушам и озбилна музика од Бетовен живиот албум ми е најубав.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Реков веќе еднаш од странски метал поштујем Дуран Дуран и дуетот Каџа и Гугу, од бившите ЈУ простори од метал слушам Сребрена Крила и Мишо Ковач. Толку од метало од Рапо ми се бендисва оној ѓуптино на МТВ шо го дават со убаи невести околу него а тој со брадулче и в бунда, инаку јас најпојќе си слушам Синан Сакиќ, Шемса Суљаковиќ, Индира, Беба Селимовиќ, Драгана Мирковиќ, Малина, Марија, Маја (од странските народни) а од домашните групата Алтернатор, после Елена Велеска, Благица Павловска, Сејфедин... и други а исто така слушам и озбилна музика од Бетовен живиот албум ми е најубав.
Човече нема граница за твојата моќност. :pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Реков веќе еднаш од странски метал поштујем Дуран Дуран и дуетот Каџа и Гугу, од бившите ЈУ простори од метал слушам Сребрена Крила и Мишо Ковач. Толку од метало од Рапо ми се бендисва оној ѓуптино на МТВ шо го дават со убаи невести околу него а тој со брадулче и в бунда, инаку јас најпојќе си слушам Синан Сакиќ, Шемса Суљаковиќ, Индира, Беба Селимовиќ, Драгана Мирковиќ, Малина, Марија, Маја (од странските народни) а од домашните групата Алтернатор, после Елена Велеска, Благица Павловска, Сејфедин... и други а исто така слушам и озбилна музика од Бетовен живиот албум ми е најубав.
Вред се убаво.
Ама мислам дека не треба да се замараш со ова тема и дека не си за оваа тема.


` А Ова што го кажа за металците горе се носаат скинати фармерки не избањати јадат само хот-док, тоа ти е промашена инвестиција.


:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom