ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Шо се фолираат, тие "профитираат" индиректно од акцијата.

За на свадба ли ќе се чуваат?
Сори, онака искоментирав.
У право си али то је то :smir:
Али сепак утре ќе одам до кај координаторката заедно со xtrajcex да правиме муабет и да видиме што ќе направиме во врска со тоа и плакати...
 
N

NeMiRnA

Гостин
... и една жална вест за утре нема да може да дојдеме по униформите од црвен крст бидејки имало некој состанок и се дискутирало за неносење униформи насекаде:nesum:

едит: ако вршат работа мајчки на кратки ракави:vozbud:
Јас денес имав едно вакво препукување,барав од елеците,ама немит...со истото образложение...а за маичките,нема проблем врз јакни ќе ги облечеме ако не па...хахахаха...
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Јас денес имав едно вакво препукување,барав од елеците,ама немит...со истото образложение...а за маичките,нема проблем врз јакни ќе ги облечеме ако не па...хахахаха...
Трајче ќе ја носи без јакна :wink:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.499
едно прашање:не ја приметив темава порано,па не видов дека се договарате за то кој да поможит,пошо немав баш време неделава.Сакам да прашам,дали можит понеделник да им се придружиме на Џимеј и Фантом во Охрид или се е веќе договорено?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јас денес имав едно вакво препукување,барав од елеците,ама немит...со истото образложение...а за маичките,нема проблем врз јакни ќе ги облечеме ако не па...хахахаха...
Значи, ајде... ќе поминат овие два дена, па ќе прајме анализи на целиот процес.

Чувајте енергија за креација и реализација.

едно прашање:не ја приметив темава порано,па не видов дека се договарате за то кој да поможит,пошо немав баш време неделава.Сакам да прашам,дали можит понеделник да им се придружиме на Џимеј и Фантом во Охрид или се е веќе договорено?
Секако дека мојт.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Битолчани, има некој договор?.. До Црвен Крст да одиме?..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Стварно, во другите градови нема никаде хуманитарни акции?
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Стварно, во другите градови нема никаде хуманитарни акции?
Збирај Чомбе пљачките, ставај во пакет, и со охридскиот, пуштај за Скопје. Некој ќе имат да ги пречекат. Прошарај по Ресенов, ако имат интерес, ајде мала активност и натаму.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Дечки, што се тиче масите...Онаа овалната нека биде на плоштад, а онаа другата слободно може да иде пред Бисер.

Иначе, кој и кога ќе се чекаме утре на плоштад?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Збирај Чомбе пљачките, ставај во пакет, и со охридскиот, пуштај за Скопје. Некој ќе имат да ги пречекат. Прошарај по Ресенов, ако имат интерес, ајде мала активност и натаму.
А бе заинтересираност секогаш има, ќе видиме што како. А до кога е акцијата?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Дечки, што се тиче масите...Онаа овалната нека биде на плоштад, а онаа другата слободно може да иде пред Бисер.

Иначе, кој и кога ќе се чекаме утре на плоштад?
16 и 30,кај Дал мет фу...:smir:А кои...врска немам,јас ќе бидам...на претходните страни имаше пишано уште кој ќе дојде....
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
И синдикатот ќе допринесе за оние кои што немаат што да носат... пуниме торбите со алишта и доаѓаме на плоштад. 17:00 часот. :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Битолчани, има некој договор?.. До Црвен Крст да одиме?..
Тамара...

Стварно, во другите градови нема никаде хуманитарни акции?
...Чомбе...

Секој ден сте на форумов.
Досега само јас беколку пати повикав на активност во другите градови. Никој не се одзва. За битолчаните со Јове контактирав, но културно ми кажа дека нема време поради школски обврски ( а бар за битолчани имав филинг дека многу лесно и од одма може да спакуваат една ваква акција - пошо се фенси луѓе и нон стоп ново си купваат :) ). За другите градови, секој ден читам по некој кој прашува зошто нема ваква акција, а никој не се понудил да организира.
Е неможе Лана, Крејзи Ин Лав или Ада да организираат од Скопје за Струмица, на пример.
16 и 30,кај Дал мет фу...:smir:А кои...врска немам,јас ќе бидам...на претходните страни имаше пишано уште кој ќе дојде....
Центарци АЛАРМ! Немирна имат температура ама пошо е благо-ненормална сакат да идат утре на плоштад. Јас кажувам дека прекинувам секакви дипломатски и лични контакти со неа ако се појави утре на Македонија, бидејќи нема потреба да оди против здравјето кога немаме "рудник за копање".
Предлагам да ме поддржите во намерите ова одговорно чоече да препуштит малку одговорност во рацете на другите, и да се грижит појќе за своето здравје :)
И да, и под 38 е температура.С
Се извинувам за офтопикот :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Стварно, во другите градови нема никаде хуманитарни акции?
Јас во Струга си средив, Фантом и компанија во Охрид. Другите одамна сте повикани на темава да реагирате ако сакате ... не мора да е некој посебно замолен ... кој може смислува план и тера. Акцијава трае до понеделник ... сеуште имате време барем по некоја кутија да соберете од своите најблиски и познати. :vozbud:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Доаѓам утре да помагам на плоштад ама не ветувам дека ќе можам да седам цело време...најдов нешто и за донација има...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom