ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Abe se e ok ve poddrzhuvam samo shto sum od Prilep.Pozdrav za inicijativata se shto mozham e da ja pozdravam.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Оф...
абе, ај кај точка на мсн ќе се обратам.

На пример, Дивајн не е спомната како Струга.
Битола сеуште не се јавила, иако очекувам и од нив нешто.

Незнам дали е најпаметно да стои само Скопје во официјалната најава.... или едноставно Дивајн стави ја Гоце, секој ден од ______ кажи време Данице, во интернет кафе XP.

Немирна, чек сек.

Abe se e ok ve poddrzhuvam samo shto sum od Prilep.Pozdrav za inicijativata se shto mozham e da ja pozdravam.
Не баш. Можеш и да се нафатиш на организација за прилеп.
Било каков придонес ќе се цени од фамилиите и од црвениот крст.

Ама биди одлучен и брз.
Имаш веќе постојна организациона шема, копирај ја и делувај.
Ајде, ионака имаш енергија :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Еве Боби ...
За Струга останувам јас. Стружани ваљда знаете каде ми се наоѓа интернет кафето ( ако не - XP, позади хотел Београд), па од Среда до крајниот рок (мислам дека е тоа 29 Декември), секој ден од 10 до 05h ќе може да повелат и да донираат што можат и сакаат, во кутиите кои ќе бидат поставени за таа цел.

Слободно повикајте и некој друг со вас, кој може да даде допринос.
За возврат, ако ме најдете тука, ќе ве почастам најубаво кафе уз пријатна новогодишна атмосфера, а ако не, слободно побарајте од вработениот кого ќе го најдете тука, доколку и сам не ве понуди. :pipi:
Ако имате други прашања, обратете ми се слободно на профил или со приватна порака. Ви благодарам однапред на сите кои ќе се приклучите на оваа акција.:smir:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Подршка за акцијава иако не сум од Скопје, пред кратко време носев облека кај мене во Црвен крст, а бидете сигурни дека многу скоро пак ке соберам стара облека и пак ќе однесам. Поздрав и со среќа да соберете многу облека и да помогнете некому кому многу му е потребна. :smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Абе вие барем не сте средношколци. На факултет сте. И треба да знаете дека за работи што си ги организирате самоиницијативно, не може да пишувате дека е организатор некој друг.

Ко на корисници на интернет од ОнНет да им текне да организираат нешто, и да пишат дека ОнНет е организатор.

Сте згрешиле, корегирајте и готово. Не продавајте памет, нема да се надмудруваме сега.
во ред.
се извинуваме,но ете не обрнавме внимание на тој детал,убаво од тебе што ни посочи за да не се повтори за следниот пат а и сега има време да се корегира.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Се понудив пошо имам искуство со пишување на официјално соопштение за МВР. Супер ако Макс средил, а ако сепак треба официјално барање т.е. известување, пиши тука Медмакс, ќе го направам - иако верувам дека нема да треба :)
За ваква работа нема потреба од официјално писмено соопштение,не организираме штрајк па да им кажеме да се спремат:wink:
За на плоштад средив работа и нема да има никаков проблем,за оние кои ке бидат у Бисер нека тркне некој до ПС Аеродром колку да знаат за ако има било какви проблеми да реагираат.Ова е чисто превентивно да си бидеме на чисто.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Еве болдираното...заначи не ми е гајле мене кој ќе биде таму,јас сакам да донирам
Кога сакам нешто да донирам не ми треба мене некоја симпатична форумџивка да ме пречека,ми треба чоек кој од срце ќе ми се заблагодари...а ти сигурна дека ти ќе бидеш таа?
Aj prekini,te molam.


Btw, iam eden kup stari alishta doma, ke probam utre da soberam sho posihe mozam i nekade nakaj 3-4 saat ke dojdam. Osven ako ne mi izleze nesho sho epten ke me poremeti, onda idam u petok sigurno.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ете го финалниот ВЕБ флаер.

Значи сите што имате блог4иња, спејс4иња, бутур4иња ставајте доколку сакате поголем одзив:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Да го делам само последниот така? Тој дали е конечно конечен?
Не, ни последниот не е конечен, колку што знам останува тоа да се промени околу организацијата, ќе го стават ваљда коа ќе го завршат.

едит:Eте у исто време сме постирале:) Овој дели го.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Aj prekini,te molam.


Btw, iam eden kup stari alishta doma, ke probam utre da soberam sho posihe mozam i nekade nakaj 3-4 saat ke dojdam. Osven ako ne mi izleze nesho sho epten ke me poremeti, onda idam u petok sigurno.
Од каде искочи сега 3-4 саат? Ние што ќе собираме, ако седиме од 3 до 7 ќе станеме снешковци :wink: Терминот е од 5 до 7 попладне, тогаш дојди!:back:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Леле леле....
Вака, беа направени само 100, среќа имало недоразбирање со мајка ми дека сите треба да се готови денес :) Ама, тие 100 се поделени... Ќе им дадам и од новите нема проблеми... Само можеше некој да ми јави да не ги доделев... Али нема везе... Значи, можам да ги направам и новиве флаери, не ми е проблем стварно...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Леле леле....
Вака, беа направени само 100, среќа имало недоразбирање со мајка ми дека сите треба да се готови денес :) Ама, тие 100 се поделени... Ќе им дадам и од новите нема проблеми... Само можеше некој да ми јави да не ги доделев... Али нема везе... Значи, можам да ги направам и новиве флаери, не ми е проблем стварно...
Ева, ќе ги постираме сеа новите.
Ти навистина немаш обврска да правиш уште, пошо не е твоја грешка пропустот. Ако си направила само 100, и сакаш да придонесеш уште, пеки.
Ќе го ставиме флаерот за скопје, па терај.
Јас секако едно 400-500 комада ќе направам утре за делење на плоштад.
 
P

Princ

Гостин
СОБИРНА АКЦИЈА НА ПАРИЧНИ СРЕДСТВА ПРЕД СУПЕР ТИНЕКС ОД 22 ДО 24.12.2008 (од 16 до 20 часот во предвидените денови) КОИ ЌЕ БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ!
Мало зелено прашање... кај е супер тинекс? :icon_lol:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Мало зелено прашање... кај е супер тинекс? :icon_lol:
Богу иза леџа...Нема шанси до таму да шпартам. Ќе поминам од плоштад, па и така сте заедно организирани, ќе си дадете после еден на друг кој што собрал. Стварно нема теоретски шанси од Бутел 2 до Супер Тинекс да идам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom