ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Во кој дел од постот налета на иронија? Сеедно.

Ако си имате модератори од Битола, слободно нека организираат, ја не сум ни модератор, ни админ, ни семоќна да се договорам со 30 центри на Црвен Крст и 24,977 форумџии.
Идејава може да ја превземе било кој и истата да го инспирира да организира слична акција и во својот град. Јас од тука не можам да ве договорам кај да се чекате, кај ќе донирате, кој ќе доаѓа, кај ќе складирате итн.

И немој лекции за висок морал, те молам; ако сакаш да се докажеш како морален и паметен, организирај сам-АКО можеш.

Темава не е за тоа и не го тупи со вонтематски глупости.
 
D

Delux

Гостин
PSYtisfaction;2018055 Средствата потоа ќе бидат пренесени во [B напиша:
Црвен Крст[/B] во Кисела Вода, од каде што ќе ги распределат по социјалните семејства.

Секој што може и сака да помогне, во дадениот термин и дадената локација ќе биде љубезно пречекан од мала група на симпатични форумџики, кои со насмевка ќе ви заблагодарат за несебичниот акт. :pipi:
Ќе има и форумџии, ама они не се битни.

Не се двоумете и одделете час од вашето време, присоберете нешто од стара облека по дома (не е важно колку е стара, важно да е здрава и нослива) и оставете ни го на Плоштад.

За секој однесен пакет добивате бакнеж од мене и колешките и момент на среќа кај некого на кого му е потребна; за секое неучество, добивате клоца.
.

Ако има прашања, пријавувања, било што-слободно.
Еве болдираното...заначи не ми е гајле мене кој ќе биде таму,јас сакам да донирам
Кога сакам нешто да донирам не ми треба мене некоја симпатична форумџивка да ме пречека,ми треба чоек кој од срце ќе ми се заблагодари...а ти сигурна дека ти ќе бидеш таа?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
За да не отвараме посебни теми за секој град, секој кој сака да се нафати со собирање донации, нека напише тука кој град до претставува и како планира да го изведе тоа. Потоа, може да си стави во потпис инфо (кое ќе е различно од Скопјаниве) и да се потруди да исконтактира со кајганџиите од неговиот град, за да си помогнат и да го рашират муабетот.

За Струга останувам јас. Стружани ваљда знаете каде ми се наоѓа интернет кафето ( ако не - XP, позади хотел Београд), па од вечер (Вторник) до крајниот рок (мислам дека е тоа 29 Декември), секој ден од 10 до 05h ќе може да повелат и да донираат што можат и сакаат, во кутиите кои ќе бидат поставени за таа цел.
Ако не организира никој во Охрид, нека дојдат слободно и охриѓани кај мене. Блиску сме, па се надевам нема да биде проблем краткиот пат, за една ваква хумана работа, мала за нас но со големо значење за некој друг. Слободно повикајте и некој друг со вас, кој може да даде допринос.
За возврат, ако ме најдете тука, ќе ве почастам најубаво кафе уз пријатна новогодишна атмосфера, а ако не, слободно побарајте од вработениот кого ќе го најдете тука, доколку и сам не ве понуди. :pipi:
Ако имате други прашања, обратете ми се слободно на профил или со приватна порака. Ви благодарам однапред на сите кои ќе се приклучите на оваа акција.:smir:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ако сеуште немате најдено кола барајте ме,слободен сум попладнечки.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
ете,најдена е и кола,мад макс е од ѓорче,таман за до кај мене да се однесат стварите.
јас во среда ќе бидам таму кај 7 вечерта,па макс дојди и ти,ако треба да се постои уште-ќе стоиме или одма носиме се у кола и право кај мене.

биват?:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
19.884
ете,најдена е и кола,мад макс е од ѓорче,таман за до кај мене да се однесат стварите.
јас во среда ќе бидам таму кај 7 вечерта,па макс дојди и ти,ако треба да се постои уште-ќе стоиме или одма носиме се у кола и право кај мене.

биват?:)

Магде, сите собрани работи одат кај тебе во складиште? Таман ја можам директ кај тебе да донирам, за да не тегнам кутии до плоштад за експонација, а баш сакав да ја видам Ива... али ај друг пат, коа ќе донираме нешто друго :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Магде, сите собрани работи одат кај тебе во складиште? Таман ја можам директ кај тебе да донирам, за да не тегнам кутии до плоштад за експонација, а баш сакав да ја видам Ива... али ај друг пат, коа ќе донираме нешто друго :)
ете така,ти пишав и на профил.
ако некој од ѓорче,влае,кондово,сарај....не може да оди накај плоштад слободно нека ме исконтактира ќе ви кажам каде да ги донесете во ѓорче работите,ќе ве пречекам негде.

и луѓе разгласувајте по комшии,пријатели,колеги...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Среда во 5 сум на плоштад. Вчера не пишав, заради обврски, не заради пасивност. Ќе ги донесам сите алишта што ми се собрани.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Магде, ај пиши јавно:) каде ќе бидеш во Ѓорче?
Јас да смислам дали повеќе ми одговара да одам накај Центар или накај Ѓорче.
Успат ќе ви донесам топло чоколадо, ќе смрзнете бе, душички хумани:)))
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Ај ако може некој админ да стави горе под овој дел -
Кориснички панел НПП Членови Календар Радио и ТВ Нови мислења Барај
Брзи линкови
Видео Одјави се
да има едно известување како за собиранки/родендени што ставате нон стоп да стои и да има линк до темава.
Пробав, има проблем со плагинот за известувањата.
Ако може да направи некој банерче, радо би го ставил.

Иначе, ќе има нешто како штанд? Од Црвен Крст да се „позајми“ можеби?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
До кај сме со печатење/дистрибуирање на леткиве и дали ќе има луѓе и на двеве места во сите наведени денови и термини?

Јас можам на плоштад да бидам трите дена од 17-19.
Плус дали ќе има превоз на тоа што ќе се собере за сите денови...

И плус што бидна со текстот за медиуми (весници), и еден за на Кајгана би требало да има...
Иначе, ќе има нешто како штанд? Од Црвен Крст да се „позајми“ можеби?
И, да... масиче некакво нешто, некој...?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
За штандот у Бисер, некој кој не оди на факултет или школо, ај да ме замени. За сите термини во неделава.
Среда и сабота можам да присуствувам. Среда на плоштад, сабота во Бисер.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
..Бреј, од памет ме извадивте со известувањево...:)...Сметајте на мене, со задоволоство би помогнала [ако можам да се извадам од школо]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom