Zulu.mk - клик & глеј

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Денес сурфајќи по нетов наш македонски, налетав на интересно банерче и кликнав на истото. Ме пречека интернет сервис кој овозможува гледање на 11 македонски телевизии преку интернет. Адресата е www.zulu.mk
Еве како изгледа хоум пејџот.


Јас најпосле да погледам малку Jungle TV дома :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Супер... Ке може конечно да се гледа тв, а да не се дреми пред ЦРТ монитор.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Денес сурфајќи по нетов наш македонски, налетав на интересно банерче и кликнав на истото. Ме пречека интернет сервис кој овозможува гледање на 11 македонски телевизии преку интернет. Адресата е www.zulu.mk
Еве како изгледа хоум пејџот.


Јас најпосле да погледам малку Jungle TV дома :)
Е вакво нешто ни/ми требаше :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
квалитетот не е лош,одлично
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.867
Ова за иселеници и гастербајтери е фаназија,башка што не сецка ич и си лета со секунда зкаснување од ТВ преку сила.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
абе добро е но може да примат тужба од некои други канали што не се free на сателит :P, но сепак браво за дечките што го направиле.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ова за иселеници и гастербајтери е фаназија,башка што не сецка ич и си лета со секунда зкаснување од ТВ преку сила.
Знајш вакво нешто колку време барам.

Ебаго, во она Словенијата само МТВ Сателитска има по кабловските, и единствено нешто шо дават е Иселенички џубокс. :tapp:

Ова е супер замисла. Едно големо фала од мене до дечките кои го скоцкаја ова нешто :wink:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
абе добро е но може да примат тужба од некои други канали што не се free на сателит :P, но сепак браво за дечките што го направиле.
Кои канали? Сите овие канали се легално преземени :tapp:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Уффф колку јака ствар ваков квалитет на стрим одамна неам гледано а и касни само 1 секунда респект за дечките:vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И земете си најнова верзија на флеш плеер. Кај мене нескакаше да изваде слика додека не го преинсталирав.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
стримингот е од он нет како што гледам од кај нив ги пренесува. Ајде повише каналчиња да стават. :oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom