Семинарски, состави, есеи, задачи

П

Пепси_

Гостин
По Социологија ми треба нешто за будизам од прилика 1-2 страни помош ? благодарам...
 
Член од
22 февруари 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
ima li nekoj materijal za proektna po pravo na tema steknuvanje,prestanuvanje i gubenje da drzavjanstvo? ve molam ako ima nekoj nekakov materijal ako moze da mi prati na e-mail eci-589@hotmail.com vi blagodaram odnapred pozdrav :D
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Ми треба каква било информација околу книгата "Процес". Не барам готови состави, значит шо било ќе бидит од корист. За жал неможам да ја најдам книгата. Доколку некој имат нешто ве молам ПП. Благодарам однапред:smir:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Некој да не има некој есеј по англиски на тема I can describe myself as.. или слично нешто? :tapp:
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
mi trebaat temive za psimena hitnoo!
1. Апсурдниот човек како дел од нас во апсурдниот свет претставен во делата "Чекајќи го Годо" и "Странецот"
2. Рамнодушноста и очајот на современиот човек заплеткан во ништожноста на своите постапки претставн во делата "Чекајќи го Годо" и "Странецот"
3. Апсурдноста на секојдневието во кое очекувањата остануваат само очекувања, а случувањата зависат од нас самите во делата "Чекајќи го Годо" и "Странецот"

или ако има нешто некој поврзано со апсурдот, ништожноста, рамнодушноста и очајот на ликовите во делаваааа !!!
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Дечки ми треба семинарска по пенологија, “третман на осудените лица во затворите“ или некоја семинарска за некој светски познат затвор како Алкатраз, Голи Оток и сл. Фала однапред
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Може ли нешто за трошоци во претпријатие???????????????
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Ми требаат материјали за следниве теми:
-Овошна пулпа/овошна каша.Карактеристики и начин на добивање.
-Решавање на проблемите со отпадните води.
 
Член од
11 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Има ли некој нешто за
злосторство и казна
смрта на иван илич
за утре ми се правам писмена :uvo:
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
ај ве молам ако има некој семинарска, или материјал за семинарска по предметот „право на интелектуална сопственост“ тема „ индустриски дизајн
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Ве молам ако може некоја обработка на песните "Ленка" од Кочо Рацин, "Глас од Македонија" од Коле Неделковски и "Везилка" од Блаже Конески. Ве молам итно е кој што има нека праќа.. Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom