Споменик на Александар Македонски на плоштад Македонија?

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Zote e pameten :wink:, koga veke izgradija vmrovcive spomenik na skender beg, planiraat da izgradat spomenik na Aleksandar, togas nesomneno se potrebni spomenici na Car Dusan Silni i Kralj Petar Karadzordzevic.

Isto taka neophodno e vo znameto na Republika Makedonija da se vnese simbolot :

Јас викам и цар Душан во химната да го вметнеме.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Јас викам и цар Душан во химната да го вметнеме.
Па цар Душан, Македонскиот цар, има многу мало место во Македонската историја, српската циганаана решила да се поистоветува со Македонец. Покуси да не останат од бугарите.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Jebes sonce koe lici na ventilator.

Па човекот кој се спушти од Белград и стана претседател го направи вентилатор, мислев дека вие Белграѓаните сакате вентилатори!?

Јас викам и цар Душан во химната да го вметнеме.

Аха, ќе подигнеме и споменик на Џими Хафа, слушам закопан бил во Свети Николе.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
[
quote=Bratot;2012191]Па знам дека не ти е битно, ти не си дојден на форумов од желба за дискутирање туку поради целта која ти ја налага стипендијата.

Лажни европски соништа, затскриени зад историските националистички стремежи на Бугарија, Грција, Албанија и Србија.

Недоразбирањето со “Европа“ е фатаморгана, недоразбирањето ќе постои се додека постои Грција.
Т.е. додека опстојува на своите фашистички позиции.

А недоразбирањето како што го нарекуваш, може да се реши или со наша отстапка или со Грчка.

Она кон кое целите ти и пар други луѓе, е наша отстапка.

А после тоа, следуваат отстапки во насока на Бугарија. За што повторно ќе ја имаш истата улога.
[/QUOTE]

Само за болдираното. Дали е лажен сон ако и двете најголеми партии се залагаат за тој сон...и ако најголемиот дел од народот тоа го посакува?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Jebes sonce koe lici na ventilator.

Еј ајде не збори така кога тоа знаме е макеоднски симбол кој го има токму на фреските на црквите на косовои го преставува господ исус христос. Ако плукаш по ота знаме значи плукаш и по господ бог.








так да според ова и косово е македоснска земја и таа значи вие во минатот сте ни ја земале и се доакжува дека макеоднија не е мала земја и дека ќе дојде денот кога пак ќе биде голема.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Еј ајде не збори така кога тоа знаме е макеоднски симбол кој го има токму на фреските на црквите на косовои го преставува господ исус христос. Ако плукаш по ота знаме значи плукаш и по господ бог.



Ај у пм!
И Србите се Грци:pos2::pos2::pos2::pos2:

Само за болдираното. Дали е лажен сон ако и двете најголеми партии се залагаат за тој сон...и ако најголемиот дел од народот тоа го посакува?
Ти не си најголемиот дел од народот.
Ти си осаменик што сака да иде во НАТО и ЕУ,
а народот - не.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Ти не си најголемиот дел од народот.
Ти си осаменик што сака да иде во НАТО и ЕУ,
а народот - не.
[/QUOTE]

Интересна теза. Сакаш да кажеш дека Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат да влезат во ЕУ и НАТО?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Ne be brat jas sum makedonec a tebe ubavo ti go isprale mozokot za da mislis deka si naslednik na Ace a inace ti da ne si VMROVEC po nacinalnost

А каков Македонец си ти ? Од тие Славомакедонците што дошле през шести век на Балканот или од овие што Тито и коминтерната ги створила ? Инаку јас ВМРО не сум ги видел на слика и не сакам и да ги видам , затоа што овде во Бугарија ВМРО е симбол на продадени Македонци. Баш ми е интересно од каде додје до овој заклучок...

Прво, од кај знам дека си Македонец. Како што ти се сомневаш во мојата македонштина, јас уште повеќе се сомневам во твојата. Од проста причина, што форсирање на таква “ македонштина“ потсетува на форсираната “ србштина“ на Милошевиќ и Шешељ. Заратување со сите. А, сите сме сведоци на епилогот на форсирање тие идеи како завршуваат. За Милошевиќ се знае дека е од Црна Гора, а за Шешељ се шпекулира дека е Хрват. Инаку да се вистински Срби, веројатно, би биле поодговорни кон иднинаната на Србија. Така е со тебе,и такви како тебе. На прв поглед личат на големи Македонци, а на втор поглед на перспективни уништвачи на македонската кауза. За темата. Сметам дека Гоце Делчев е личност кој ја симболизира афирмацијата на макеоднската кауза на низа современи гемнерации и дека заслужува да има место на централниот плоштад во Скопје. :helou:


Па види пријателе, кога ќе видиш делата на некој човек ќе разбереш дали е Македонец или не е . Јас во тебе гледам некој кој што само тегли чергата на кај Бугарија во секој еден твој пост. И не се сомневам дека сакаш Гоце да биде на плоштад, па да можеш да кажуваш слободно потоа дека во Скопје има паметник на Бугарски херој :vozbud:, иако Гоце е толку Бугар колку е Бугар и Александар.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Zote e pameten :wink:, koga veke izgradija vmrovcive spomenik na skender beg, planiraat da izgradat spomenik na Aleksandar, togas nesomneno se potrebni spomenici na Car Dusan Silni i Kralj Petar Karadzordzevic.

Isto taka neophodno e vo znameto na Republika Makedonija da se vnese simbolot :



Како МАКЕДОНЕЦ се осеќам навреден од овој пост...
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
75
omopirin , 100% не си од Бугарија. Се од тоа што си го напишал зборува јасно. Ти само провоцираш. Знаеш 2-3 збора бугарски па заблудуваш. Мислам си некој платеник.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Car Dusan ima 300 pati pogolemo znacenje za Makedonija otkolku nekoj si homoseksualec koj ubival slabonaorazani pleminja.


Не заборавај дека овој хомосексуалац ја прослави Македонија во цел свет и дури и денеска е симбол и сон на секој владетел. Инаку и Душан ќе си го добие своето место во Македонската историја , не секирај се за тоа.

omopirin , 100% не си од Бугарија. Се од тоа што си го напишал зборува јасно. Ти само провоцираш. Знаеш 2-3 збора бугарски па заблудуваш. Мислам си некој платеник.

Каснакоски, одкако сум дојден на овој форум, повеќето време ми помина да докажувам на вакви перени мозоци како тебе дека сум Пиринец. Ми се здосади веќе од тоа. Знам дека многу ви смета оти има Македонци во Пиринот , ама мора да го попиете тои лек :vozbud: Доказ за тоа е дека чим напишам два реда одма сите Татари ( а и Срби напоследак ) скокате да ме плукате .
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
75
Каснакоски, одкако сум дојден на овој форум, повеќето време ми помина да докажувам на вакви перени мозоци како тебе дека сум Пиринец. Ми се здосади веќе од тоа. Знам дека многу ви смета оти има Македонци во Пиринот , ама мора да го попиете тои лек :vozbud: Доказ за тоа е дека чим напишам два реда одма сите Татари ( а и Срби напоследак ) скокате да ме плукате .
Не си од Бугарија. Имам јас докази за тоа.

Пример - пишуваш на тема која не е поврзана со Татарите - безгрешен македонски, има врска - бугарски збор, два, три, испуштени колку да се види дека не си од РМ.

Провоцираш, тоа е тоа.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не си од Бугарија. Имам јас докази за тоа.

Пример - пишуваш на тема која не е поврзана со Татарите - безгрешен македонски, има врска - бугарски збор, два, три, испуштени колку да се види дека не си од РМ.

Провоцираш, тоа е тоа.
На кој провоцира? На тебе? Па сигурно дека си србофилче, бугарофилче или нешто сл. На мене како Македонец не ме провоцира со ништо, а ни на другите Македонци.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Не си од Бугарија. Имам јас докази за тоа.

Пример - пишуваш на тема која не е поврзана со Татарите - безгрешен македонски, има врска - бугарски збор, два, три, испуштени колку да се види дека не си од РМ.

Провоцираш, тоа е тоа.
А ти што се бугарофилче кое се продало за пар лева
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Не си од Бугарија. Имам јас докази за тоа.

Пример - пишуваш на тема која не е поврзана со Татарите - безгрешен македонски, има врска - бугарски збор, два, три, испуштени колку да се види дека не си од РМ.

Провоцираш, тоа е тоа.

Браво на тебе , много си паметен :pos2:. Кажи што сакаш да направам за да бидеш уверен дека сум од Пиринска Македонија ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom