Прашања за Христијанството I

Статус
Затворена за нови мислења.
D

DeviL_32`

Гостин
ве молам немојте да ми се смеете ама шо значат оние бројки 5:10 25:10 18:20 98798:458748 :kesa:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
ве молам немојте да ми се смеете ама шо значат оние бројки 5:10 25:10 18:20 98798:458748 :kesa:
Тоа се стихови од Библијата..На пример..овој стих
Кога Аврам имаше деведесет и девет години, Господ му се јави и му рече: „Јас Сум Ел Шадај - Сè моќен Бог, оди по Мојот пат и биди непорочен.
е од Прва книга Мојсеева глава 17 стих 1..односно.... 1Мојсеева 17:1:)
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Па добро, бе, вие стварно се карате чија религија е боља?!?! или повистинска?!?!

леле.... кој да чува, сеа?!?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
spored hristijanstvoto, ubistvoto e grev...
a grev li e ubistvoto po naredba, ili vo ime na nesto drugo?
site koi ubile vo imeto na crkvata vo krstonosnite vojni sega gorat vo pekolot ili ?
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
89
Поени од реакции
2
не сум компетентен...ама ако се покајат де???

нели секој може..да го ископира тој распнатиот до исус..кој патем успеал и исус да го фати на финта.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900
не сум компетентен...ама ако се покајат де???

нели секој може..да го ископира тој распнатиот до исус..кој патем успеал и исус да го фати на финта.
ако искрено се покајат - да.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
не сум компетентен...ама ако се покајат де???

нели секој може..да го ископира тој распнатиот до исус..кој патем успеал и исус да го фати на финта.
Никој никог не фаќа на финти, се е вистина. Во спасението на разбојникот не гледам некаква финта. :music5:

Во суштина и покајнаието било присутно, бидејќи без него нема влез во вечниот Живот. Во Изворот кој никогаш не пресушува ...
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
mesate babi i zabi, za samo VAM poznati Agendi i celi.. Vera, religija i posvetenost kon boga e edna rabota.. Krstonosnata vojna, ili bilo koja druga vojna se druga rabota..

  1. procitajte ja pravata pricina za krstonsonata vojna..
  2. nemoj da sudite toa sto ne e vo vas domen
  3. ako ne vi se dopagja lokalniot svestenik, toa po avtomatizam ne znaci deka vasata religija ne e dobra..
  4. nemojte da potpagjate na provokacii, ili propagandi od tipot na YOUTUBE vesti i otkrovenija..
  5. Biblijata, Kuranot, Torah, se istoriski sveti knigi, i nivnata pojava i uloga si imaat svoe znacenje kako od kulturoloski, taka od moralen taka i od duhoven karakter..
  6. ne stanuva zbor za hristijanstvo ili islam ili judeizam ovde, sekoja od niv imaat svoja uloga vo golemiot plan na nasiot kreator (Bog). IStoriski fakti, dokazi soznanija ima na sekoj cekor, samo treba da gi otvorite vasite oci da vidite, vasite usi da cuete, vaseto srce da go osetite..
  7. Opravduvanjeto za otfrlanjeto na vasata religija poradi istoriski slucuvanja pred mnogu vekovi kako i nekoi anomalii koi deneska se pojavuvaat vo denesnite religii od necesni svestenici se samo fakti za vasata neukost i go pokazuva nivoto na vasata izmanipulirana svest od strana na denesnite mediumi ili tie koi ja imaat taa agenda..
  8. Nemojte da dozvolite neznaenjeto da ve navlece po patista od koi nema posle vrakanje..
  9. Na kraj, Ako imate somnez, i ako ja sakate pravata vistina, resenieto e vo Biblijata, Kuranot, Torata. Procitajte ja uste ednas.. Se kladam deka 95% od vas koi pisuvate ovde protiv religiite, ja nemate porcitano niednas..
pozz
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
mesate babi i zabi, za samo VAM poznati Agendi i celi.. Vera, religija i posvetenost kon boga e edna rabota.. Krstonosnata vojna, ili bilo koja druga vojna se druga rabota..

  1. procitajte ja pravata pricina za krstonsonata vojna..
  2. nemoj da sudite toa sto ne e vo vas domen
  3. ako ne vi se dopagja lokalniot svestenik, toa po avtomatizam ne znaci deka vasata religija ne e dobra..
  4. nemojte da potpagjate na provokacii, ili propagandi od tipot na YOUTUBE vesti i otkrovenija..
  5. Biblijata, Kuranot, Torah, se istoriski sveti knigi, i nivnata pojava i uloga si imaat svoe znacenje kako od kulturoloski, taka od moralen taka i od duhoven karakter..
  6. ne stanuva zbor za hristijanstvo ili islam ili judeizam ovde, sekoja od niv imaat svoja uloga vo golemiot plan na nasiot kreator (Bog). IStoriski fakti, dokazi soznanija ima na sekoj cekor, samo treba da gi otvorite vasite oci da vidite, vasite usi da cuete, vaseto srce da go osetite..
  7. Opravduvanjeto za otfrlanjeto na vasata religija poradi istoriski slucuvanja pred mnogu vekovi kako i nekoi anomalii koi deneska se pojavuvaat vo denesnite religii od necesni svestenici se samo fakti za vasata neukost i go pokazuva nivoto na vasata izmanipulirana svest od strana na denesnite mediumi ili tie koi ja imaat taa agenda..
  8. Nemojte da dozvolite neznaenjeto da ve navlece po patista od koi nema posle vrakanje..
  9. Na kraj, Ako imate somnez, i ako ja sakate pravata vistina, resenieto e vo Biblijata, Kuranot, Torata. Procitajte ja uste ednas.. Se kladam deka 95% od vas koi pisuvate ovde protiv religiite, ja nemate porcitano niednas..
pozz
Dobri ti se mislenjava :) :salut:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900
Dobri ti se mislenjava :) :salut:
повеќе од добри му се мислењата :helou:[/quote]

повеќе од повеќе од добри му се мислењата.



а можеби и повеќе од повеќе од повеќе од добри се.


...или не се можеби до толку добри.


во секој случај мислам дека минимум се повеќе од повеќе од добри.


да
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom