Прашања за Христијанството I

Статус
Затворена за нови мислења.
R

RAYTHEON23

Гостин
Ангел-ангел, духовно битие, со улога за пренесува Божји пораки-вести до достојните поединци.

ова ме интересира во мистерии има тема ангелите збореле...пееле преку радио:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

како тоа??????
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Видео килд д рејдио стар!
Рејдио страјкс бек!

Имаше и тема за звуци од пеколо,адот,џенемо крици и офкања некои...
А имаше и еден стрип :pos2::pos2::pos2: како грешникот отишол во пеколот и како друг некој се покајал, незнам на кој подфорум...

Туку ај, едно прашање за христијанството - ако ѓаоло е вработен во пеколо и ги казнува оние кои се огрешиле од христијанските закони, како може истиот ѓаол да работи и против христијанството во исто време...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Видео килд д рејдио стар!
Рејдио страјкс бек!

Имаше и тема за звуци од пеколо,адот,џенемо крици и офкања некои...
А имаше и еден стрип :pos2::pos2::pos2: како грешникот отишол во пеколот и како друг некој се покајал, незнам на кој подфорум...

Туку ај, едно прашање за христијанството - ако ѓаоло е вработен во пеколо и ги казнува оние кои се огрешиле од христијанските закони, како може истиот ѓаол да работи и против христијанството во исто време...
Прво се работи за духовен свет...не за физички работници во шивална..плус кога Ѓаволот бил протеран отишол со третина од ангелите...има помошници...
и велат има ЕМБГ 666??? како тоа???:kesa:
Ја извадил едната шестка кај стоматолог па му останале само три....:baeh:
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Ангел-ангел, духовно битие, со улога за пренесува Божји пораки-вести до достојните поединци.

ова ме интересира во мистерии има тема ангелите збореле...пееле преку радио:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

како тоа??????

Daj te be decko malce povise pocit za Bozjite stvorenija...mislam ne si pravite smeshki na smetka na angeli,poslanici i slicno....ic ne e smesno najozbilno
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Прво се работи за духовен свет...не за физички работници во шивална..плус кога Ѓаволот бил протеран отишол со третина од ангелите...има помошници...

Ја извадил едната шестка кај стоматолог па му останале само три....:baeh:
Добро ама како во исто време работи и за и против...или се разни ѓаоли, луцифер е еден а има и други...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Добро ама како во исто време работи и за и против...или се разни ѓаоли, луцифер е еден а има и други...
...третина од англите...не знам за колкав борј се работи..ама сигурно не е сам...плус...ако Ѓаволот може да прави чуда до тој степен да го имитира Исус..што го спречува да го прави она што тебе те мачи...
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
...третина од англите...не знам за колкав борј се работи..ама сигурно не е сам...плус...ако Ѓаволот може да прави чуда до тој степен да го имитира Исус..што го спречува да го прави она што тебе те мачи...

Kako toa mislis koga go izbrkal Bog pa nosel so sebe Angeli? Kakva vrska ima toj so Angelite?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Daj te be decko malce povise pocit za Bozjite stvorenija...mislam ne si pravite smeshki na smetka na angeli,poslanici i slicno....ic ne e smesno najozbilno

епа озбилен сум!!!!!!

ова со сатанко е исто ко на претседател послушност да му откаже началник на ГШ на АРМ!!!!
и други генерали...:toe:

и не е смешно:toe:

кој рекол така..или ти се смееш.

јас дискутирам објективно пише дека тој е бројот:toe:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Vo golema zabluda si
Има на повеќе места во Библијата..за тоа пишуваат и Исаија и Езекил..ама еве ти тебе еден цитат од Откровението..
И беше исфрлен големиот змев, старата змија, наречена ѓавол и сатана, која го заведува целиот свет; беше исфрлен на земјата, и неговите ангели беа исфрлени со него.
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Има на повеќе места во Библијата..за тоа пишуваат и Исаија и Езекил..ама еве ти тебе еден цитат од Откровението..

pfffff gluposti...gavolot nema nikakva vrska so angelite,baska angelite neznaat za greska
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
pfffff gluposti...gavolot nema nikakva vrska so angelite,baska angelite neznaat za greska
Ти си знаеш...Кој ги чешла Езекил и Исаија...пророци биле..шо ќе ни се тие кога те имаме тебе..the big nabee
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Ти си знаеш...Кој ги чешла Езекил и Исаија...пророци биле..шо ќе ни се тие кога те имаме тебе..the big nabee

E dobro ajde kazi mi edna vrska gavolot i angelite....sto imaat zaednicko
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom