Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Na sekoj tvoj glup citat imam jak odgovor za da ti se svrti tvoj lezbejski raj na glava.

No ostavam za sega , zatoa sti mi ne dozvoluva verata, do togas koga e za tebe limit !!!
Што ме цитираш кога не си способен да одговориш.

1. Дали слугите се прави верници достојни за рајот или се грешници што се специјално транспортирани за да служат.
2. Зошто само женски слуги со еротска аура ? Дали има и машки слуги и дали слугите служат и за сексуални услуги, бидејќи објаснувањето со крупни очи и понизен поглед некако е чудно.
4. Каде ќе спијат и каде се движат слугите. Ако верниците уживаат и цело време се третирани како богови што им следува на другите.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Што ме цитираш кога не си способен да одговориш.

1. Дали слугите се прави верници достојни за рајот или се грешници што се специјално транспортирани за да служат.
2. Зошто само женски слуги со еротска аура ? Дали има и машки слуги и дали слугите служат и за сексуални услуги, бидејќи објаснувањето со крупни очи и понизен поглед некако е чудно.
4. Каде ќе спијат и каде се движат слугите. Ако верниците уживаат и цело време се третирани како богови што им следува на другите.
Aha znaci moze se malce pomoralen da se prasa!!

Ke se potrudime da ti odgovarame .
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ок. фала за одговорот.

ама имам уште едно прашање-на ова виде е соборен во чеченија руски МИ-24.

дали исламот бара да се изговара алаху акбар при овакви ситуации(па и тие у хеликоптерот се луѓе)...или станува збор за погрешна интерпретација односно радикализам?


аллахуекбер-аллах е најголем:)
тоа за нив е успех...што успеале да срушат хеликоптер од непријател...
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Ок. фала за одговорот.

ама имам уште едно прашање-на ова виде е соборен во чеченија руски МИ-24.

дали исламот бара да се изговара алаху акбар при овакви ситуации(па и тие у хеликоптерот се луѓе)...или станува збор за погрешна интерпретација односно радикализам?


Ok. Sega da ubijes nekoga e eden od najstroznite zakoni vo Islam.
Allah toa ne oprostuva.(podetalen ima Ajeti, za koga ke ti se izvinam nemam mnogu vreme da gi baram)

A da ubijes nekoga i da vikas Allahu Ekber sigurno ne e dozvoleno. Znaci od kef.

No sega e prasanjeto od kade doadjat tie helikopteri.
Ako tie na helikopterot ubile nevini ludje i deca za da toj helikopter i tie sto su vnatre sigurno moze da se kaze "Allahu Ekber"

"Allahu Ekber" znaci Allah e mocen (jak), za toa Allah im pomognuva za vakvi helikopteri da se urnat.
 
S

smart ass

Гостин
аллахуекбер-аллах е најголем:)
тоа за нив е успех...што успеале да срушат хеликоптер од непријател...
знам што значи...ама успех е за нив..мислам нели алах според куранот вели борете се со непријателот но не претерувајте...дали овде изговарањето на неговото име е злоупотребено???

инаку имаше интересна книга,ќе ја учите од македонски поисател е кој бил амбасадор и во турција и др земји како ли се викаше...дејството ќе биде во египет...многу добро дело..како ли се викаше еејј???
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
знам што значи...ама успех е за нив..мислам нели алах според куранот вели борете се со непријателот но не претерувајте...дали овде изговарањето на неговото име е злоупотребено???
Da taka veli.
Borete se so neprijatelot no ne preteruvajte.

Ne preteruvajte znaci ne meltretiraj go dodeka ja unistis.
Znaci ne masakriraj. Da ne pati. podobro bi bil odmah da se unisti neprijatelot.
A na ovoj slucaj nema maltretiranje, znaci dozvoleno e.
 
?

..........

Гостин
Da taka veli.
Borete se so neprijatelot no ne preteruvajte.

Ne preteruvajte znaci ne meltretiraj go dodeka ja unistis.
Znaci ne masakriraj. Da ne pati. podobro bi bil odmah da se unisti neprijatelot.
A na ovoj slucaj nema maltretiranje, znaci dozvoleno e.
кој вели така муслиманскиот (визуелен)бог дозволува убивање:uvo:
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
кој вели така муслиманскиот (визуелен)бог дозволува убивање:uvo:
Ok. Sega da ubijes nekoga e eden od najstroznite zakoni vo Islam.
Allah toa ne oprostuva.(podetalen ima Ajeti, za koga ke ti se izvinam nemam mnogu vreme da gi baram)

Odgovorot ja dobi. Sega sakas da isprovociras nesto.

Podobro ke ostavim na Dr. Marcus da ti odgovori....
Na vakvi kako tebe on znae najdobriot odgovor.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
?

..........

Гостин
Ok. Sega da ubijes nekoga e eden od najstroznite zakoni vo Islam.
Allah toa ne oprostuva.(podetalen ima Ajeti, za koga ke ti se izvinam nemam mnogu vreme da gi baram)

Odgovorot ja dobi. Sega sakas da isprovociras nesto.

Podobro ke ostavim na Dr. Marcus da ti odgovori....
Na vakvi kako tebe on znae najdobriot odgovor.
Прво пишувај Македонски оти едвај те разбирам...:helou:

Второ Marcus е христијанин и нема што да кажува за муслиманството..

и трето провокација нема туку има отворена дискусија...велам визуелен затоа што не постои па ако ти мислиш дека постои дај докази пастирај линк да го видиме како изгледа...:helou:

и еднаш викаш дозволено е убивање апотоа велиш тоа е најголем грев:uvo:
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Нешто не штима тука а.
Zedov primer: Rekov ako toj Helikopter ubival nevini ludje ili deca toj moze da se urne.

Ama sigurno od keif nikoj ne sme da ubiva. Toa e eden od najstrogite zakoni koj Allah ne oprostuva.
Ni covek pa nitu edna zhivotinja ne smes da ubies za keif.
Da se lovi moze edna zivotinja samo za opstanak. Znaci da se jade i da se prezivi.
A ne za sport.

Podetalno Ne znam.

Ke zamolam nekoj od forumot koj znae poveke za ova na Islam neka vi podobro odgovori.

Pozdr....
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Прво пишувај Македонски оти едвај те разбирам...:helou:

Второ Marcus е христијанин и нема што да кажува за муслиманството..

и трето провокација нема туку има отворена дискусија...велам визуелен затоа што не постои па ако ти мислиш дека постои дај докази пастирај линк да го видиме како изгледа...:helou:

и еднаш викаш дозволено е убивање апотоа велиш тоа е најголем грев:uvo:
Zaboravi deka kaza Allah ne postoi toa e samo na glava na t.... Ne sakam da ponovam zatoa za ovie odgovori iako e Marcus Hristijanin slobodno moze da ti dava eden dobar odgovor.

A za poveke prasaj nego.

I uste mozes da kazes nema provokacia. Sramota
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Прво пишувај Македонски оти едвај те разбирам...:helou:

Второ Marcus е христијанин и нема што да кажува за муслиманството..

и трето провокација нема туку има отворена дискусија...велам визуелен затоа што не постои па ако ти мислиш дека постои дај докази пастирај линк да го видиме како изгледа...:helou:

и еднаш викаш дозволено е убивање апотоа велиш тоа е најголем грев:uvo:
Не мисли на коментар за муслиманството...туку на непочитувањето на Алах и моите модераторски обврски...веќе ти го избришав предходното мислење каде рече дека Алах е лик во главите на терористите..таков начин на дискусија нема да има на овој подфорум...ова е повеќе од провокација...и ќе биде санкционирана ако продолжиш во тој правец
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom