"Те сакам" - вистина или само излитена фраза?

TE SAKAM-vistinski zbor-da ili obicna fraza-ne???

  • da

    Гласови: 71 57,3%
  • ne

    Гласови: 53 42,7%

  • Вкупно гласачи
    124
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Да, ама глумци се за у театар, ваљда можам да осетам кога некој ми возвраќа љубов и ме сака..или нискокапацитетна бев м?
nikogas ne se potcenuvaj sebesi,ama nikogas ne gi potcenuvaj ni drugite i ne im ja davaj taa sansa i prilika da te izigraat.mnogupati samodoverbata moze da ti bide najgolem neprijatel.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
nikogas ne se potcenuvaj sebesi,ama nikogas ne gi potcenuvaj ni drugite i ne im ja davaj taa sansa i prilika da te izigraat.mnogupati samodoverbata moze da ti bide najgolem neprijatel.

Довербата е во друга тема, значи овде стрикно зборуваме за фразата „те сакам“ колку веруваш во неа, и дали ти е потребна, затоа и така се изјаснив, глумење и доверба се други теми алекс, како и да е можам да се отслонам на мојот инстинкт (инсект), до сега не ме разочарал.:smir:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Вистина е кога веруваш. Тогаш постои, тогаш уживаш. Кога неверуваш, го нарекуваш како сакаш дури и излитена фраза :jaj:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@LUSY_LU
jas ne zboruvam za doverbata i toa sto ti mislis.tuku bas za frazata "TE SAKAM".koja sekogas moze da bide i vistina,a i izlitena fraza.i prasuvam dali sekogaw mozes da znaes koja e od tie dve?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
@LUSY_LU
jas ne zboruvam za doverbata i toa sto ti mislis.tuku bas za frazata "TE SAKAM".koja sekogas moze da bide i vistina,a i izlitena fraza.i prasuvam dali sekogaw mozes da znaes koja e od tie dve?
Да, можам да знам, кога е вистина а кога фраза, затоа и велам инстинктот сеуште не ме изневерил:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
-bravo za tebe.
samo jas bi rekol"instinktot seuste ne me izneveril-barem jas taka mislam"mislam deka ova bi bilo posoodvetno.:smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
И јас само на еден човек му имам речено те сакам. Не сум сакала да лажам никого... :toe:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
мислам дека само еднаш во животот од срце се кажува вистински ТЕ САКАМ.
сите останати ситуации се само ради реда или пак тоа сме го мислеле со главата али не и со срцето.
 
M

MIL

Гостин
Frazata TE SAKAM pa i ne e lesno da ja izgovoris ako ne cuvstvuvas ljubov ili TE LJUBAM toa e veke tezok zbor koj retko go izgovaraat mnogumina iako se zaljubeni ,a ima golemo znacenje jas miluvam da kazam takov zbor na devojka mi i i kazuvam DA eve i sega kazuvam BEBE TE LJUBAM,te sakam e MALKUUUUUUUUUUUUUU :back::back::back:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Многу пати ми кажуваше дека ме сака, ама баш и не му верував...
Ама кога го чув во сон да каже дека ме сака :back::back::back:

Сега и не е баш обична фраза за мене....
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Си ја сакам и и викам 2 пати у минута ТЕ САКАМ :pos2:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Тоа е само збор, звук артикулиран од нашите грла.Обично ги ценам луѓето според делата, а не според зборовите така е и на оваа тема.
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Hmmm..:raz: Te sakam.. Mislam deka ne treba mnogu cesto da se kazuva, poveke ke bide ceneto i poveke ke ti znaci..Ako na sekoja minuta kazuvame te sakam te sakam te sakam, nema da bide toa toa, nema da go ima ona vistinsko znacenje :toe: Sakam, i go kazuvam toa od srce i toj zbor ima golemo znacenje za mene, no vo vistinsko vreme a ne na sekoj moment, jes da mi se desavalo nekogas koga epten epten sum ispolneta i srekna da mu kazuvam na partnerot i po cel den ama so cel da iskazam kolku sum srekna sto go imam a isto taka da se ispraznam od taa pregolema sreka sto ja custvuvam vo momentot :pipi: :back:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.693
Поени од реакции
13.328
Говорот отсекогаш бил наменет како оружје за манипулација. Самиот израз ТЕ САКАМ не значи ништо освен проста реченица. Но кога е пропратен со љубовни гестови, покажување на љубов несвесно кон другиот, тие зборови знаат да се вклопат. Сепак повеќе претендирам за таа која ја љубам да и` речам дека ја љубам отколку дека ја сакам.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
te sakam e samo fraza so koja maskite polesno i pobrzo gi legvet zenskite
najcesto taka e
najcesto
mozda nekoj,nekade,nekogas go mislel to te sakam dur go zborvel...ili ne:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom