Дали албанците можат да се справат со гејците?

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Albancite.
Albancite.
Po dva kila muda imame. Ona gejcite se kastrirani optan toptan.


Ljubim te ja tebe. :back: :):):) A bogami turcite uste poveke me sakaat mene, a pa koga ke im spomnam grk, apapapa, avavavavav......

Mafija kuka gradi. Mafija drzava gradi. Hu hu hu huu :vozbud::vozbud::vozbud:
Ок создадохте нова држава,ке видиме како ке ja развиете.Бранат ви ЕУ и НАТО.Сега се е во вашите раце.Убаво е да знаете,дека ако изпровоцирате уште некоj пат нема да имате подржка долго време.
Турциja ja остаj на ЕУ.Убаво ке ja оправат.Нали и те сакат да влизат во ЕУ,ке треба МНОГО да се реформират.
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
znaci se raboti za uzurpacija sopsven imot.togas ima samo edna strana za biranje.jas stojam pozadi obespravenite.ne gledam zosto bise sitele na makata na tie luge iako se grci.naprotiv bi trebalo da prvi zastaneme vo nivna odbrana,za da dokazeme deka se grizime za site obespraveni na balkanot, a ne samo za svoite vo bugarija i grcija.duri stosot bi bil da kako drzava zastaneme pozadi nivnite baranja
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Со албанците нема трте мрте. Никој нема да не гази. :) Greeks? I say fuck em :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Абе конкрете,размардаj малче ова во главата си те молам.
Албанците или Грците имат поголемо лоби во светот?
Албанците или Грците имат повеке пари?
Можеш ти да ми кажеш во каква са поjaки Албанците от Грците?

Фми. Грците немаат лоби. Албанците имаат. Факт неприскосновен. Грчката заедница во Америка ја има горе доле по крајбрежјата, ама тие ако треба и по $20 долари за Грчка ќе дадат. А па од друга страна сред Харлем да ти пишува на дуќан Чајџилница треба стварно да не си саглам со главата.

Грците немаат пари. Грците имаат кредити. Албанците имаат фондови. Кредитите треба на некого да му ги враќаш. Фондот сам го финансираш.

Во што се појаки од албанците од грците?? Хмм, како прво, сложност, муда. Борбено искуство. Војни миљон. Грк од село некое си таму на југон нема пиштол со око видено. Албанче од 10 години пука лименки позади куќа.

Друг проблем е, албанците кога тогаш ќе си го добијат Епир. Моментот не е сега. Моментот ќе биде тогаш кога Грчка навистина ќе се расфрли на сите страни...Македонија, Турција, Бугарија, Албанија...ќе си троши од тоа буџетот и кредитите...ќе се јакне во однос на било која од овие држави јек а јек..(освен Турција нормално)...но, доколку било која од овие држави се одлучат да настапат заедно против Грчка...ќе го јадат стапот и оро ќе свират. Додуша од бугарите не очекуваме ништо ама нејсе, ги набројав како држава тука кадешто може да има некои пукотници поради границата..

Грчка се сили, и грчка е таа која што се впушта во повеќе фронтови. Си кажав јас и претходно на друг пост. Почнаа со Химара демек независност барале, отцепување...нека бе, слободно. Истиот момент кога на чамите ќе им се дозволи отцепување, тогаш и Химара со 10.000 луѓе ќе се отцепи од Албанија.


Ок создадохте нова држава,ке видиме како ке ja развиете.Бранат ви ЕУ и НАТО.Сега се е во вашите раце.Убаво е да знаете,дека ако изпровоцирате уште некоj пат нема да имате подржка долго време.
Турциja ja остаj на ЕУ.Убаво ке ja оправат.Нали и те сакат да влизат во ЕУ,ке треба МНОГО да се реформират.

Ако треба да се бира помеѓу војна со Грчка и ЕУ со притисоци и условувања...90% од турците Грчка би ја срамниле со земја.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174


videovo e podolgo ama po odnos na temavava videte sto im kazuva carknjas na grckata novinarka za camite delot posle 5min i 44 sec.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ок создадохте нова држава,ке видиме како ке ja развиете.Бранат ви ЕУ и НАТО.Сега се е во вашите раце.Убаво е да знаете,дека ако изпровоцирате уште некоj пат нема да имате подржка долго време.
Турциja ja остаj на ЕУ.Убаво ке ja оправат.Нали и те сакат да влизат во ЕУ,ке треба МНОГО да се реформират.
Ti bas mislis deka Turcija ke se "reformira" za EU? Bas mislis deka ke se otkazat od Kipar, ke se pobratimat so grcite? Ocigledno ne gi poznavas.
A inace gi spomnav, dodusa ti gi spomna a ja gi naglasiv, kolku da go vidis soodnosot na silite sto se odnesuva do lobito. Baska i rymz ubo ti objasni.

Ако треба да се бира помеѓу војна со Грчка и ЕУ со притисоци и условувања...90% од турците Грчка би ја срамниле со земја.
More nisto ne treba da biraat. Dovolno e edna montirana snimka da se pusti po turskite mediumi, kako vo Grcija se pali turskoto zname ili slika so likot na Ataturk, i utredenta ke vidime kako viori istoto zname na vrvot na Parthenon :):):):toe:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ti bas mislis deka Turcija ke se "reformira" za EU? Bas mislis deka ke se otkazat od Kipar, ke se pobratimat so grcite? Ocigledno ne gi poznavas.
A inace gi spomnav, dodusa ti gi spomna a ja gi naglasiv, kolku da go vidis soodnosot na silite sto se odnesuva do lobito. Baska i rymz ubo ti objasni.


More nisto ne treba da biraat. Dovolno e edna montirana snimka da se pusti po turskite mediumi, kako vo Grcija se pali turskoto zname ili slika so likot na Ataturk, i utredenta ke vidime kako viori istoto zname na vrvot na Parthenon :):):):toe:
Имаше таква случка. Додуша не се ни осмелија да го палат, само пробаа да го симнат од јарбол. Ама...лесна му земја на тој што проба, не е веќе меѓу живите. Пред очите на УН војници, пред камера, пред сите. Ладнокрвно си викнаа тие од спротива да го соберат и да заметат тоа тро крв шо потече...
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Имаше таква случка. Додуша не се ни осмелија да го палат, само пробаа да го симнат од јарбол. Ама...лесна му земја на тој што проба, не е веќе меѓу живите. Пред очите на УН војници, пред камера, пред сите. Ладнокрвно си викнаа тие од спротива да го соберат и да заметат тоа тро крв шо потече...
na kipar bese toa ....pred oci mi e slikata
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
na kipar bese toa ....pred oci mi e slikata
97ма..една страна едните, друга страна другите. Снајпер. Штама. Трчаат го собираат телото. Ќутат сите. Турчето си го мести бркот и се враќа у чајџилница.

Памтам ко денеска...
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Тешко да излезат на крај со толку геј популација, туку нејсе нас ни одговара малку да се исчукаат и онака ни се душмани!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Која штама после пукотници...грци...мужишта :)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ti bas mislis deka Turcija ke se "reformira" za EU? Bas mislis deka ke se otkazat od Kipar, ke se pobratimat so grcite? Ocigledno ne gi poznavas.
A inace gi spomnav, dodusa ti gi spomna a ja gi naglasiv, kolku da go vidis soodnosot na silite sto se odnesuva do lobito. Baska i rymz ubo ti objasni.


More nisto ne treba da biraat. Dovolno e edna montirana snimka da se pusti po turskite mediumi, kako vo Grcija se pali turskoto zname ili slika so likot na Ataturk, i utredenta ke vidime kako viori istoto zname na vrvot na Parthenon :):):):toe:
Jaс реков,ако сакат да влезнат во ЕУ.Кога не го изполнат нема да влезат.Ова се види от авион.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom