Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Чоек што се мешаш тука со двозборни постови , слабо познавање македонски јазик и апче од меѓународна политика.
a ti gledaj ja svojata rabota ok

KOSOVO e realnost i ako na srbite ne im se dopaga togas neak sonuvaat,no neka vnimavaat da ne ja izgubat i Vojvodina:helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Sekoj mozesh da go kupish zatoa tie sto gi oborija avionite vo srbija, i pilotite sto se borea so migovite denes rabotat kako slatkari, vo pekari odkolku kako dekorirani heroji.
Blagodarenie na tvojot omilen tadic i ostaveni se samo negovite poslunici zosto evropa nema alternativa.
Тие што беа у емисијата беа пензионирани, со доста трауми и не ми личеше дека некој ги поткупил или присилил да зборат невистини...Збореа приказни како преживувале, како се бореле за живот а тоа на било кој војник не му е баш омилена тема и не знам која би била цената...
Кажи еве за што поточно мислиш дека не било вистина , не можам вака да те протолкувам и разберам што сакаш да ми кажеш...

Ја неам омилен политичар ...Не знам од каде донесе заклучок...
 
M

Mario Gómez

Гостин
a ti gledaj ja svojata rabota ok

KOSOVO e realnost i ako na srbite ne im se dopaga togas neak sonuvaat,no neka vnimavaat da ne ja izgubat i Vojvodina:helou:
Ок ако не сакаш може да дебатираме, во Војводина живеат 65% Срби и околу 15% Унгарци и Словаци.Нема некои тензии и не се води негативна политика.Постои како автономна покраина без претензии да се расцепи.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ako vie lazete, vremeto i istorijata i Boga ne laze:

 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
За независноста на косово не одлучуваше картата и имињата на неа туку народот кој живее таму. Вакви карти србите имаа и за “нивна“ Хрватска и “нивна “ Босна“ и “нивна“ Македонија и “нивна“ Црна Гора, па сегде таму НАРОДОТ во најголем број гласаше дека неќи да живее со и под нив.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Прашањето на Косово би се вратило само со распад на НАТО и јакнење на Србија, јас знам дека Србите никогаш нема да го заборават Косово,бидејќи тоа е голем дел од нивната економија, живеат голем број Срби и има и нивни историски споменици.Но, се додека постои НАТО и Америка може да влијае во европа.
Kosovo has an estimated population of 2.1 million (as of 2007)[1]. The dominant ethnic group is Albanian (92%), with significant minorities of Serbs and others

Во 2007 имало 92 % Албанци,а останатите биле срби,турци,бошњаци итн.
Сега во 2009 сигурно бројот на Албанци се зголемил, а во идниниа пак ниеден србин нема да има во Косово.:vozbud:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Kosovo has an estimated population of 2.1 million (as of 2007)[1]. The dominant ethnic group is Albanian (92%), with significant minorities of Serbs and others

Во 2007 имало 92 % Албанци,а останатите биле срби,турци,бошњаци итн.
Сега во 2009 сигурно бројот на Албанци се зголемил, а во идниниа пак ниеден србин нема да има во Косово.:vozbud:
Нема тоа врска, Србите го знаат тоа, ама тие го сакаат косово поради економијата .
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Во 2007 имало 92 % Албанци,а останатите биле срби,турци,бошњаци итн.
Сега во 2009 сигурно бројот на Албанци се зголемил, а во идниниа пак ниеден србин нема да има во Косово.:vozbud:
Баш така.
И престанете Македонци да се солидаризирате со србите.
Имаме ние како држава свои интереси кои во најголемиот дел не се поклопуваат со српските.
Бетар од хард кор срби сте голем дел од вас, како рецидитив, исцедок од нешто на слобо.
Грев и пред себе и пред оние околу вас.
Македонија си има сопствена политика, која во прв план ја става Америка и Туција како наши најголеми пријатели и спонзори.
Без тие две држави ние или немаше да постоиме или полошо ќе бевме пак јужна бановина.
Така да смирете си ги страстите, прифатете ги работите такви какви што се и работете за доброто на Македонија.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Баш така.
И престанете Македонци да се солидаризирате со србите.
Имаме ние како држава свои интереси кои во најголемиот дел не се поклопуваат со српските.
Бетар од хард кор срби сте голем дел од вас, како рецидитив, исцедок од нешто на слобо.
Грев и пред себе и пред оние околу вас.
Македонија си има сопствена политика, која во прв план ја става Америка и Туција како наши најголеми пријатели и спонзори.
Без тие две држави ние или немаше да постоиме или полошо ќе бевме пак јужна бановина.
Така да смирете си ги страстите, прифатете ги работите такви какви што се и работете за доброто на Македонија.
Sekoja cest drugar, cista petka za postov.:smir: Kosovo e realnost poradi samite srbi i Srbija. Kosovo e zavrsena prikazna
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нема тоа врска, Србите го знаат тоа, ама тие го сакаат косово поради економијата .
epa cim srbite ja sakaat Kosovo samo za ekonomijata..toa znaci deka KOSOVO ne e srpska zemja a toa i samite srbi go znaat..pa ne za dzabe NATO ja napadna srbija!!
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ова е интересот,ова е доказот чиво е.Не не интересираат нас некои имигранти од Кавказот.
Ako de, neka ne te interesiraat i dalje tebe, koj te vrti, tie ja vladeat taa parce zemja od kartata, ti teraj si so svoeto dalje.....:helou::helou::baeh:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ako de, neka ne te interesiraat i dalje tebe, koj te vrti, tie ja vladeat taa parce zemja od kartata, ti teraj si so svoeto dalje.....:helou::helou::baeh:

Толку владеат што цел свет мораше да ги спасува :pos2::pos2::pos2: Дај не ме смеј.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ова е интересот,ова е доказот чиво е.Не не интересираат нас некои имигранти од Кавказот.
:pos2::pos2::pos2: ova e najsmesnoto nesto sto sum go slusnal ovde.

1.Nie sme ILIRI najstariot narod vo evropa zaedno so helenite

2.Vie ste imigranti od Karpatite,neli ste sllavi?? Epa sllavite dosle od zad Karpatite vo vremeto na Vizantijskata imperija.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
:pos2::pos2::pos2: ova e najsmesnoto nesto sto sum go slusnal ovde.

1.Nie sme ILIRI najstariot narod vo evropa zaedno so helenite

2.Vie ste imigranti od Karpatite,neli ste sllavi?? Epa sllavite dosle od zad Karpatite vo vremeto na Vizantijskata imperija.

Прв запис за вас на Балканот е во 1043 година.Последен за Илирите е во Римско време.Каде се криевте 500 години,и зошто се појавивте со различно име?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom