Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.840
Поени од реакции
5.508
Еј што ме нервираат вакви... Се кезат ко божем којзнае што рекле... А ако некој ти каже за наша Македонија што е, тогаш ќе обесиш мустаќи... Е тоа кај нашиот народ се вели: ЕМ ШУТО ЕМ БОДЕ...!!! :kesa::kesa::kesa:
Македонија е Македонија, ништо повеќе, ништо помалку...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Еј што ме нервираат вакви... Се кезат ко божем којзнае што рекле... А ако некој ти каже за наша Македонија што е, тогаш ќе обесиш мустаќи... Е тоа кај нашиот народ се вели: ЕМ ШУТО ЕМ БОДЕ...!!! :kesa::kesa::kesa:
а ти македонец ли си бе пошто гледам многу те боли за србија а ?А за зборењето што е моја македонија ја веќе отрпнав а и да ти кажам право може кој што сака да збори само ја си знам која ми е државата и кој сум ја, а другите може да зборат до сабајле :tapp::tapp::tapp: и к***т нема да ме боли а доколку некој ми ја нападне државата е тогаш е друга песна мило за драго што би рекли срби
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.274
Поени од реакции
27.042
Македонац за краља и отаџбину а ?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
:pos2:eek:va ti e prepisano od SNN,a?:pos2:jas kolku sto se sekavam albancite pravea problemi na Kosovo i Metohija mnogu godini pred da dojde Milosevic na vlast,uste vo SFRJ.ama nekako ne im uspevase.
site tie vojni na prostorite na bivsa SFRJ se delo bas na NATO na celo so USA.koj najveke dobi od tie vojni?
Извини,ама големите проблеми почнаха кога Милошевич отне режима на Косово и го направи дел от Србиja.
Проблеми е можно да е имало,но са били локални,а и во социализма тези проблеми се смазваха со сила,па сите знаеме дека силата поражда сила.:wink:
Знаеш коj спречели наjмного?-Наjмного спичели централна Европа,заштото вместо инвеститорите и парите да доjдат ком Балкан се наливаха во Чехиja,Источна Германиja,Словакиja и така натаму.
Наjмного загуби цел Балкан заради болни амбиции за братство и единство.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Извини,ама големите проблеми почнаха кога Милошевич отне режима на Косово и го направи дел от Србиja.
Проблеми е можно да е имало,но са били локални,а и во социализма тези проблеми се смазваха со сила,па сите знаеме дека силата поражда сила.:wink:
Знаеш коj спречели наjмного?-Наjмного спичели централна Европа,заштото вместо инвеститорите и парите да доjдат ком Балкан се наливаха во Чехиja,Источна Германиja,Словакиja и така натаму.
Наjмного загуби цел Балкан заради болни амбиции за братство и единство.
Проблемите почнале кога Милошевиќ го направил Косово дел од Србија...!!!!???????????????? Што збориш бе човече...??? :tapp: Косово и Метохија си било Српско иљадници години наназад...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.840
Поени од реакции
5.508
Проблемите почнале кога Милошевиќ го направил Косово дел од Србија...!!!!???????????????? Што збориш бе човече...??? :tapp: Косово и Метохија си било Српско иљадници години наназад...
Проблемите почнаа кога твоите идоли, средовечни мажи со бујна фантазија дека Србија е најмоќна почнаа да делат правда во Босна, Хрватска демек тие најјаки се, и нив ништо не им може никој, ама на крајот не било така... Наместо да приграбат туѓото, го изгубија своето... Лакомџии бре ц ц ц..Сега ќе имале слушам нова химна со наслов, `Пашалак, брате, пашалак`
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Проблемите почнале кога Милошевиќ го направил Косово дел од Србија...!!!!???????????????? Што збориш бе човече...??? :tapp: Косово и Метохија си било Српско иљадници години наназад...
Изивини,но след Отоманското робство Косово влезе во териториjaта на Србиja след 1912 година.
Ако видиш Косово не беше и 100 години во териториjaта на СР и се отдели.
100 година за целата историja са един мал период.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Имаш предизпозиции за министер за војна и воени прашања :)
Договорено!Секретарка во пакет доаѓа со позицијата така?....
Проблемите почнале кога Милошевиќ го направил Косово дел од Србија...!!!!???????????????? Што збориш бе човече...??? :tapp: Косово и Метохија си било Српско иљадници години наназад...
Значи и пралуѓето уствари биле Срби така?

Темава е ултразабавна на моменти.
Има ли бе некој план уствари ајде од ова равногорциве како ке се вратат на Косово?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom